WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

кистами. При мікроскопічному дослідженні виявляється значна перебудова кісткових структур, осередки лакунарного розсмоктування остеоїдної та фіброзної тканини. Яка хвороба найбільш вірогідна?
A. Хвороба Реклінгхаузена
B. Хронічний остеомієліт
C. Остеопороз
D. Фіброзна дисплазія
E. Хвороба Педжета
3362 При розтині тіла шахтаря та гістологічному дослідженні у легенях було знайдено численні тонкі тяжі сполучної тканини з осередками склерозу навколо бронхів та судин легень; розростання сполучної тканини у альвеолярних перегородках з розвитком бронхіоліту та бронхоектазів. У біфуркаційних лімфовузлах - поодинокі лімфовузли із склерозом їх тканини та великою кількістю частинок пилу та коніофагів. Яка форма
A. Дифузно-склеротична
B. Вузликова
C. Змішана
D. Силікотична кавернозна
E. Силікотуберкульоз
3363 При гістологічному дослідженні передміхурової залози, оперативно видаленої у чоловіка 72 років, який скаржився на утруднення сечовипускання, виявлено: збільшення кількості залозистих та м'язових елементів. Часточкова будова залози порушена. Який процес у передміхуровій залозі найбільш
A. Змішана форма простатопатії
B. Залозиста гіперплазія
C. М'язово-фіброзна гіперплазія
D. Простатит
E. Аденокарцинома
3364 Хворий інфекційного відділення скаржився на слабкість, відсутність апетиту, підвищення температури до $38^o$С. На 7 добу - різкий біль у правому підребер'ї та пожовтіння шкіри. При мікроскопії біоптату печінки: порушення балкової будови, у гепатоцитах - гідропічна та балонна дистрофія, в деяких гепатоцитах - некроз, тільця Каунсільмена, на периферії часточок - збільшена кількість багатоядерних гепатоцитів. Яка форма вірусного гепатиту найбільш вірогідна?
A. Циклічна жовтянична
B. Злоякісна
C. Хронічна
D. Холестатична
E. Безжовтянична
3365 При розтині дитини віком 6 міс., померлої від сепсису, виявлена відсутність вилочкової залози, зменшення розмірів та маси селезінки. При мікроскопічному дослідженні селезінки виявилася відсутність периартеріальних Т-залежних зон фолікулів зі спустошенням червоної пульпи; у лімфатичних вузлах - відсутність перикортикальної зони, яка в основному представлена Т-лімфоцитами. В-зони у периферійних імунних органах розвинуті нормально. Який патологічний процес
A. Синдром Дайджорджи (недостатність клітинного імунітету)
B. Синдром Гланцмана-Рінікера (недостатність клітинного та гуморального імунітету)
C. Синдром Брутона (недостатність гуморального імунітету)
D. Акцидентальна інволюція тимусу
E. ВIЛ-інфекція
3388 Ребенок 7 лет заболел остро с повышения $t^o$ до $38^o$C, появления насморка, кашля, слезотечения и крупнопятнистой сыпи на коже. Слизистая оболочка зева отечна, гиперемирована, с белесоватыми пятнами в области щек. Воспаление какого характера лежит в основе изменений
A. Катаральное
B. Гнойное
C. Фибринозное
D. Геморрагическое
E. Серозное
3391 Ребенок доставлен в санпропускник в состоянии асфиксии. При осмотре в гортани обнаружены беловатые обтурирующие просвет и легко извлекаемые пленки. Врач заподозрил дифтерию. О какой форме воспаления гортани идет речь?
A. Крупозное воспаление
B. Катаральное воспаление
C. Дифтеритическое воспаление
D. Серозное воспаление
E. Гнойное воспаление
3392 У ребёнка 6 месяцев на коже шеи обнаружен плоский узел красного цвета, при надавливании стеклом узел бледнеет. Каков наиболее вероятный диагноз?
A. Гемангиома
B. Пигментный невус
C. Меланома
D. Лейомиома
E. Лимфангиома
3413 У хворого з субфебрильною температурою в біоптаті збільшеного лімфатичного вузла виявлені численні гранульоми, які містять у центрі казеозний некроз, оточений епітеліоїдними клітинами, велетенськими багатоядерними клітинами Пирогова-Лангханса і лімфоцитами. Для якого захворювання характерні такі патогістологічні зміни?
A. Туберкульоз
B. Лімфогранульоматоз
C. Лімфосаркома
D. Лімфолейкоз
E. Банальний лімфаденіт
3417 У дівчини 18 років з'вились різкий біль при ковтанні, збільшення лімфатичних вузлів шиї, підвищення $t^o$ до $39^o$С. На слизовій оболонці мигдаликів - біло-жовті плівки, які важко відділяються з утворенням дефекту. Стан прогресивно погіршувався. Хвора померла на 8-й день захворювання при наростаючих явищах серцевої недостатності. Які гістологічні зміни в кардіоміоцитах найімовірніше будуть виявлені?
A. Жирова дистрофія
B. Гідропічна дистрофія
C. Гіаліново-крапельна дистрофія
D. Балонна дистрофія
E. Слизова дистрофія
3418 При дослідженні біоптату лімфатичного вузла дано заключення "Лімфогранульоматоз". На підставі наявності яких ознак був поставлений діагноз?
A. Клітин Березовського-Штернберга
B. Клітин Тутона
C. Клітин Пирогова-Лангханса
D. Клітин Вірхова
E. Клітин Мікулича
3441 У хворого зі скаргами на задуху проведена біопсія слизової оболонки носової порожнини. Встановлено дiагноз: риносклерома. Якi клiтини типовi для даного захворювання при мiкроскопiчному дослiдженi?
A. Клiтини Мiкулiча
B. КлiтиниПирогова-Лангханса
C. Плазмоцити
D. Лімфоцити
E. Тiльця Шаумана
3465 При розтині чоловіка 60 років у легенях та печінці знайдено багато білуватих вузликів розміром з пшонину. Мікроскопічно виявлені гранульоми з осередком некрозу у центрі, по периферії його - епітеліоїдні, лімфоїдні, плазматичні клітини, а також макрофаги і велика кількість клітин Пирогова-Лангханса, які переважають у інфільтратах. Яка з перелічених гранульом
A. Гігантоклітинна
B. Макрофагальна
C. Фагоцитомна
D. Епітеліоїдно-клітинна
E. Гранульома чужорідних тіл
4430 При огляді зіву у хворого на ангіну визначається гіперемія слизової оболонки піднебіння, мигдалики збільшені в розмірах, червоні, на їх поверхні помітні дрібні біло-жовті осередки. Який клініко-морфологічний варіант ангіни найбільш імовірний у даному випадку?
A. Лакунарна
B. Катаральна
C. Гнійна
D. Фібринозна
E. Некротична
4435 Хворий 65 років, що страждав на атеросклероз, госпіталізований до хірургічного відділення з приводу розлитого гнійного перитоніту. Під час операції діагностовано тромбоз брижових артерій. Яка найбільш імовірна причина перитоніту?
A. Геморагічний інфаркт
B. Ішемія ангіоспастична
C. Ішемічний інфаркт
D. Стаз
E. Ішемія компресійна
4433 При розтині жінки 33 років знайдено потовщення стінки шлунка в пілоричному відділі (на розрізі шари стінки розрізняються) з розростанням щільної білуватої тканини в підслизовому шарі і дрібними тяжами її в м'язовому шарі. Рельєф слизової оболонки збережений, складки ригідні, нерухомі. Яка макроскопічна форма пухлини в даному випадку?
A. Інфільтрат
B. Вузол
C. Виразка
D. Кіста
E. Інфільтративно-виразкова форма
4481 При пункційній біопсії в трансплантованій

 
 

Цікаве

Загрузка...