WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

нормобластів та мегалобластів. Такі ж клітини знайдено в червоному кістковому мозку. Для якого виду анемії характерна така картина крові?
A. $B_{12}$ -фолієво-дефіцитна
B. Гемолітична
C. Залізодефіцитна
D. Післягеморагічна
E. Апластична
3214 У мужчины 28 лет при гистологическом исследовании шейного лимфоузла обнаружено нарушение рисунка вследствие разрастания эпителиоидных, лимфоидных клеток и макрофагов с ядрами в виде подковы, в центре некоторых скоплений клеток - бесструктурные участки бледно-розового цвета с обломками ядер. Для какого заболевания характерны данные изменения?
A. Туберкулез
B. Лимфогранулематоз
C. Актиномикоз
D. Метастаз опухоли
E. Сифилис
3236 При вскрытии умершего патологоанатом обнаружил, что мягкие мозговые оболочки полнокровные, утолщены, непрозрачные, желтовато-зеленоватого цвета. Для какой формы экссудативного воспаления характерны такие изменения в мягких мозговых оболочках?
A. Гнойное
B. Серозное
C. Геморрагическое
D. Фибринозное
E. Катаральное
3258 У хворого після термічного опіку в шкірі сформувалися болючі пухирі, заповнені каламутноватою рідиною. Яка морфологічна форма запалення виникла у хворого?
A. Серозне
B. Продуктивне
C. Крупозне
D. Гранульоматозне
E. Дифтеритичне
3260 У хворого на шкірі обличчя поступово розвилась бляшка з некрозом і виразкою в центрі. При патогістологічному дослідженні біоптату виявлено розростання атипових епітеліальних клітин з великою кількістю патологічних мітозів. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Рак шкіри
B. Саркома
C. Папілома
D. Трофічна виразка
E. Фіброма
3270 У хворої 46 років з ревматичною вадою серця - стенозом лівого атріовентрикулярного отвору - визначаються задуха при невеликому фізичному навантаженні, серцебиття, ціаноз губ, вологі хрипи в нижніх відділах легень, набряки на нижніх кінцівках. Які гістологічні зміни будуть характерні для печінки?
A. Некроз гепатоцитів в центрі часточки, жирова дистрофія на периферії
B. Некроз гепатоцитів в центрі часточки, гіаліново-крапельна дистрофія на периферії
C. Некроз гепатоцитів в центрі часточки, гідропічна дистрофія на периферії
D. Жирова дистрофія гепатоцитів в центрі часточки, некроз на периферії
E. Гідропічна дистрофія гепатоцитів в центрі часточки, некроз на периферії
3271 Хворий на фіброзно-кавернозний туберкульоз помер при зростаючих явищах ниркової недостатності. На розтині - запах сечі, гіпертрофія лівого шлуночка, фібринозний перикардит, фібринозно-геморагічний ентероколіт. Нирки дещо зменшені в розмірах, дуже щільні, з множинними втягненнями. Гістологічно на препаратах, забарвлених Конто-рот - рожеві маси у клубочках та стінках судин, загибель і атрофія більшості нефронів, нефросклероз. Дайте характеристику нирки при даній
A. Амілоїдно зморщені нирки
B. Первинно зморщені нирки
C. Вторинно зморщені нирки
D. Атеросклеротично зморщені нирки
E. Пієлонефритично зморщені нирки
3272 У хворого 21 року видалена пухлина лобної частки правої півкулі головного мозку діаметром 5 см, яка була нечітко відмежована від довколишньої тканини. На розрізі - однорідного вигляду, гістологічно - складається із клітин, численні відростки яких утворюють густі сплетіння. Яка пухлина мала місце у
A. Астроцитома
B. Олігодендрогліома
C. Гангліоневрома
D. Епендімома
E. Хоріоїдпапілома
3309 При гістологічному дослідженні біоптату шкіри у хворого 24 років виявлено казеозний некроз, оточений клітинним інфільтратом з лімфоцитів, серед яких зустрічаються окремі велетенські клітини, має місце розростання сполучної тканини, ендоваскуліти. Який характер патологічного процесу?
A. Продуктивне гранульоматозне запалення.
B. Продуктивне iнтерстицiальне запалення.
C. Абсцес.
D. Катаральне запалення.
E. Iхорозне запалення.
3310 У чоловіка 34 років з туберкульозом надниркових залоз шкіра на розтині сірувато-коричневого кольору, артеріальний тиск (прижиттєво) був знижений, спостерігалась адинамія та зниження рівня 17-оксикортикостероїдів в сечі та плазмі крові. Порушення якого пiгменту обумовило клiнiчнi прояви у хворого?
A. Меланiну
B. Бiлiрубiну
C. Лiпофусцину
D. Лiпохрому
E. Гемосидерину
3340 На розтині хворого, що помер з явищами набряку головного мозку з дислокацією стовбура, виявлені зміни м'якої мозкової оболонки: тьмяна, сірувато-зеленого кольору, потовщена. Який патологічний процес мав місце в м'якій мозковій оболонці?
A. Дифузний гнійний лептоменінгіт
B. Менінгококовий лептоменінгіт
C. Туберкульозний лептоменінгіт
D. Злоякісна арахноїдендоліома
E. Гідроцефалія
3357 У шматочку шкіри 1х2 см, який доставлений для гістологічного дослідження, знайдено новоутворення бурого кольору діаметром 0,5 см. Мікроскопічно пухлина складається з невусних клітин у вигляді тяжів та гнізд, розташованих у дермі, з бурим пігментом у цитоплазмі, який дає негативну реакцію Перлса. Який пігмент найбільш вірогідний?
A. Меланін
B. Гематоїдин
C. Гемосидерин
D. Білірубін
E. Гемомеланін
3358 У померлого від раптової зупинки серця чоловіка 45 роківзнайдено симетричний тип ожиріння III ступеню, розрив стінки правого шлуночка з гемоперікардом; під епікардом надлишкові відкладення жиру. Мікроскопічно: жирова тканина з епікарду розповсюджується у міокард з атрофією м'язових волокон. Який процес найбільш вірогідний?
A. Ожиріння серця
B. Жирова дистрофія міокарда
C. Гострий інфаркт міокарда
D. Iшемічна хвороба серця
E. Гіпертонічна хвороба
3359 При розтині чоловіка 70 років, померлого від серцево-судинної недостатності, який страждав на стенокардію, гіперхолестерінемію та ожиріння, знайдено хронічне венозне повнокрів'я органів, гіпертрофія лівого шлуночка серця з дрібноосередковим кардіосклерозом, об'ємні жовтувато-білуваті бляшки в інтимі аорти з дрібнозернистими масами у центрі, які заглиблюються у товщу стінки. Який патологічний процес
A. Атероматоз
B. Ліпоїдоз
C. Ліпосклероз
D. Артеріолосклероз
E. Кальциноз
3360 При розтині тіла жінки 40 років, померлої від уремії, знайдено: збільшені пістряві нирки, у нирках - потовщення капілярних мембран клубочків у вигляді "дротяних петель", осередки фібриноїдного некрозу їх стінок та "гіалінові" тромби у просвітах, у ядрах - "гематоксилінові тільця"; у серці - ендокардит Лібмана-Сакса. Яке ураження нирок найбільш вірогідне?
A. Вовчаковий нефрит
B. Ревматичний гломерулонефрит
C. Холерний гломерулонефрит
D. Склеротична нирка
E. Термінальний гломерулонефрит
3361 При розтині тіла жінки 50 років, померлої від уремії, знайдено аденому паращитовидної залози, деформацію кінцівок, хребта, ребер. Кісткі м'які, на розрізі підвищеної порозності, з пухлиноподібними вузликами, які на розрізі мають пістрявий вигляд, а також з

 
 

Цікаве

Загрузка...