WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

легенево-серцевої недостатності, на розтині виявлено пневмосклероз, емфізему легень, гіпертрофію правого шлуночка серця. В обох легенях, переважно субплеврально множинні вогнища діаметром до 1 см. Гістологічно: в центрі вогнища - зона некрозу, на периферії - вал з епітеліоїдних клітин і лімфоцитів з домішкою макрофагів і плазматичних клітин. Визначаються гігантські клітини Пірогова-Лангханса. Невелике число кровоносних капілярів визначається на периферії вогнища. Яке захворювання має місце у хворого:
A. Гематогенний туберкульоз.
B. Актиномікоз легень.
C. Саркоїдоз.
D. Сифіліс.
E. Силікоз.
2494 Хворий помер на 3-й день після операції з приводу перфорації стінки товстої кишки з явищами розлитого гнійного перитоніту. На розтині: слизова оболонка стінки товстої кишки потовщена, вкрита фібриновою плівкою , поодинокі виразки проникають на різну глибину; гістологічно: некроз слизової, фібрину, інфільтрація лейкоцитами з фокусами геморагій. Ускладнення якого захворювання стало причиною смерті хворого?
A. Дизентерія.
B. Черевний тиф.
C. Неспецифічний виразковий коліт.
D. Хвороба Крона.
E. Амебіаз.
2495 Хвора оперована з приводу пухлини матки. Макропрепарат: губчастий строкатий вузол в міометрії. Гістологічно- наявні великі світлі епітеліальні клітини, серед яких багато темних поліморфних клітин. Строма відсутня, судин мають вигляд порожнин, вистелених клітинами пухлини. Визначаються множинні крововиливи. Як називається виявлена пухлина?
A. Хоріонепітеліома.
B. Деструюючий (злоякісний) міхурцевий занесок.
C. Аденокарцинома.
D. Кавернозна гемангіома.
E. Медулярний рак.
2496 Хворий, що страждав на хронічний вірусний гепатит, помер від гострої постгеморагічної анемії, яка виникла на фоні кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу. На розтині печінка різко зменшена в розмірах, щільно консистенції, поверхня дрібногорбиста. Мікроскопічна картина однорідна - тонкопетлиста сполучнотканинна сітка і дрібні несправжні часточки. Який морфогенетичний тип цироза має місце у
A. Портальний цироз.
B. Постнекротичний цироз.
C. Змішаний цироз.
D. Вірусний цироз.
E. Біліарний цироз.
2497 Хворий тривалий час хворів на гіпертонічну хворобу і помер від крововиливу в мозок.При розтині нирки потончены в розмірах, щільної консистенції, поверхня їх дрібногранулярна, кіркова речовина дещо стоншена. Як мікроскопічні зміни характерні для нирки?
A. Первинно зморщена нирка
B. Вторинно зморщена нирка
C. Амілоїдоз нирки
D. Пієлонефритично зморщена нирка
E. Інфаркт нирки
2498 При мікроскопічному дослідженні біоптату з легень виявлено атипові клітини, які формують множинні ацинарні структури і продукують слиз. Яка гістологічна форма раку легень має місце у хворого?
A. Високодиференційована аденокарцинома.
B. Помірно диференційована аденокарцинома.
C. Недиференційований рак.
D. Помірнодиференційований плоскоклітинний рак.
E. Залозистоплоскоклітинний рак.
2499 У хворого при гастроскопічному дослідженні в ділянці малої кривизни виявлено пухлинне утворення діаметром 1,5 см на ніжці. Який характер росту пухлини?
A. Екзофітний.
B. Експансивний.
C. Інфільтруючий
D. Апозиційний
E. Ендофітний
2529 Мужчина 52 лет, профессия - газоэлектросварщик, на 10 сутки лечения острой нижнедолевой правосторонней стафилококковой пневмонии умер при явлениях нарастающей сердечно-легочной недостаточности. На аутопси в нижней доле правого легкого обнаружена полость неправильно округлой формы около 5 см в диаметре, содержащая гной и сообщающаяся с бронхом. Какое осложнение острой пневмонии имеет место у больного?
A. Абсцесс легкого
B. Гангрена легкого
C. Тромбоэмболия легочного ствола
D. Бронхоэктатическая болезнь
E. Острый бронхит
2530 При вскрытии мужчины, умершего в результате нарастающей анемии, сопровождавшейся рвотой темным желудочным содержимым обнаружено в желудке около 1 литра жидкой крови и кровяных сгустков, а на мало кривизне располагается единичная язва овальной формы с валикообразными приподнятыми плотными краями и гладким дном. Какое заболевание имеет место?
A. Хроническая язва желудка
B. Хронический атрофический гастрит
C. Острый гастрит
D. Острая язва желудка
E. Хронический гипертрофический гастрит
2532 Больная 50 лет длительно страдала заболеванием паращитовидных желез. При явлениях нарастающей почечной недостаточности больная скончалась. На вскрытии: деформация костей конечностей, позвоночника, ребер Кости легко режутся ножом. Почки сморщены. Гистологически: в костной ткани очаги лакунарного рассасывания. В очагах опухолевидных образований находят гигантоклеточные гранулемы, скопления эритроцитов и гемосидерина. Как называется данное
A. Паратиреоидная остеодистрофия
B. Множественные метастазы рака в кости
C. Хроническая почечная недостаточность
D. Болезнь Педжета
E. Миеломная болезнь
2533 Пожилой больной, длительное время страдавший гипертонической болезнью, умер при явлениях уремии. На аутопсии обнаружено: гипертрофированное сердце и диффузный кардиосклероз; почки маленькие, плотные, мелкозернистой поверхностью, капсула снимается с трудом. Гистологически в почках отмечается коллапс артериол клубочков и их склероз. Некоторые клубочки замещены однородным эозинофильным веществом, не окрашивающимся конго-рот; канальцы атрофированы. Как следует назвать описанные выше изменения почек?
A. Первично-сморщенные почки
B. Вторично-сморщенные почки
C. Амилоидно-сморщенные почки
D. Хронический гломерулонефрит
E.Хронический пиелонефрит
2572 У дитини 12 років, хворої поліоміелітом, соматичні м'язи слабкі, обсяг їх зменшений, шкіра суха, бліда. При морфологічному дослідженні біоптату мяких тканин виявлені характерні морфологічні зміни Визначити характер патологічного процесу мяких тканин.
A. Атрофiя.
B. Гiпертрофiя.
C. Гiперплазія.
D. Метаплазія.
E. Гiпоплазія.
2573 У хворого, який на протязі тривалого часу зловживав табакокурінням з'явився кашель з виділенням в'язкого слизу, слабкість після незначних фізичних навантажень, блідість шкіряних покровів, за останні дв місяці схуд на 12,0 кг. При ендоскопічному дослідженні біоптату діагноз: плоскоклітинний рак. Визначити характер патологічного процесу, який передував виникненню пухлини.
A. Метаплазія.
B. Гiпоплазія.
C. Гiперплазія.
D. Некроз.
E. Склероз.
2574 При мікроскопічному дослідженні біоптату з ділянки пухлини слизової оболонки правого бронху, встановлено клітинний та тканинний атипізм, появу структур у вигляді 'ракових перлин'. Визначити характер патологічного процесу.
A. Злоякiсна пухлина.
B. Доброякiсна пухлина.
C. Гiперплазія.
D. Метаплазія.
E. Гiпоплазія.
2575 У хворої 18 років пахові лімфатичні вузли збільшені у розмірах, не болючі, ущільнені

 
 

Цікаве

Загрузка...