WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

в гастробiоптатi: слизова оболонка витончена, кiлькiсть залоз зменшена, розростання сполучної тканини, iнфiльтрованої лiмфоцитами, плазмоцитами. Вкажіть, який з перелічених
A. *Хронiчний атрофiчний гастрiт.
B. Гострий катаральний гастрит.
C. Гострий гнiйний гастрит.
D. Хронiчний поверхневий гастрит.
E. Гiгантський гiпертрофічний гастрит.
3043 При бронхоскопії у хворого 62 років у початковому відділі верхньодольового бронху правої легені знайдено поліпоподібне утворення діаметром до 1,0 см. При гістологічному дослідженні виявлено пухлину, яка побудована з дрібних лімфоцитоподібних клітин з гіперхромними ядрами, клітини ростуть пластами та тяжами. Вкажіть, який з перелічених видів пухлин найбільш вірогідний?
A. * Недіференційований дрібноклітинний рак.
B. Недіференційований великоклітинний рак.
C. Плоскоклітинний рак.
D. Аденокарцинома.
E. Залозисто-плоскоклітинний рак.
3044 При розтині 56-річного чоловіка, який страждав фіброзно-кавернозним туберкульозом легень, знайдено збільшену у розмірах щільну селезінку. На розрізі тканина селезінки коричнево-рожевого кольору, гладка, з вісковидною поверхнею. Який з перелічених патологічних процесів найбільш
A. * Сальна селезінка.
B. Глазурна селезінка.
C. Порфірна селезінка.
D. Сагова селезінка.
E. Цианотична індурація
3053 При розтині померлого чоловіка 73 років, який довго страждав ішемічною хворобою серця з серцевою недостатністью, знайдено: "мускатна" печінка, бура індурація легень, цианотична індурація нирок та селезінки. Вкажіть, який з видів порушення кровообігу найбільш вірогідний?
A. * Хронічне загальне венозне повнокрів'я.
B. Артеріальна гіперемія.
C. Гостре загальнне венозне повнокрів'я.
D. Гостре малокрів'я.
E. Хронічне малокрів'я.
3054 Чоловік 44 років, хворий на інфаркт міокарду, помер від лівошлуночкової недостатності. При розтині знайдено:, набряк легень, дрібнокраплинні крововиливи у серозних та слизових оболонках. Мікроскопічно: дистрофічні та некробіотичні зміни епітелію проксимальних канальців нирок, у печінці - центролобулярні крововиливи та осередки некрозу. Який з видів порушення кровообігу найбільш вірогідний?
A. * Гостре загальнне венозне повнокрів'я.
B. Артеріальна гіперемія.
C. Хронічне загальне венозне повнокрів'я.
D. Гостре малокрів'я.
E. Хронічне малокрів'я.
3055 При мікроскопічному дослідженні пупочної вени новонародженого, померлого від інтоксикації, знайдено: стінка судини з дифузною запальною інфільтрацією, у просвіті її - обтуруючий тромб з великою кількістю нейтрофільних лейкоцитів з явищами каріорексису та колоніями бактерій. Який з наслідків тромбу найбільш вірогідний?
A. * Септичний аутоліз.
B. Асептичний аутоліз.
C. Організація та каналізація тромбу.
D. Перетворення у тромбоембол.
E. Петрифікація тромбу.
3061 У женщины 30 лет умершей от сепсиса в исходе постабортного эндометрита при вскрытии обнаружены: гнойный эндометрит с гнойным лимфаденитом, абсцессы в легких, почках, миокарде, гиперплазия селезенки, дистрофические изменения паренхиматозных органов. Определите клинико-анатомическую форму сепсиса.
A. *Септикопиемия
B. Септицемия
C. Септический эндокардит
D. Гранулематозный сепсис
E. Хрониосепсис
3062 У больного на малой кривизне в препилорическом отделе обнаружено образование кратерообразной формы. Из краевого участка образования взята биопсия. Данные гистологического исследования: опухоль с железистоподобными структурами различной формы и величины, врастающими в окружающую ткань,выраженным атипизмом клеток.Назовите гистологический вариант данной опухоли.
A. *Аденокарцинома
B. Плоскоклеточный рак
C. Скирр желудка
D. Слизистый рак желудка
E. Солидный рак желудка
3063 У ребенка 6 лет заболевание, началось остро с резкого катара в зеве и миндалинах, который распространился на слизистую оболочку рта, язык ("малиновый язык"), глотку. На поверхности миндалин некрозы. Местами по мере отторжения некротических масс образуются язвы. Шейные лимфоузлы увеличены. На теле мелкоточечная сыпь ярко-красного цвета, за исключением носогубного треугольника. О каком заболевании можно думать?
A. *Скарлатина
B. Дифтерия
C. Ангина
D. Корь
E. Менингококковый назофарингит
3075 Больной в течение многих лет страдал бронхоэктатической болезнью, умер вследствие уремии. На вскрытии обнаружены увеличенные, плотные почки, сального вида на разрезе. Какому заболеванию соответствуют такие изменения?
A. *Амилоидоз почек
B. Гломерулонефрит
C. Некротический нефроз
D. Пиелонефрит
E. Артериолосклеротический нефросклероз
3129 До патоморфологічного відділення надісланий шматочок тканини з краю хронічної виразки шлунку. При гістологічному дослідженні в ньому виявлено: некроз, грануляційна тканина, надмірний розвиток волокнистої сполучної тканини та метаплазія епітелію. Який вид компенсаторно-пристосувального процессу має
A. *Спотворена регенерація з порушенням зміни фаз.
B. Гіпертрофія.
C. Фізіологічна регенерація.
D. Репаративна регенерація(субституція).
E. Репаративна регенерація(реституція).
3130 У товщі шкіри макроскопічно знайдена щільна пухлина, рухлива. При мікроскопіївона представлена хаотично розташованими пучками колагенових волокон з невеликою кількістю веретеноподібних клітин. Яка пухлина видалена?
A. *Щільна фіброма.
B. Лейоміома.
C. Меланома.
D. Ліпома.
E. Гломус-ангіома.
3143 У больного с перитонитом обнаружено в брюшной полости 200 мл вязкой желто-зеленой жидкости. Определите форму экссудативного воспаления.
A. *Гнойное.
B. Серозное.
C. Фибринозное.
D. Геморрагическое.
E. Гнилостное.
3144 У больного 49 лет, долго страдавшего хроническим деструктивным гнойным бронхитом, развилась полиорганная недостаточность. При аутопсии обнаружены: кардиомегалия, сальная почка, саговая селезенка. Какой процесс осложнил течение бронхита?
A. *Вторичный амилоидоз.
B. Старческий амилоидоз.
C. Опухолевидный амилоидоз.
D. Первичный амилоидоз.
E. Распространенный гиалиноз.
3176 При огляді порожнини рота на слизовій оболонці щоки визначається щільна пляма білуватого кольору діаметром біля 1 см, яка трохи підвищується над рівнем слизової оболонки. Як називається цей патологічний процес?
A. Лейкоплакія.
B. Еритроплакія
C. Карніфікація
D. Організація
E. Мукоїдне набухання
3177 При гістологічному дослідженні стінки аорти виявлено велику кількість ксантомних клітин, які розташовані переважно в інтимі. Для якого захворювання можлива така картина?
A. Атеросклероз
B. Гіпертонічна хвороба
C. Сифілітичний мезаортит
D. Неспецифічний аортоартеріїт
E. Нодозний періартеріїт
3178 У хворого на анемію при дослідженні крові виявлено переважання еритробластів,

 
 

Цікаве

Загрузка...