WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

гігантських багатоядерних клітин типу Пирогова-Лангхарса, дрібних судин з ознаками ендо- і периваскуліту, зустрічаються осередки казеозного некрозу. Такі гранулеми характерні для
A. *Сифілісу
B. Туберкульозу
C. Лепри
D. Риносклероми
E. Сапу
5254 У дівчинки 8 років раптово підвищилась температура, з'явились катаральні явища дихальних шляхів. На 5-й день хвороби виник параліч м'язів нижніх кінцівок і приєднались дихальні розлади. В передніх рогах спинного мозку виявлена проліферація глії навколо загиблих нейронів. Про яке
A. *Поліомієліт
B. Кір
C. Дифтерію
D. Менінгококцемію
E. Скарлатину
5306 При розтині чоловіка, померлого від опікової хвороби, знайдено набряк головного мозку, збільшення печінки, а також нирок, корковий шар яких широкий, блідо-сірий, мозковий - повнокровний. Мікроскопічно: некроз канальців головних відділів з деструкцією базальних мембран, набряк інтерстицію з лейкоцитарною інфільтацією та крововиливами. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Некротичний нефроз.
B. Тубулоінтерстиціаальний нефрит.
C. Пієлонефрит.
D. Подагрична нирка.
E. Мієломна нирка.
5307 При розтині чоловіка, який тривалий час зловживав алкоголем, печінка малих розмірів, щільна, дрібнобугриста. Мікроскопічно: псевдочасточки дрібні, розподілені вузькими прошарками сполучної тканини з лімфомакрофагальними інфільтратами; гепатоцити у стані великокрапельної жирової дистрофії. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Алкогольний цироз.
B. Хронічний активний алкогольний гепатит.
C. Хронічний персистуючий алкогольний гепатит.
D. Токсична дистрофія печінки.
E. Жировой гепатоз.
5308 У 30-річного чоловіка, який хворів на гостре респіраторне захворювання та загинув при явищах гострої легенево-серцевої недостатності, під час розтину знайдено фібринозно-геморагічне запалення в слизовій оболонці гортані та трахеї, деструктивний панбронхит, збільшені легені, яки мають пістрявий вигляд за рахунок абсцесів, крововиливів, некрозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Грип.
B. Парагрип.
C. Респіраторно-синцитіальна інфекція.
D. Кір.
E. Аденовірусна інфекція.
5309 Під час розтину чоловіка, у якого після поранення кінцівки виникло тривале нагноєння рани, і який помер при явищах інтоксікації, знайдено загальне виснаженя, зневоднення, бура атрофія печінки, міокарду, селезінки, поперечно-смугастої мускулатури та амілоїдоз нирок. Який з перелічених діагнозів
A. *Хронісепсіс.
B. Септикопіємія.
C. Септицемія.
D. Хвороба Чорногубова.
E. Бруцельоз.
5310 У хворої дівчинки 12 років мають місце птоз, швидка стомлюваність мовних м'язів і м'язів стегна. Біопсія останніх виявила ділянки дистрофії, атрофії та некрозу поперечно-смугастої мускулатури з осередковим накопиченням лімфоцитів. В тимусі знайдено тимому. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Міастенія.
B. Міозит.
C. Прогресуюча м'язова дистрофія.
D. Боковий аміотрофічний склероз.
E. Дерматоміозит.
5311 При розтині померлого, який хворів на туберкульоз, у верхній долі правої легені знайдено порожнину розмірами 3х2 см, яка сполучається з бронхом. Стінка порожнини щільна, має три шари: внутрішній - піогенний, середній - шар туберкульозної грануляційної тканини, зовнішній - сполучнотканинний. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Фіброзно-кавернозний туберкульоз.
B. Фіброзно-осередковий туберкульоз.
C. Туберкульома.
D. Гострий осередковий туберкульоз.
E. Гострий кавернозний тубеокульоз.
5370 У больного, длительно страдавшего ревматизмом, обнаружен стеноз митрального отверстия, смерть наступила от сердечно-легочной недостаточности. На вскрытии обнаружена бурая индурация легких. Назовите при каком виде нарушения кровообращения возникают подобные изменения в легких.
A. *Хроническая левожелудочковая недостаточность.
B. Хроническая правожелудочковая недостаточность.
C. Острая левожелудочковая недостаточность.
D. Острая правожелудочковая недостаточность
E. Портальная гипертензия.
5371 Больной умер от сердечной недостаточности, в анамнезе - пульмонэктомия по поводу кисты правого легкого. На вскрытии обнаружено увеличенное в размере левое легкое. Назовите патологический процесс в левом легком.
A. *Викарная гипертрофия
B. Нейрогуморальная гипертрофия
C. Дисфункциональная атрофия
D. Дисциркуляторная атрофия
E. Нейротическая атрофия
5372 У ребенка появилась высокаятемпература, мелкоточечная сыпь, коньюнктивит. Умер от присоединившейся пневмонии. При гистологическом исследовании легких обнаружены эндо-, мезо-, панбронхит и гигантоклеточная пневмония. Для какого заболевания характерны обнаруженные изменения.
A. *Корь
B. Скарлатина
C. Крупозная пневмония
D. Дифтерия
E. Ветряная оспа
5373 Больной с пересаженной почкой получал иммуносупрессивную терапию, умер от интоксикации. При морфологическом исследовании в легких, почке, поджелудочной железе обнаружены гигантские клетки с крупными ядрами и светлым ободком, напоминающими глаз совы. Назовите заболевание.
A. *Цитомегалия
B. Туберкулез
C. Сифилис
D. Лепра
E. Чума
5374 У больного с ампутированной нижней конечностью в культе появились болезненные узелки. При микроскопическом исследовании обнаружены ампутационные невромы, к какому общепатологическому процессу относятся эти образования.
A. *Патологическая регенерация
B. Полная репаративная регенерация
C. Воспаление
D. Неполная репаративная регенерация
E. Метаплазия
5375 Мужчина, 40 лет страдал хроническим бронхитом, умер от истощения. На вскрытии в легких в просвете бронхов обнаружено эндофитное разрастание светло-серой мягковатой ткани. При микроскопическом исследовании єтой ткани среди разрастаний атипичного плоского эпителия обнаружены роговые жемчужины. Ваш диагноз.
A. *Плоскоклеточный рак с ороговением
B. Плоскоклеточный рак без ороговения
C. Аденокарцинома
D. Недиффиринцированный рак
E. Апудома
5377 У женщины через 6 месяцев после родов развилось маточное кровотечение; при гинекологическом осмотре в полости матки обнаружена ткань темно-красного цвета с множественными полостями, напоминающая "губку". При микроскопическом исследовании опухоли в лакунах крови обнаружены атипичные светлые эпителиальные клетки Лангганса и гигантские клетки синцитиотрофобласта. Назовите опухоль.
A. *Хорионэпителиома
B. Плоскоклеточный неороговевающий рак
C. Аденокарцинома
D. Фибромиома
E. Пузырный занос
5378 Для постановки туберкулиновой пробы ребенку внутрикожно введен туберкулин. Через 24 часа в месте введения отмечена выраженная гиперемия, уплотнение тканей. Назовите механизм развития, лежащий в основе данных изменений?.
A. *Клеточная цитотоксичность

 
 

Цікаве

Загрузка...