WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

при пальпації. В ділянціслизової оболонки геніталій невеликих розмірів виразка з ущільненими краями та "лакованим"дном сіруватого кольору . Поставити діагноз.
A. Сифiліс.
B. Туберкульоз.
C. Лепра.
D. Трофiчна виразка.
E. Гонорея.
2576 У хворого з легеневою патологією на розтині виявлена порожнина з ущільненими стінками, виповнена густою рідиною зеленуватого кольору, з непрємним запахом. Поставити діагноз.
A. Абсцес легень.
B. Гангрена легень.
C. Iнфаркт легень.
D. Каверна легень.
E. Туберкулома легень.
2577 Чоловіка з кесонною хворобою омер з ознаками гострих порушень мозкового кровообігу в басейні
A. meningea media лівої півкулі головного мозку. На розтині виявлено вогнище сірого розм'якшення мозгу зазначеній області розмірами 6х7х3,4 см. Визначити характер процесу, що визвав смерть людини.
A. Газова емболiя.
B. Жирова емболiя.
C. Тромбоз.
D. Тромб емболiя.
E. Атеросклероз судин.
2578 При гістологічному дослідженні пухлини шкіри виявлені різних розмірів часточки з жирової тканини, відмежовані нерегулярними прошарками сполучної тканини. Поставити
A. Лiпома.
B. Фiброма.
C. Гiгрома.
D. Папiлома.
E. Гемангiома.
2579 При дослідженні пухлини матки (післяопераційний матеріал) макроскопічно вона м'якої консистенції, з крововиливами та ділянками вогнищевого некрозу, на розрізі нагадує 'риб'яче м'ясо'. При гістологічном дослідженні встановлено ознаки вираженого клітинного та тканинного атипізму, зустрічаються клітини з патологічними фігурами мітозів. Поставити діагноз.
A. Саркома.
B. Аденокарцинома.
C. Ангiома.
D. Фiброма.
E. Лiпома.
2580 При розтині хворого, який помер від крупозної пневмонії, в плевральній порожнині непрозора рідина, на вісцеральній плеврі сіруватого кольору плівка. Визначити вид запалення на вісцеральнiй плеврi.
A. Фiбринозне
B. Катаральне
C. Гнiйне
D. Гранульоматозне
E. Геморагiчне
2581 Хворий переніс повторний інтрамуральний інфаркт міокарду. Після лікування та реабілітації виписаний у задовільному стані під нагляд дільничого терапевта. Через 2 роки загинув у автомобільній катастрофі Встановити характер патологічного процесу в міокарді, який було встановлено на розтині.
A. Крупновогнищевий кардiосклероз.
B. Дрiбновогнищевий кардiосклероз.
C. Атрофiя.
D. Некроз.
E. Гiперплазiя.
2582 При гістологічному дослідженні біоптату піхвової частини шийки матки у хворої 47 років з тривало не заживаючою ерозією виявлені ознаки клітинного атипізму, базальна мембрана - без змін. Поставит діагноз.
A. Карцинома in situ.
B. Ерозiя.
C. Аденокарцинома.
D. Папiлома.
E. Ендометрiоз.
2639 У хворого цукровим діабетом з'явились ознаки нарастаючої ниркової недостатності. Який процес в нирках є причиною
A. Гломерулосклероз.
B. Некроз епітелію звивистих канальців.
C. Амілоїдоз.
D. Інтерстиційним
E. Мембранозна нефропатія.
2640 У хворої 45 років знайдені збільшенними надключичні лімфатичні вузли. При дослідженні біопсійного матеріалу із лімфатичного вузла виявлений метастаз перстненодыбно-клітинного раку. Виберить найбільш ймовірн локалізацію первинної пухлини.
A. Рак шлунка.
B. Рак стравохода.
C. Рак щитовидної залози.
D. Рак легень.
E. Рак шийки матки.
2641 Хворий на рак шлунку з множинними метастазами помер від ракової кахексії. Виділіть характерні зміни серця, виявлені на розтині.
A. Бура атрофія міокарду.
B. Амілоїдна кардіомегалія.
C. Дилятаційна кардіоміопатія.
D. Гіпертрофічна кардіоміопатія.
E. "Тигрове" серце.
2642 У дитини 8 років виражені ознаки легенево-серцевої недостатності, за ядуха, пальці у вигляді барабанних паличок, нігті у вигляді годинкових скелець, кашель з значною кількістю слизово-гнійного харкотиння (особливо вранці) При рентгенологічному дослідженні виявлене різке розширення
A. Бронхоектатична хвороба.
B. Бронхіальна астма.
C. Хронічний бронхіт.
D. Бронхопневмонія.
E. Емфізема легень.
2643 У хворого 71 років з атеросклерозом, з'явився біль в лівій стопі. До лікаря не звертався. На момент огляду стопа збільшена в об'ємі, тканини дряблі, чорного кольору, мацеровані. Демаркаційна зона не виражена Діагностуйте патологічний
A. Волога гангрена.
B. Муміфікація.
C. Коагуляційнний некроз.
D. Суха гангрена.
E. Секвестр.
2644 У хворого, що довгий час вживав наркотики, лихоманка, явища інтоксикації, піурія, на ехокардіоскопії виявлені масивні напластування на клапанах серця. З крові висеяний стафілокок. Хворий помер від тромбоемболі легеневої артерії. Вкажіть на зміни серця, виявлені у хворого під час розтину.
A. Поліпозно-виразковий ендокардит.
B. Ендокардит Лібмана-Сакса.
C. Дифузний вальвуліт.
D. Гострий бородавчатий ендокардит.
E. Зворотно-бородавчастий ендокардит.
2645 Чоловік 38 років загинув при спробі підйому ваги. Розвинувся колаптоїдний стан. На аутопсії виявлений розрив обширної аневрізми грудного відділу аорти. Протягом життя страждав вісцеральним сифілісом. Який патологічний процес в даному випадку обумовив зменшення міцності стінки аорти, її розширення і розрив.
A. Зникнення еластичних волокон.
B. Зникнення колагенових волокон.
C. Атрофія м'язового шару.
D. Зміни інтіми по типу "шагреневї шкіри".
E. Новоутворення судин.
2646 Хворий на фіброзно-кавернозний туберкульоз легень помер від хронічноїлегенево-серцевої недостатності. Протягом останніх місяців спостерігалась виражена протеїнурія. На розтині: нирки збільшені, щільні, восковидні поверхні і на розтині. Які зміни в нирках при цій формі туберкульозу могли викликати
A. Амілоїдоз нирок.
B. Туберкульоз нирок.
C. Гломерулонефрит.
D. Нефролітіаз.
E. Некротичний нефроз.
2647 У хворого з гірського району Середньої Азії виявлене збільшення щитовидної залози, що затруднило ковтання. Спостерігались збільшення маси тіла, сповільненість, сонливість, одутле обличчя. При мікроскопічному дослідженні у щитовідній залозі - різних розмірів фолікули з гіпохромним колоїдом. Який з діагнозів найбільш вірогіден ?
A. Ендемічне воло.
B. Базедове воло.
C. Тиреоідіт Хошимото.
D. Спорадичне воло.
E. Воло Риделя.
2648 При розтині у дитини виявлений первинний кишковий туберкульозний комплекс: первинна аффект-виразка порожньої кишки, лімфангіт і регіонарний казеозний лімфаденіт. Смерть наступила від перфорації виразки і розвитку розлитого перитоніту. Назвіть шлях зараження дитини туберкульозом.
A. Аліментарний.
B. Трансплацентарний.
C. Аерогенний.
D. Змішанний.
E. Контактний.
2649 У хворої 55 років появилися рецидивуючі маткові кровотечі. Виконано діагностичне вишкребання матки. В зіскобі ендометрію серед елементів крові видно залозисті елементи різної величини і форми,

 
 

Цікаве

Загрузка...