WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

утворені атиповим клітинами з гіперхромними ядрами, з багаточисленними митозами (в тому числі і патологічними). Про який процес можна думати?
A. Аденокарцинома
B. Залозиста гіперплазія ендометрію.
C. Хоріонепітеліома
D. Аденоматозний поліп.
E. Ознаки перерваної вагітності.
2691 При розтині тіла хворого 57 років, який страждав на гіпертонічну хворобу та вмер від серцевої декомпенсації, знайдено збільшене серце з розширеними порожнинами (маса його 550 г товща стінки лівого шлуночку 2,5 см). мікроскопічно кардіоміоцити значно збільшени у розмірах, з жировою дистрофією та гіперхромними бочкоподібними ядрами. Який з переличених патологічних процесів найбільш вірогідний у серці?
A. Ексцентрична гіпертрофія
B. Міокардит
C. Концентрична гіпертрофія
D. Ангіогенний кардіосклероз
E. Кардіоміопатія
2692 Пухлина у капсулі діаметром 2 см, оперативно видалена з ампутаційної культі нижньої кінцівки, мікроскопічно складається із веретеноподібних клітин мономорфного вигляду з паличкоподібними ядрами, які утворюють разом з волокнами "палісадні" структури. Який з перелічених видів пухлин найбільш вірогідний?
A. Доброякісна неврілемомма
B. нейрофіброма
C. Злоякісна неврілемомма
D. М'яка фіброма
E. Фібросаркома
2693 При гістологічному дослідженні гастробіоптатів виявлено потоншення слизової оболонки шлунку із зменшенням кількості залоз та значним розростанням сполучної тканини, проток залоз розширені; слизова оболонка інфільтрована лімфоцитами та плазматичеими клітинами. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. Хронічний значний атрофічний гастрит
B. Хронічний поверхневий гастрит
C. Хронічний значний атрофічний гастрит з кишковою метаплазією
D. Хронічний помірний атрофічний гастрит
E. Флегмона шлунку
2694 при розтині жінкі 45 років, яка при жітті страждала ожирінням за верхнім типом, стероїдним цукровим діабетом, артеріальною гіпертонією, вторинною дисфункцією яєчніків виявлено: гіпертрихоз, гірсутизм, стрії на шкірі стегон та живота. В передній долі гіпофізу - пухлина (мікроскопічно: базофільна аденома); у наднирниках - гіперплазія пучкового шару. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. Хвороба Іценко-Кушинга
B. Синдром Іценко-Кушинга
C. Хвороба Симондса
D. Адіпозогенітальна дістрофія
E. Гіпофізарний нанізм
2695 Чоловік 36 років знаходився в інфекційній лікарні з профузною діареєю, ознаками ексикозу, падінням температури тіла. Помер від уремії. Під час розтину знайдено: у просвіті тонкої кишк безкольорова рідина у вигляді рисового відвару; слизова оболонка набрякла. При мікроскопічному дослідженні тонкої кишки - повнокрів'я судин, осередкові крововиливи, десквамація ентероцитів, гіперсекреція келихаподібних клітин та лімфо-лейкоцитарна інфільтрація строми слизової оболонки.
A. Холера
B. Сальмонельоз
C. Дизентерія
D. Черевний тиф
E. Хвороба Крона
2696 42-річний чоловік захворів гостро після охолодження. Захворювання супроводжувалось серцево-дихальною недостатністю, від якої він помер. Під час розтину виявлено, що уся прав легеня збільшена, печінкової щільності, важка; на плеврі - значні фібрінозні накладення. На розрізі легеня сірого кольору, зерниста, з поверхні стікає каламутна рідина. При гістологічному дослідженні - гостре запалення з наявністю у просвітах альвеол гнійно- фібринозного ексудату. Який з переличених діагнозів найбільш вірогідний?
A. Крупозна пневмонія
B. Осередкова пневмонія
C. Інтерстиційна міжальвеолярна пневмонія
D. Стафілококова пневмонія
E. Ідиопатичний фіброзуючий альвеоліт
2697 При розтині новонародженої дитини, віком 3 діб, померлої від внутрішньоутробної пневмонії, виявлено зменшення розмірів та маси вилочкової залози. При мікроскопічному дослідженні її у часточках не виявляється чітка межа між корою та мозковою речовиною в наслідок лімфоїдного спустошення обох зон; у мозковій речовині знайдені численні, різних розмірів тільця вилочкової залози (тільця Гассаля), з явищами кератозу та кальцинозу; міжчасточкова сполучна тканина розвинута надмірно. Який з перелічених патологічних процесів у тимусі найбільш вірогідний?
A. Акцидентальна інволюція тимусу
B. Атрофія
C. Гіпотрофія
D. Аплазія
E. Тімомегалія
2747 У 45-річного хворого, який гостро захворів на пневмонію, на 6-й день хвороби розвинувся набряк легень, який став причиною смерті. На розтині знайдено, що уражена вся верхня частка правої легені : збільшена, щільна, на плеврі з фібринозними нашаруваннями, на розрізі сірого кольору, з поверхні розрізу стікає каламутна рідина. Мікроскопічно : в просвіті альвеол - фібрин, нейтрофіли, макрофаги, гемолізовані еритроцити. Вкажіть, яка пневмонія була у хворого ?
A. * Крупозна пневмонія
B. Стафілококова бронхопневмонія.
C. Вірусна пневмонія
D. Гіпостатична пневмонія
E. Респіраторний дистрес-синдром дорослих
2829 При аутопсии мужчины средних лет, длительно страдавшего бронхоэктатической болезнью, обнаружено, что оба надпочечника резко увеличены в объеме за счет коркового слоя. Надпочечники плотное бледные, сального вида. Микроскопически по ходу ретикулярной стромы, в стенках сосудов - отложение бесструктурных, гомогенных, еозинофильних масс и конго-рот-положительных масс. Эти
A. *Амилоидоза
B. Мукоидного набухания
C. Фибриноидного набухания
D. Липидоза
E. Гиалиноза
2847 При дослідженніапендиксу спостерігається дифузна лейкоцитарна інфільтрація всіх шарів стінки. Назвіть різновид
A. *Гострий флегмонозний
B. Гострий простий
C. Некротичний
D. Гострий поверхневий
E. Гангренозний
2848 На розтині виявлено, що ліва легеня збільшена в розмірах, щільна, на вісцеральній плеврі є накладення фібрину, на розрізі - сірого кольору, з її поверхні зтікає мутна сіро - жовта рідина. Про яке захворювання іде мова?
A. *Крупозна пневмонія
B. Вогнищева пневмонія
C. Інтерстиційна пневмонія
D. Рак легені
E. Бронхоектатична хвороба
2857 У женщины 38 лет, после переохлаждения появился озноб, высокая температура, кашель, острие боли в грудной клетке справа при дыхании. Смерть наступила на 5-е сутки. На вскрытии нижняя доля правого легкого увеличена, плотная, на разрезе серого цвета с зернистой поверхностью, на плевре серого цвета пленчатые наложения. Какое заболевание
A. *Крупозная пневмония
B. Гриппозная пневмония
C. Бронхопневмония
D. Казеозная пневмония
E. Коревая пневмония
2858 У больного, страдавшего длительное время хроническим бронхитом, развилась хроническая сердечная недостаточность. На вскрытии в легких: эмфизема и пневмосклероз . Какие изменения в сердце развиваются в данном случае?
A. *Гипертрофия правого желудочка
B. Гипертрофия левого желудочка
C. Гипертрофия всех отделов сердца
D. Диффузный кардиосклероз
E. Атрофия миокарда
2944

 
 

Цікаве

Загрузка...