WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

При гістологічному дослідженні лімфатичного вузла - дифузне розростання лімфоїдних клітин з домішкою еозинофілів та атипових гістіоцитів, поодинокі гігантські клітини з двома та більш ядрами, осередки некрозу та склерозу. Найбільш вірогідний діагноз:
A. *Лімфогранульоматоз
B. Лімфолейкоз
C. Лімфома Беркіта
D. Саркоїдоз
E. Мієлолейкоз
2946 На розтині померлого знайдено системне збільшення лімфатичних вузлів з утворенням пухлинних конгломератів. Селезінка збільшена, на розрізі строката: на червоному тлі пульпи множинні дрібні осередки жовтувато-білого та сіруватого кольору. Якому захворюванню найбільше відповідають описані
A. *лімфогранульоматоз
B. саркоїдоз
C. лімфосаркома
D. рак легенів
E. лімфолейкоз
2947 Для патогістологічного дослідження доставлене очне яблуко: у сітківці ока на проєкції окового нерву пухлина 1х1см, м(якої консистенції, коричневого кольору. Мікроскопійно пухлина складаэться з поліморфних клітини з прозорою цитоплазмою. сгрупованих у альвеолярні структури, наявныстью патологічних мітозів, подекуди з накопиченням бурого о пігменту. Найвірогідніше це:
A. *меланома
B. шваннома
C. гломусна пухлина
D. парагангліома
E. ангіосаркома
2948 Мікроскопійно у видаленому сегменті легені шахтаря знайдеені багаточисельні, округлі вузлики, побудовані з концентричних гіалінізованих пучків сполучної тканини. Більша частина їх розташована периваскулярно та перибронхіально. Найбільш вірогідний діагноз:
A. *сілікоз
B. туберкульоз
C. бронхіт
D. фіброзуючий альвеоліт
E. рак легень
2954 Хворий, який страждав хронічним гнійним остеомієлітом, помер від хронічної ниркової недостатності. При розтині знайдені великі щільні нирки біло-жовтого кольору з сальним блиском на розрізі. Ваш діагноз:
A. * Амілоїдоз нирок
B. Хронічний гломерулонефрит
C. Підгострий гломерулонефрит
D. Септичний нефрит
E. Гострий некротичний нефроз
2955 У дитини підвищилась температура тіла, з'явились болі при ковтанні. При огляді піднебінні мигдалики збільшені, темно-червоні, вкриті сіро-жовтими плівками, щільно спаяними з поверхнею мигдаликів. Яке запалення розвилося в мигдаликах?
A. * Дифтеритичне
B. Крупозне
C. Геморагічне
D. Гнійне
E. Катаральне
2956 Після позалікарняного аборту у жінки пргресував гнійний ендо-міометрит зі смертельним наслідком. При розтині померлої виявлені чисельні абсцеси легень, субкапсулярні гнійнички в нирках, гіперплазія селезінки. Яка форма сепсису виникла у
A. *Септикопіємія
B. Септицемія
C. Хроніосепсис
D. Легеневий сепсис
E. Уросепсис
2957 У хворої після переохолодження розвилася деформація суглобів, болючість та обмеженість рухів у пальцях кінцівок; поряд з суглобами з'явились маленькі щільні вузлики. При біопсії в вузликах знайдені вогнища фібриноїдного некрозу, оточені гістіоцитами. Ваш діагноз:
A. *Ревматоїдний артрит
B. Дерматоміозит
C. Ревматизм
D. Подагра
E. Деформуючий артроз
2958 При гістологічному дослідженні вилученої виразки шлунка в її дні знайдено фібринозно-лейкоцитарний ексудат, поширена зона фібриноїдного некрозу, нижче розташовані шари грануляційної та фиброзної тканини. Ваш діагноз:
A. *Хронічна виразка
B. Гостра виразка
C. Гостра ерозія
D. Малігнізована виразка
E. Флегмона шлунка
2991 Хворий доставлений у лікарню в стані глибокої церебральної коми. Відомо, що за життя у нього мали місце періодичні приступи лихоманки. На секції виявлено забарвлення у сіро-аспідний колір головного мозку, лімфатичних вузлів, збільшених печінки і селезінки. Гістологічно в зазначених органах мав місце гемомеланоз і гемосидероз. Який з діагнозів найбільш
A. *Малярії
B. Гемолітичної анемії
C. Адисонової хвороби
D. Септицемії
E. Чорної віспи
2992 При гістологічному дослідженні щитовидної залози виявлено помірну атрофію паренхіми, склероз, дифузну інфільтрацію строми лімфоцитами і плазматичними клітинами з формуванням лімфоїдних фолікулів. Ваш діагноз?
A. *Аутоімунний тиреоідит
B. Паренхіматозний зоб
C. Тіреотоксичний зоб
D. Тіреоїдит
E. Зоб Ріделя
2998 Після перенесеного геморагічного інсульту у хворого розвинулася кіста головного мозку. Через 2 роки помер від післягрипозної пневмонії. На секції трупа виявлено в мозку кісту із стінками біло-ржавого відтінку,реакція Перлса позитивна. Який з процессів найбільш вірогідний у стінці кісти?
A. *Місцевий гемосидероз
B. Загальний гемосидероз
C. Місцевий гемомеланоз
D. Інфільтрація білірубіну
E. Первинний гемохроматоз
3024 У померлого 45 років від раптової зупинки серця знайдено симетричний тип ожиріння ІІІ ступеню, розрив стінки правого шлуночку з гемоперікардом; під епікардом збиткове відкладення жиру. Мікроскопічно - жирова тканина з епікарду проникає у міокард з атрофією м'язових волокон. Вкажіть, який з перелічених патологічних процесів найбільш вірогідний?
A. * Просте ожиріння серця.
B. Жирова дистрофія міокарду.
C. Ішемічна хвороба серця.
D. Гіпертонічна хвороба.
E. Гострий інфаркт міокарду.
3025 Апендикс довжиною 9 см, товщиною 0.9 см. Сероза тьмяна, повнокровна. Мікроскопічно - стінка набрякла, стази у капілярах і венулах та дрібни крововиливи; у слизовій і підслизовій оболонках - осередкинекрозу с лейкоцитарною інфільтрацією навкруги їх.Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. * Гострий поверхневий апендицит.
B. Гострий простий апендицит.
C. Гострий флегмонозний апендицит.
D. Гострий флегмонозно-виразковий апендицит.
E. Гострий гангренозний апендицит.
3026 При розтині тіла чоловіка 48 років, померлого від туберкульозу легень, знайдені частково випорожнені симетричні туберкульозні каверни у кортико-плевральних зонах з перевагою продуктивної тканинної реакції; у обох легенях - ніжний сітчастий пневмосклероз та емфізема; "легеневе серце"; у біфуркаційних лімфовузлах - туберкульозний казеозний лімфаденіт. У ІІІ сегменті правої легені - вогнище Гона. Вкажіть, який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Гематогенно-дисемінований туберкульоз.
B. Гематогенна генералізація первинного туберкульозу.
C. Хроничний первинний туберкульоз.
D. Хроничний міліарний туберкульоз.
E. Циротичний туберкульоз.
3028 У біоптаті слизової оболонки бронху хворого 50 років, який 20 років страждал хронічним бронхітом, знайдено витончення її, кистовидне перетворення слизових залоз, осередки заміни призматичного епітелію на багатошаровий плоский.Який з перелічених патологічних процесів найбільш вірогідний?
A. * Метаплазія.
B. Гіперплазія.
C. Гетеротопія.
D. Гетероплазія.
E. Дисплазія.
3029 При фiброгастроскопiї хворого 48 рокiв, водiя, зі скаргами на бiль в епiгастрiї пiсля їжи, слизова оболонка шлунку гiперемована, зморшки її зменшенi. Мiкроскопiчно

 
 

Цікаве

Загрузка...