WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

нирці виявлена дифузна інфільтрація строми лімфоцитами, плазмоцитами, лімфобластами, плазмобластами, а також некротичний артеріїт. Який патологічний процес розвинувся у трансплантаті?
A. Імунне відторгнення
B. Гломерулонефрит
C. Iшемічне пошкодження нирки
D. Тубулонекроз
E. Пієлонефрит
4484 У чоловіка, що за життя страждав на бронхоектатичну хворобу, пневмосклероз з вираженими явищами кахексії, на розтині серце зменшене в розмірах, стінки стоншені, в'ялої консистенції, на розрізі тканина бурого кольору. Відкладання якого пігменту спостерігається в міокарді?
A. Ліпофусцин
B. Гемосидерин
C. Гематоїдин
D. Цероїд
E. Ліпохроми
4484 У дитини 7 років на шкірі розгинальних поверхонь ліктьових і колінних суглобів з'явились щільні, безболісні вузлики розміром 1-2 мм. В біоптаті вузликів - велике вогнище фібриноїдного некрозу сполучної тканини з лімфоцитами і макрофагами по периферії. При якому захворюванні спостерігаються такі
A. Ревматизм
B. Ревматоїдний артрит
C. Склеродермія
D. Вузликовий періартеріїт
E. Системний червоний вовчак
4539 У женщины 67 лет, которая на протяжении 14 лет болела сахарным диабетом, за последние 2 года резко ухудшилось зрение. С какими характерными процессами связано ухудшение зрения?
A. *Микроангиопатия
B. Макроангиопатия
C. Кальциноз стекловидного тела
D. Помутнение роговицы
E.
4540 У больного 43 лет ожоги пламенем правой кисти. На ладони и тыльной поверхности кисти возникло отслоение эпидермиса и образование пузырей, заполненных слегка мутной жидкостью. Какое наиболее вероятное воспаление возникло у больного?
A. *Серозное
B. Гнойное
C. Катаральное
D. Гнильное
E. Фибринозное
4541 При гистологческом исследовании щитовидной железы, удаленной при операции, обнаружена деструкция и атрофия фолликулов, диффузная лимфоцитарная инфильтрация с формированием лимфоидных фолликулов в строме. К какой группе заболеваний относится этот тиреоидит?
A. *Аутоиммунных
B. Бактериальных
C. Вызванных физическими факторами
D. Инфекционно-аллергических
E. Вирусных
4542 У больного хроническим циститом в биоптате со слизистой оболочки мочевого пузыря вместе с переходным эпителием выявлены очаги многослойного плоского неороговевающего эпителия. Какой процесс лежит в основе описанных изменений в эпителии?
A. *Метаплазии
B. Дистрофии
C. Гиперплазии
D. Дисплазии
E. Гиперкератоза
4543 Больная 22 лет, постоянно проживает в Западной Украине, жалуется на затрудненное носовое дихание. При морфологпическом исследовании биоптата слизистой оболочки носовой полости выявлены лимфоидные, эпителиоидные, плазматические клетки и клетки Микулича. Какой диагноз наиболее вероятен?
A. *Риносклерома
B. Сап
C. Туберкулез
D. Лепра
E. Сифилис
4544 У больной 65 лет, страдающей тромбофлебитом глубоких вен голени, в поликлинике, в очереди на прием к врачу, внезапно наступила смерть. На вскрытии трупа в общем стволе и бифуркации легочной артерии найдены свободно лежащие красные рыхлые массы с тусклой гофрированой поверхностью. Какой патологический процесс в легочной артерии нашел патологоанатом?
A. *Тромбоэмболию
B. Тромбоз
C. Тканевую эмболию
D. Эмболию инородными телами
E. Жировую эмболию
4545 На вскрытии трупа мужчины 60 лет в миокарде передней стенки левого желудочка сердца выявлено серый неправильной формы плотный очаг 5 х 4 см. с четкими границами волокнистой структуры. Какой диагноз наиболее вероятен?
A. *Постинфарктный миокардиосклероз
B. Диффузный мелкоочаговый миокардиосклероз
C. Инфаркт
D. Миокардит
E. Кардиомиопатия
4588 Дівчинка 4 років на 3 добу від початку захворювання на дифтерію померла від справжнього крупу. На аутопсії слизова оболонка гортані, трахеї та бронхів потовщена, набрякла, тьмяна, вкрита сіруватою плівкою, що легко відокремлюється. Визначити вид ексудативного запалення гортані
A. *Фібринозне
B. Серозне
C. Гнійне
D. Змішане
E. Катаральне
4641 На розтині у померлого в сигмоподібній та прямій кишці множинні червоні виразки неправильної форми, між якими слизова вкрита брудно-сірою плівкою. Етіологія захворювання:
A. *Шигелла
B. Амеба
C. Мікобактерія туберкульозу
D. Сальмонела
E. Стафілокок
4642 Хворий 46р. скаржився на утрудненя дихання носом. В біоптаті потовщеної слизової носа знайдені клітини Мікуліча, скупчення епітеліоїдних клітин, плазмоцити, лімфоцити, гіалінові кулі. Ваш діагноз?
A. *Склерома
B. Аденовірусний риніт
C. Алергічний риніт
D. Риновірусна інфекція
E. Менінгококовий назофарингіт
4643 У померлого, який прижиттєво отримував чисельні ін'єкції наркотиків, в печінці гістологічно знайдена гідропічна дистрофія гепатоцитів, "матовосклоподібні гепатоцити", ацидофільні тільця Каунсільмена, лімфоцитарно-макрофагальні скопичення в портальних трактах. Найбільш вірогідна етіологія захворювання:
A. *Вірусна
B. Бактеріальна
C. Токсична
D. Паразитарна
E. Грибкова
4728 На розтині померлого виявлено, що печінка збільшена в розмірах, щільна, краї закруглені, на розрізі тканина жовтувато-коричневого кольору з темно-червоними крапками та смужками, що нагадує малюнок мускатного горіху. Який патологічний процес лежить в основі таких змін печінки?
A. *Хронічне венозне повнокрів'я
B. Гостре венозне повнокрів'я
C. Артеріальне повнокрів'я
D. Артеріальне недокрів'я
E. Хронічна кровотеча
4729 Макроскопічно печінка збільшена в розмірах, ущільнена, тканина сірувато-жовтого кольору, з сальним блиском. Який патологічний процес лежить в основі писаних змін?
A. *Амілоїдоз
B. Гіаліноз
C. Жирова дистрофія
D. Мукоїдне набухання
E. Гемахроматоз
4730 Після травматичного пошкодження печінки згодом відбулося повне відновлення будови та функції печінки. Як називається такий вид регенерації?
A. *Реституція
B. Неповна регенерація
C. Патологічна регенерація
D. Звичайна фізіологічна регенерація
E. Субституція
4731 На розтині виявлено, що нирки збільшені в розмірах, поверхня крупно-горбиста за рахунок наявності числених порожнин з гладкою стінкою, заповнених прозорою рідиною. Про яке захворювання йде мова?
A. *Полікістоз
B. Некротичний нефроз
C. Пієлонефрит
D. Гломерулонефрит
E. Інфаркт
4732 На розтині виявлено, що вся права легеня збільшена, щільна, на плеврі нашарування фібрину, на розрізі тканина сірого кольору, з якої стікає каламутна рідина. Для якого захворювання легенів характерна така картина?
A. *Крупозна пневмонія
B. Вогнищева пневмонія
C. Інрерстиціальна пневмонія
D. Гангрена легені
E. Фіброзуючий альвеоліт
4733 У хворої людини 42 років виявлено значне збільшення в розмірах носа, вух, нижньої щелепи та стоп. Яке

 
 

Цікаве

Загрузка...