WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

обнаружены множественные рубцы и инфаркты в селезенке, почках. При микроскопическом исследовании обнаружены изменения в артериях среднего и мелкого калибра, которые характеризовались склерозом стенок, умеренной пролиферацией эндотелия и выраженной лимфогистиоцитарной инфильтрацией вокруг. Каким
A. * Узелковым периартериитом
B. Атеросклерозом
C. Гипертонической болезнью
D. Болезнью Морфана
E. Висцеральным сифилисом
4859 Ребенок 6 лет, заболел остро, заболевание началось с катарального назофарингита. Через 2 суток больной умер. На аутопсии: мягкие мозговые оболочки мозга резко полнокровны, отечны, пропитаны густой мутной желтовато-зеленоватой жидкостью. Мозг отечен, миндалики мозжечка увеличены в объеме, выражена странгуляционная борозда. Описанные изменения наиболее характерны для:
A. * Менингококковой инфекции
B. Гриппа
C. Коклюша
D. Дифтерии
E. Кори
4871 На вскрытии женщины 23 лет, умершей при явлениях почечной недостаточности, обнаружена на коже лица "красная бабочка", на митральном клапане мелкие до 0.2 см красновато-розовые бородавчатые наложения, в почках очаги фибриноидного некроза в клубочках, утолщение базальных мембран капилляров клубочков в виде "проволочных петель", гематоксилиновые тельца, кариорексис. Какое заболевание
A. * Системная красная волчанка
B. Узелковый периартериит
C. Ревматизм
D. Ревматоидный артрит
E. Системная склеродермия
5050 У льотчика, який загинув внаслідок розгерметизації кабіни літака. При гістологічному дослідженні внутрішніх органів у судинах виявлено велику кількість пухирців, у печінці - жирова дистрофія. В головному і спинному мозку - множинні дрібні ішемічні осередки сірого розм'якшення. Вкажіть найбільш ймовірну причину таких змін.
A. *Газова емболія
B. Повітряна емболія
C. Жирова емболія
D. Тромбоемболія
E. Тканинна емболія
5065 У жінки віком 45 років, яка померла від хронічної алкогольної інтоксикації, на аутопсії виявлена різко збільшена печінка, тістоподібної консистенції, жовтоватого кольору. Мікроскопічно в цитоплазмі гепатоцитів при фарбуванні гаматоксилино та еозином виявляються різних розмірів оптично порожні вакуолі. Який вид дистрофії має місце?
A. *Паренхіматозна жирова
B. Вуглеводна паренхіматозна
C. Гіаліново-крапельна
D. Мезенхімальна жирова
E. Гідропічна
5066 При ультраструктурному вивченні біоптату тканини встановлено, що в цитоплазмі макрофага, який входить до складу запального інфільтрату, виявляється значне збільшення кількості лізосом. Це свідчить про?
A. *Активацію фагоцитозу
B. Проліферативну активность клітини
C. Сповільнення фагоцитозу:
D. Активацію апоптозу
E. Сповільнення апоптозу
5067 У жінки з важкою інтоксикацією, зумовленою сепсисом, який і послужив безпосередньою причиною смерті, на розтині виявлене "тигрове серце". Мікроскопічно в цитоплазмі кардіоміоцитів виявлені ліпіди. Який морфогенетичний механізм розвитку переважно лежить в основі даної дистрофії?
A. *Декомпозиція
B. Інфільтрація
C. Трансформація
D. Спотворений синтез
E.
5068 У жінки віком 34 років після наобережного поводження з праскою на правому вказівному пальці з'явився різкий біль, почервоніння, припухлість. Через кілька хвилин виник міхур, заповнений прозорою рідиною солом'яно-жовтого кольору. Проявом якого патологічного процесу є описані зміни?
A. *Ексудативного запалення
B. Травматичного набряку
C. Альтеративного запалення
D. Проліферативного запалення
E. Вакуольної дистрофії
5070 Хворий віком 34 роки, звернувся до лікаря зі скаргами на локальний біль в області потилиці, підвищення температури тіла у цій ділянці. Макроскопічно визначається інфільтрат конусоподібної форми багряно-синюшного кольору з жовтувато-зеленуватою верхівкою, яка піднімається над поверхнею шкіри. Поставте діагноз.
A. *Фурункул
B. Флегмона
C. Абсцес
D. Карбункул
E. Емпієма
5071 Дівчинка віком 5 років захворіла на дифтерію. На третю добу померла від асфіксії внаслідок справжнього крупу. На розтині встановлено, що слизова оболонка гортані, трахеї та бронхів стовщена, набрякла, тьмяна, покрита сіруватими плівками, які легко відокремлюються. Про який патологічний процес свідчать морфологічні зміни у гортані:
A. *Крупозне запалення
B. Серозне запалення
C. Гнійне запалення
D. Дифтеритичне запалення
E. Катаральне запалення
5072 Робітник тваринницької ферми гостро захворів і при наростаючих явищах інтоксикації помер. На розтині встановлено, селезінка збільшена, в'яла, на розрізі темно-вишневого кольору, зішкріб пульпи обільний. М'які мозкові оболонки на склепінні та основі мозку набряклі, просякнуті кров'ю мають темно-червоний колір ("шапочка кардинала"). Мікроскопічно:серозно-геморагічне запалення оболонок і тканин головного мозку з руйнуванням стінок дрібних судин. Поставте
A. *Сибірка
B. Туляремія
C. Бруцельоз
D. Чума
E. Холера
5073 При гістологічному дослідженні біоптату шкіри виявлені гранульоми, які складаються з макрофагальних вузликів з наявністю лімфоцитів та плазматичних клітин. Крім того, зустрічаються великі макрофаги з жировими вакуолями, які містять запакованих у вигляди куль збудників захворювання (клітини Вірхова). Грануляційна тканина добре васкуляризована. Для якого захворювання характерна описана
A. *Лепри
B. Туберкульозу
C. Сифілісу
D. Риносклероми
E. Сапу
5074 При мікроскопічному дослідженні біоптату шкіри виявляються гранульоми, які складаються з епітеліоїдних клітин, оточених в основному Т-лімфоцитами. Серед епітеліоїдних клітин розташовуються поодинокі гігантські багатоядерні клітини типу Пирогова-Лангхаінса. В центрі деяких гранульом виявляються ділянки казеозного некрозу. Кровоносні судини відсутні. Для якого захворювання характерні описані гранульому?
A. *Туберкульозу
B. Сифілісу
C. Лепри
D. Риносклероми
E. Сапу
5075 Дитина віком 8 років захворіла гостро. Через дві доби від початку захворювання наступила смерть. На аутопсії виявлено, що м'які мозкові оболонки різко повнокровні, просякнуті густим каламутним жовтувато-зеленуватим ексудатом на базальній поверхні головного мозку. Тканина
A. *Менінгококова інфекція
B. Скарлатина
C. Коклюш
D. Дифтерія
E. Кір
5076 На розтині трупа чоловіка віком 56 років у термінальному відділі тонкої кишки виявлено декілька виразок розмірами від 4 до 5 см. Краї виразок піднімаються над поверхнею слизової оболонки, стінки виразок покриті сірувато-жовтуватими масами, які кришаться. Реакція Відаля позитивна. Поставте діагноз.
A. *Черевний тиф
B. Паратиф
C. Поворотний тиф
D. Дизентерія
E. Хвороба Крона
5077 Жінки віком 49 років, тривалий час хворіла хронічним гломерулонефритом, який привів до смерті. На розтині встановлено, що нирки мають розміри 7х3х2.5

 
 

Цікаве

Загрузка...