WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

цим ознакам ?
A. *Лімфогранулематоз з пригніченим розвитком лімфоїдної тканини
B. Лімфогранулематоз з переважанням нодулярного склерозу
C. Лімфогранулематоз з переважанням лімфоїдної тканини
D. Лімфосаркома
E. Змішано-клітинний варіант лімфогранульоматозу
2023 Під час розтину в верхній долі правої легені виявлений крупний клиноподібний осередок темно-червоної, щільної тканини. При гістологічному дослідженні в ній виявлений некроз стінок альвеол, просвіт альвеол щільно заповнений еритроцитами. Який процес розвинувся в легенях?
A. *Геморагічний інфаркт легень
B. Карніфікація легень
C. Гангрена легень
D. Крововилив в легені
E. Ателектаз легень
2024 При розтині померлої в комі молодої людини виявлено поширений тромбоемболічний інфаркт лівої півкулі мозку, а також велика септична селезінка, імунокомплексний гломерулонефрит, виразки в стулках аортального клапану, прикриті поліпоподібними тромбами з колоніями стафілококів. Яке захворювання привело до церебральної тромбоемболії?
A. *Септичний бактеріальний ендокардит
B. Септицемія
C. Гострий ревматичний вальвулит
D. Септикопіємія
E. Ревматичний тромбендокардит
2025 У хворої бронхіальною астмою вірусне інфікування спровокувало астматичний статус зі смертельним наслідком. При гістологічному дослідженні легень виявлено спазм і набрякання бронхіол, в їх стінках виражена інфільтрація лімфоцитами, еозинофілами і іншими лейкоцитами, а також дегрануляція лаброцитів. Який механізм гіперчутливості лежить
A. *Реагінова реакція гіперчутливості
B. Запальний
C. Аутоімунний
D. Імунокомплексний
E. Імуннозумовлений клітинний цитоліз
2026 При томографії у хворого в середостінні знайдені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в лімфовузлі виявлені циркулярні розростання сполучної тканини, яка оточувала гранульомоподібні утворення з лімфоцитів, плазмоцитів і великих двоядерних клітин
A. *Лімфогрануломатоз
B. Лімфосаркома
C. Туберкульоз
D. Саркоїдоз
E. Лімфолейкоз
2032 У девочки 5 лет наблюдается высокая температура и боль в горле. Объективно: отек мягкого неба, на миндалинах серые пленки, которые трудно отделяются, оставляя глубокие кровоточащие дефекты ткани. Какое из нижеперечисленных заболеваний наиболее вероятно:
A. *Дифтерия зева
B. Ангина Симоновского-Венсанса
C. Лакунарная ангина
D. Инфекционный мононуклеоз
E. Некротическая ангина
2056 У 40-річного чоловіка із стенозуючим (без метастазів) раком стравоходу виявляються наступні зміни: атрофія скелетних м`язів, жирової клітковини. Шкіра землисто-коричневого забарвлення, епідерміс потоншаний, серце зменшене за розмірами. Міокард та печінка бурого кольору. Поставте
A. *Аліментарна кахексія.
B. Міастенія.
C. Ракова кахексія
D. Бура атрофія.
E. Хвороба Аддісона
2057 Для гістологічного дослідження доставлена видалена на операції матка. Під слизовою оболонкою визначені численні округлої форми вузли, які чітко відмежовані від оточуючої тканини. Мікроскопічно пухлина побудована з пучків гладкої мускулатури із явищами тканинного атипізму. Ваш діагноз?
A. *Лейоміома.
B. Рак матки.
C. Фіброміоми.
D. Хоріонепітеліома
E. Лейоміосаркома
2058 При мікроскопічному дослідженні пухлини верхньої губи, виявлено, що вона побудована з числених щілиноподібних порожнин, стінка яких вистелена сплощеним ендотелієм, заповнених рідкою кров`ю і згортками. Поставити діагноз.
A. *Капілярна гемангіома.
B. Венозна гемангіома.
C. Кавернозна гемангіома.
D. Гемангіоперицитома.
E. Гломус-ангіома.
2063 У дитини після перенесеної ангіни різко збільшилися лімфатичні вузли: паратрахеальні, біфуркаційні, шийні. При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлені вогнища некрозу, обмежовані лімфоцитами, епітеліоїдними клітинами, та клітинами Пірогова-Лангханса. Вкажіть найбільш вірогідну патологію.
A. *Туберкульоз
B. Саркоїдоз
C. Риносклерома
D. Сап
E. Сифіліс
2064 На аутопсії померлої, яка тривалий час хворіла цистітом і дискінезією сечоводів, виявлено морфологічні ознаки уремії. Нирка була нерівномірно рубцево-зморщена. У просвіті мисок містилися дрібні уратні камені і пісок. Гістологічно виявлено "щитовидну нирку", вогнища інтерстиційного запалення. Який із нижчеперерахованих діагнозів є найбільш вірогідний?
A. *Хронічний пієлонефрит
B. Гострий пієлонефрит
C. Атеросклеротично зморщена нирка
D. Первинно зморщена нирка
E. Амілоїдно зморщена нирка
2082 У девочки 12 лет при вскрытии выявлено: множественные кровоизлияния в коже (преимущественно ягодиц, нижних конечностей), серозных и слизистых оболочках, в головном мозгу. В надпочечниках очаговый некроз и массивные кровоизлеяния, в почках- некротический нефроз, гнойный артрит, иридоциклит, васкулит. Выберите правильный диагноз.
A. *Менингококцемия
B. Сыпной тиф
C. Узелковый периартериит
D. Системная красная волчанка
E. Лучевая болезнь
2090 При микроскопическом исследовании прямой кишки обнаружены крупные очаги некроза слизистой оболочки, некротические массы пропитаны фибрином, образуя пленку. Слизистая и подслизистая оболочка по периферии участков некроза полнокровные, оттечные с кровоизлияниями и лейкоцитарной инфильтрацией, Какое заболевание можно предположить?
A. *Дизентерия
B. Холера
C. Амебиаз
D. Брюшной тиф
E. Сальмонелез
2115 При розтині померлого хворого від розповсюдженого перитоніту в дистальних відділах тонкої кишки виявлено численні виразки овальної форми, які розташовані вздовж кишки. Дно виразок чисте, гладеньке, утворене м'язовою або серозною оболонкою, краї виразок рівні, закруглені. У двох виразках є перфоративні отвори діаметром до 0,5 см. Яке захворювання треба
A. Черевний тиф
B. Дизентерія
C. Холера
D. Туберкульоз
E. Висипний тиф
2120 При розтині померлогохворого на атеросклероз в головному мозку виявлено тромбоз гілки внутрішньої сонної артерії та сірого кольору вогнище вологого роз'якшення тканини. Який патологічний процес виявлен в головному мозку?
A. Ішемічний інфаркт
B. Геморагічна інфільтрація
C. Гематома
D. Енцефаліт
E. Пухлина мозку
2131 У хворого виникло збільшення щитовидної залози в 2 рази. При пальпації залоза щільна, поверхня нерівномірно горбиста. При гістологічному дослідженні - дифузна інфільтрація тканини залози лімфоцитами, плазматичними клітинами з утвореннм фолікулів та посилене розростання сполучної тканини. Яке захворювання має місце у хворого?
A. Зоб Хасімото.
B. Ендемічний зоб.
C. Спорадичний зоб.
D. Дифузний токсичний зоб.
E. Зоб Ріделя.
2133 У хворого 17 років інтраопераційно на нижній поверхні печінки виявлена пухлина розмірами 4,5х5,0х3,5см. з субсерозною локалізацією, темночервоного кольору, на розрізі

 
 

Цікаве

Загрузка...