WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат


E. Грипп
1763 При вскрытии трупа мужчины, умершего от брюшного тифа выявлено, что мышцы передней брюшной стенки и бедра плотные, ломкие, белесовато-желтоватого цвета, напоминают стеариновую свечу. Описанное изменение в мышцах является проявлением:
A. *Ценкеровского некроза
B. Фибриноидного некроза
C. Казеозного некроза
D. Колликвационного некроза
E. Апоптоза
1764 У больного страдающего малярией при вскрытии: выражена желтушность кожи, склер и слизистых оболочек. Селезенка увеличина в размере, аспидно-серого цвета. Аспидно-серая окраска селезенки обусловлена наличием:
A. *Гемомеланина
B. Гемосидерина
C. Липофусцина
D. Меланина
E. Гемопорфирина
1765 Больной 55 лет в течении 12 лет страдает гипертензией, клинически развилось острое нарушение мозгового кровообращения, в начале отмечалось нарушение движения в правых конечностях, головная боль, а затем развилась правосторонняя гемиплегия и больной умер. На вскрытии обнаружен системный гиалиноз мелких артерий, тромбоз левой средней мозговой артерии, а в левой теменно-высочной области обнаружен очаг, который называется:
A. *Ишемический инфаркт
B. Кровоизлияние
C. Абсцесс мозга
D. Геморрагический инфаркт
E. Отек мозга
1801 Чоловік 38 років раптово помер, на розтині у задній стінці лівого шлуночку серця знайдено інфаркт міокарду. Які найбільш вірогідні зміни у будові міокардіоцитів можна побачити у вогнищі інфаркту мікроскопійно?
A. *Каріолізіс
B. Жирова дистрофія
C. Вуглеводна дистрофія
D. Обвапнення
E. Білкова дистрофія
1802 На розтині хворого 65 років, що помер від хронічної серцевої недостатності внаслідок ревматичної вади серця легені бурого кольору, збільшені у розмірах, ущільнені. Як звуться такі зміни у легенях?
A. *бура індурація легень
B. мускатні легені
C. сотові легені
D. хронічний бронхіт
E. хронічна емфізема
1803 На розтині померлого 48 років виявлена обтурація просвіту середньої мозкової артерії тромбом. У тім`яно-скроневій області лівої півкулі головного мозку -- вогнище кашеподібної консистенції сірого кольору. Найвірогідніше це:
A. *інфаркт
B. секвестр
C. гангрена
D. казеозний некроз
E. фібріноїдний некроз
1804 Хворий 66 років за 10 років до смерті переніс перітоніт. На розтині капсула печінки та селезінки місцями різко потовщана, ущільнена, напівпрозора. Найвірогідніше це:
A. *гіаліноз
B. некроз
C. мукоїдне набухання
D. фібріноїдне набуханняя
E. амілоїдоз
1805 Слизова оболонка трахеї тьмяна, повнокровна, з нашаруванням сіро-білих плівок. Найвірогідніша форма запалення:
A. *фібринозне
B. гнійне
C. серозне
D. проліферативне
E. змішане
1806 Губчастий та кортикальний шари гомілкової кістки на окремих ділянках у стані розпаду, порожниниі, що створилися, заповнені вершкоподібними масами зеленувато-жовтого кольору. Найвірогідніша форма запалення:
A. *гнійне
B. катаральне
C. серозне
D. проліферативне
E. змішане
1807 У хворого висока температура, задуха, біль у правій половині грудної клітини. Під час плевральної пункціїї видалено 700 мл вершкоподібної рідини жовтувато-зеленого кольору. Найвірогідніший діагноз:
A. *емпієма плеври
B. карціноматоз плеври
C. серозний плеврит
D. фібринозний плеврит
E. геморагічний плеврит
1808 У розтині у печінці померлого 62 років виявлено вогнище розпаду тканини діаметром 4 см, заповнене рідиною жовтувато-зеленого кольору. Найвірогідніший діагноз:
A. *абсцес
B. флегмона
C. карбункул
D. емпієма
E. гранульома
1868 У харкотинні хворого з мітральною вадою серця виявлені клітини, які вміщують бурий пігмент. Реакція Перлса позитивна. Який це пігмент ?
A. *Гемосидерин
B. Гематоідин
C. Меланін
D. Порфірин
E. Білірубін
1944 В біоптаті слизової носа знайдені епітеліоїдні клітини, плазмоцити, клітини Мікуліча, еозинофільні тільця Русселя. Ваш
A. *Ріносклерома
B. Сифіліс
C. Туберкульоз
D. Респіраторносинцитіальна інфекція
E. Алергічний риніт
1945 Гістологічно в апендиксі в усіх шарах знайдені в значній кількості поліморфноядерні лейкоцити, повнокрів'я, стази. Така картина є характерною для:
A. *Флегмонозного апендициту
B. Гангренозного апендициту
C. Поверхневого апендициту
D. Простого апендициту
E. Хронічного апендициту
2007 При розтині трупа жінки, яка померла з явищами серцевої недостатності, серце збільшене в об'ємі, дрябле; міокард - глинисто-жовтий, тьмяний; з боку ендокарду видно жовто-білу посмугованість (тигрове серце). Мікроскопічно: в групах кардіоміоцитів відсутня поперечна посмугованість, цитоплазма кардіоміоцитів вміщує дрібні краплини, що фарбуються суданом-IV в чорний колір. Ваш діагноз ?
A. *Жирова дистрофія міокарда
B. Кардіосклероз
C. Ревматичний міокардит
D. Ожиріння серця
E. Міомаляція
2008 На розтині у чоловіка 73 років виявлено збільшену, м'яку, еластичну, злегка горбкувату передміхурову залозу, яка на розрізі складається з окремих вузлів, розділених прошарками сполучної тканини. При мікроскопії відмічено збільшення кількості залозистих елементів. Величина часточок і кількість залозистих елементів в них - різні. Який процес має місце у
A. *Залозиста нодулярна гіперплазія
B. М'язово-фіброзна (стромальна) нодулярна гіперплазія
C. Змішана нодулярна гіперплазія
D. Аденокарцинома
E. Недиференційований рак
2009 Запис в акті судово-медичного експерта про обстеження трупа потерпілого з тупою травмою обох нирок, у якого після травми спостерігалась гостра ниркова недостатність: "В обох сечоводах виявлені червоні тромби довжиною до 10 см., що обтурують простір сечоводів". Начальник судово-медичного бюро прочитав і не погодився з цим записом. Він поступив
A. *В сечоводах не буває тромбів.
B. В сечоводах можуть бути лише білі тромби.
C. Це тромбоемболи.
D. Тромби в сечоводах не бувають обтуруючими.
E. В сечоводах можуть бути лише змішані тромби.
2010 У чоловіка 62 років, що помер при наростаючих явищах серцевої недостатності, на розтині знайдено збільшене в об'ємі серце. Серце дряблої консистенції, камери розтягнуті, міокард на розрізі тьмяний, глинисто-жовтий. З боку ендокарда видно жовто-білу посмугованість, яка особливо виражена в сосочкових м'язах. Який патологічний процес найбільш
A. *Жирова дистрофія міокарда
B. Ожиріння серця
C. Дилятаційна кардіоміопатія
D. Міомаляція
E. Кардіосклероз
2011 У хворого 60 років при торакотомії в передньому середостінні знайдені збільшені в розмірах та спаяні між собою лімфатичні вузли, з яких взято біоптат. Мікроскопічно виявлено атипові клітини, серед яких переважають клітини Ходжкіна і гігантські клітини Рід-Березовського-Штернберга; склероз відсутній. Яке захворювання найбільш відповідає

 
 

Цікаве

Загрузка...