WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

оваріально-менструального циклу виявлено збільшення кількості ендометріальних залоз, деякі пилообразно извитые, деякі залози - кистозно розширені. Діагностуйте захворювання.
A. * Залозисто-кистозна гіперплазія ендометрію
B. Плацентарный полип
C. Атипова гіперплазія ендометрію
D. Залозистий поліп ендометрію
E. Аденокарцинома ендометрію
605 Підліток скаржиться на потоншення м'язів і зменшення об'єму гомілки, які виникли після тривало незагоювавшогося перелому стегнової кістки без пошкодження нервів. Як називається така атрофія м'язів.
A. *Дисфункціональна
B. Нейротична
C. Визвана недостатнім кровопостачанням
D. Визвана здавлюванням
E. Від дії фізичних факторів
606 На розтиніпомерлого, хворівшого вадою серця виявлена збільшена в розмірі печінка строкатого виду, з малюнком мускатного горіха на розрізі. Назвіть вид порушення кровообігу
A. *загальне венозне повнокрів'я
B. Загальне артеріальне повнокрів'я
C. Недокрів'я
D. Крововилив
E. Кровотеча
607 У хворого виразковою хворобою шлунка з кровотечею при ендоскопії в шлунку знайдена рідина кольору кавової гущавини. Який пігмент обумовив такий колір вмісту шлунка?
A. *Солянокислий гематин
B. Гемосидерин
C. Білірубін
D. Феритин
E. Порфірин
608 При розтині померлого хворого від хронічної ниркової недостатності в слизуватій оболонці товстої кишки виявлені сіро-жовті, щільно з'єднані плівки , які відокремлюються з утворенням виразок. Уточніть вид запалення.
A. *Дифтерітичне
B. Серозне
C. Катаральне
D. Крупозне
E. Гнійне
609 У хворого при рентгенологічному обстеженні в плоских кістках виявлені множинні вогнища остеопорозу і остеолізісу. У трепанобіоптаті виявлено високий зміст пухлинних плазматичних клітин. Ваш діагноз.
A. *Мієломна хвороба
B. Гострий моноцитарний лейкоз
C. Хронічний мієлолейкоз
D. Лімфогрануломатоз
E. Гістіоцитоз
613 У хворої, що страждала вторинним сифілісом, з'явилися вогнища депігментації шкіри у верхніх відділах спини. Назвіть патологічний процес у шкірі.
A. *Лейкодерма
B. Метаплазія
C. Лейкоплакія
D. Дисплазія
E. Пара кератоз
614 У хворого з кривавою блювотою на операції в шлунку знайдена виразка, проникаюча в м'язовий шар шлунка. Краї виразки щільні, в дні - кровоточива судина. При цитобіопсії в краях і дні виразки виявлена рубцева тканина. Яка це виразка?
A. * Хронічна кровоточива виразка
B. Пенетруюча виразка
C. Гостра кровоточива виразка
D. Перфоративна виразка шлунка
E. Малігнізована виразка
615 На розтині у померлого хворого виявлена аденома передміхурової залози і великі нирки з різко збільшеними баліями і чашечками, заповненими прозорою рідиною. Назвіть процес у нирках.
A. *Гідронефроз
B. Гломерулонефрит
C. амілоїдоз
D. Туберкульоз
E. Пієлонефрит
616 При мікроскопічному дослідженні біоптата шийки матки виявлена клітинна і ядерна атипія багатошарового плоского епітелію, патологічні мітози, а також рогові перлини в глибині епітеліальних шарів. Ваш діагноз:
A. *Плоскоклітинний рак зі зроговінням
B. Перехідноклітинний рак.
C. Плоскоклітинний рак без зроговіння
D. Залозистий рак.
E. Анапластичний рак.
617 У молодої людини виявлений надлишок соматотропного гормону, збільшені розміри носа, губ, ушей, нижньої щелепи, кистей і стоп. Ваш діагноз.
A. *Акромегалія
B. Гіпофізарний нанізм
C. Хвороба Іценко-Кушинга
D. Адісонова хвороба
E. Адіпозогенітальна дистрофія
664 У померлої жінки, 86 років, яка страждала на атеросклероз судин головного мозку, на розтині виявлена атрофія кори головного мозку. Як називається ця атрофія відносно причини?
A. * Від недостатнього кровопостачання.
B. Від тиску.
C. Від дії фізичних та хімічних факторів.
D. Нейротична.
E. Дисфункціональна.
665 У хворого М. 14 років, діагностована тріада Гетчинсона: зуби діжкоподібної форми, паренхіматозний кератит та глухота.. Для якої хвороби характерні виявлені зміни?
A. * Сифіліс.
B. Токсоплазмоз.
C. Проказа.
D. Туберкульоз.
E. Опісторхоз.
666 Смерть хворого К, 16 років, настала від розлитого (поширеного) фібринозно-гнійного перитониту. На розтині, в нижній ділянці тонкої кишки виявлена виразка, яка повторювала форму пейерової бляшки, з перфорацією стінки кишки. Мікроскопічне дослідження виявило стертість малюнка лімфоїдної тканини, витіснення її проліферуючими моноцитами, які формують гранульоми. Ускладненням якого захворювання є причина
A. * Черевного тифу.
B. Дизентерії.
C. Холери.
D. Бруцельоза.
E. Неспецифічного виразкового коліту.
692 Чоловік віком 55 років тривалий час хворів на хронічний гломерулонефрит. Помер при явищах хронічної ниркової недостатності.. На поверхні епікарда і перикарда виявляються сірувато-білуваті ворсинчасті нашарування. Який процес патологічний процес мав місце в перикарді?
A. *фібринозне запалення
B. організація
C. проліферативне запалення
D. геморагічне запалення
E. артеріальне повнокрів'я
693 Дівчинка віком 6 років захворіла на дифтерію і померла на третю добу від асфіксії На аутопсії слизова оболонка трахеї і бронхів стовщена, набрякла, тьмяна, покрита сіруватими плівками, які легко відокремлюються. Про який вид запалення свідчать морфологічні зміни.
A. *крупозне запалення
B. Серозне запалення
C. Геморагічне запалення
D. Дифтеритичне запалення
E. Катаральне запалення
694 На аутопсії трупа чоловіка 39 років, який раптово помер, в інтимі черевного відділу аорти визначаються ділянки жовтуватого кольору, які не підвищуються над її поверхнею. Гістологічно - в цих ділянках серед глад-ком'язових клітин і макрофагів виявляються клітини з пінистою цитоплазмою. При забарвленні суданом Ш відзначається їх яскраво-жовто-гарче забарвлення. Для якої стадія атеросклерозу найхарактерніша
A. *ліпоїдозу
B. Ліпосклерозу
C. Атероматозу
D. Виразки
E. Атерокальцинозу
695 У жінки 28 років народився мертвий плід з гестаційним віком понад 43 тижні. Шкіра плоду суха лупиться. На аутопсії - загальна гіпотрофія і наявність ядер окостеніння проксимального епіфіза великогомілкової і плечової кісток. навколоплідні води, пуповина та оболонки посліду забарвлені меконієм. Проявом якого періоду є описані морфологічні зміни:
A. *антенатального періоду
B. Пренатального періоду
C. Інтранатального періоду
D. Постнатального періоду
E. Періоду прогенезу
696 Жінка віком 68 років хворіє на хронічний фіброзно-кавернозний туберкульоз легеньпротягом 20 років. Поступив у нефрологічне відділення з явищами уремії. Прижиттєва проба на наявність у нирках амілоїду виявилася позитивною. Про яку форму амілоїдозу йде мова в даному випадку?
A. *вторинний системний
B. первинний системний
C. обмежений

 
 

Цікаве

Загрузка...