WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

см, масу 65,0 г, щільні, дрібнозернисті. Мікроскопічно: фібринозне запалення серозних і слизових оболонок, дистрофічні зміни паренхіматозних органів, набряк головного мозку. Яке ускладнення привело до вказаних змін серозних оболонок і
A. *Уремія
B. Анемія
C. Сепсис
D. ДВЗ-снндром
E. Тромбоцитопенія
5078 Чоловік віком 63 роки хворіє на хронічний фіброзно-кавернозний туберкульоз легень протягом 24 років, поступив у нефрологічне відділення з явищами уремії. Прижиттєва проба на наявність у нирках амілоїду виявилася позитивною. Яка форма амілоїдозу в даному випадку має
A. *Вторинний системний
B. Первинний системний
C. Обмежений (місцевий)
D. Сімейний вроджений
E. Сенильний (старечий)
5079 У дитини, після перенесеного кору, при огляді виявлено у м'яких тканинах щік і промежини нечітко відмежовані, набряклі, червоно-чорного кольору ділянки, які злегка флуктують. Яке ускладнення розвинулося у дитини?
A. *Волога гангрена (нома)
B. Суха гангрена
C. Газова гангрена
D. Пролежень
E. Трофічна виразка
5080 У новонародженої дитин при огляді виявлено дефект в ділянці твердого піднебіння у вигляді порожнини. Внаслідок якого процесу він утворився?
A. *Порушення апоптозу
B. Атрофії
C. Некрозу
D. Дистрофії
E. Запалення
5109 При електронномікроскопічному дослідженні клітини було встановлено, що вона загинула внаслідок некрозу, а не апоптозу, оскільки для некрозу характерним є:
A. *Дифузна локалізація хроматину в клітині
B. Фагоцитоз апоптозних тілець
C. Відсутність запальної відповіді
D. Збереження цілісності органел
E. Розщеплення ДНК
5110 При електронномікроскопічному дослідженні біоптату печінки виявлено, що між чисельними мітохондріями знаходиться велика кількість плоских цистерн і міхурців із секреторними гранулами, стінки яких утворені мембранами. Про гіперплазію складових якої ультраструктури йде мова?
A. *Апарату Гольджі
B. Піноцитозних міхурців
C. Ендоплазматичного ретикулуму
D. Лізосом
E. Мікротрубочок
5171 Під час розтину тіла дівчики 9 років у верхівці правої легені субплеврально було зайдене вогнище казеозного некрозу діаметром 15 мм, біфуркаційні лімфатичні вузли були збільшені, містили дрібні вогнища некрозу коагуляційного типу. Мікроскопічно - у легеневому вогнищі та в лімфатичних вузлах навколо некротичних мас були розташовані епітеліоїдні клітини, лімфоцити та поодинокі багатоядерні гігантські клітини. Діагностуйте захворювання.
A. *Первинний туберкульоз
B. Гематогенний туберкульоз з переважним ураженням легень
C. Гематогенний генералізований туберкульоз
D. Вторинний вогнищевий туберкульоз
E. Вторинний фіброзно-вогнищевий туберкульоз
5172 На розтині тіла чоловіка 63 років, були знайдені множинні патологічні порожнини в обидвох легенях, мікроскопічно у внутрішньому шарі стінки порожнини знайдені некротичні маси, які дифузно інфільтровані нейтрофілами, середній - містить інфільтрат з епітеліоїдних клітин, лімфоцитів та багатоядерних гігантів, зовнішній шар складається із зрілої сполучної тканини. Діагностуйте форму вторинного туберкульозу.
A. *Фіброзно-кавернозний
B. Гострий вогнищевой
C. Фіброзно-вогнищевий
D. Гострий кавернозний
E. Циротичний туберкульоз
5194 Чоловік 59 років мав ознаки паренхіматозної жовтяниці та портальної гіпертензії. Під час гістологічного дослідження пункційного біоптату печінки було знайдено: балково-часточкова будова порушена, частина гепатоцитів має ознаки жирової дистрофії, утворюються порто-портальні сполучнотканинні септи з формуванням псевдочасточок, з наявністю періпортальних лімфо-макрофагальних інфільтратів. Діагностуйте захворювання
A. * Цироз печінки
B. Алкогольний гепатит
C. Хронічний гепатоз
D. Вірусний гепатит
E. Токсичная дисрофія
5195 У чоловіка 72 років, на секції виявлено збільшення та деформація правого колінного суглобу. При гістологічному дослідженні тканин суглобу та прилягаючих ділянок знайдено: масивні вогнища казеозного некрозу, які оточені валоми епітеліоїдних, лимфоідних клітин з наявністю гігантських макрофагів. Діагностуйте захворювання.
A. *Туберкульозний артрит
B. Сифілітичний артрит
C. Ревматоїдний артрит
D. Гонорейний артрит
E. Деформуючий остеоартроз
5196 Під час гістологічного дослідження стулок мітрального клапана серця жінки 30 років було встановлено, що ендотеліальні клітини вогнищево десквамовані, в цих ділянках на поверхні стулки розташовані дрібні тромботичні нашарування, сполучна тканина стулки з явищами мукоідного набрякання з ділянками склерозу та васкулярізації. Діагностуйте вид клапанного
A. *Поворотньо-бородавчастий
B.Дифузний
C. Гострий бородавчастий
D. Фібропластичний
E. Поліпозно-виразковий
5197 У збільшеному шийному лімфатичному вузлі дівчинки 14 років, мікроскопічно були знайдено, що тканинна будова вузла порушена, лімфоїдні фолікули відсутні, є ділянки склерозу та вогнища некрозу, клітинний склад вузла поліморфний, присутні лімфоцити, еозинофіли, атипові клітини великих розмірів з багаточасточковими ядрами (клітини Березовського-Штернберга) та одноядерні клітини також великих
A. *Лімфогранулематоз
B. Гострий лімфолейкоз
C. Хронічний лімфолейкоз
D. Лімфома Беркіта
E. Грибовидний микоз
5198 Жінка 54 років мала значну деформацію суглобів пальців рук і стоп. Гістологічно: навколосуглобова сполучна тканина - мукоїдне набухання, ділянки фібриноїдного некрозу, скупчення макрофагів, ділянки склерозу; в синовіальній оболонці - набрякі ворсини, з ознаками мукоїдного та фібриноїдного набухання, в синовіальній порожнині зустрічаються поодинокі "рисові тільця". Діагностуйте захворювання.
A. *Ревматоїдний артрит
B. Ревматизм
C. Хвороба Бехтерева
D. Гематогенний туберкульоз
E. Подагра
5205 Під час розтину тіла жінки, яка померла внаслідок пухлинної дисемінації муцинозної цистаденокарциноми і тривалий час мала вимушене положення в ліжку, були знайдені велики ділянки некрозу шкіри та підлеглих м'яких тканин крижової ділянці. Діагностуйте форму некрозу.
A. *Пролежень
B. Інфаркт
C. Секвестр
D. Сирнистий некроз
E. Воскоподібний (ценкеровський) некроз
5206 У біоптаті слизової оболонки бронха в хворого на хронічний бронхіт були знайдені ділянки багатошарового плоского незроговілого епітелію. Діагностуйте патологічний процес в слизовій оболонці бронха.
A. *Метаплазія
B. Атрофія
C. Гіперплазія
D. Дисплазія
E.
5207 Жінка 32 років померла в післяпологовому періоді. На розтині були знайдені ознаки гнійного ендометриту, гнійний тромбофлебіт вен матки, множинні абсцеси легень, абсцеси нирок і селезінки, апостематозний міокардит та гнійний менінгіт. Діагностуйте вид сепсису.
A. *Септикопіємія
B. Септицемія
C. Хроніосепсис
D. Затяжний септичний

 
 

Цікаве

Загрузка...