WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат


Тести з відповідями по паталогічній анатомії
?
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 1 Загальна лікарська підготовка
Медичний профіль - патологічна анатомія
117 При черевному тифі некротизовані пейєрові бляшки тонкої кишки, забарвлюються у жовто-коричневий колір. Який пігмент просякає некротизовану тканину?
A. * Білірубін
B. Гемоглобін
C. Ліпофусцин
D. Індол
E. Меланін
120 В шкірі виявлена щільна, рухома, чітко відмежована від оточуючих тканин пухлина. На розрізі вона білого кольору, представлена волокнистою тканиною. Мікроскопічно - хаотично переплетені колагенові волокна, клітин мало. Назвіть пухлину?
A. * фіброма
B. міома
C. Гістіоцитома
D. Дерматофіброма
E. Десмоїд.
125 На розтині померлої виявлено морфологічні прояви стеноз лівого атріовентрикулярного отвору, недостатність мітрального клапана. Гістологічно в міокарді - вогнищевий кардіосклероз, наявність квітучих гранулем Ашоф-Талалаєва. Який з перерахованих нижче діагнозів найбільш імовірний?
A. * Ревматизм.
B. Склеродермія.
C. Дерматоміозит.
D. Вузликовий периартериїт.
E. Системний червоний вовчак.
133 При гістологічному дослідженні діагностичної біопсії лівого вушка серця виявлено ревматичну гранулему, яка побудована із вогнища фібриноїдного некрозу, навколо якого розміщені базофільні макрофаги, лімфоцити, фібробласти і поодинокі плазмоцити. Вкажіть ймовірний тип запальної реакції на імунній
A. * Гіперчутливість сповільненого типу
B. Нормергічний тип
C. Гіперчутливість негайного типу
D. Вроджений імунодефіцит
E. Набутий імунодефіцит
134 При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлено скупчення епітеліоїдних клітин, лімфоцитів і гігантських клітин Пірогова-Ланганса. В центре казеозний некроз. Вкажіть найбільш вірогідну патологію.
A. * Туберкульоз
B. Риносклерома.
C. саркоидоз
D. Сап.
E. Сифіліс.
135 При гістологічному дослідженні новоутворення шкіри виявлено: паренхіма сформована з покривного епітелію із збільшеним числом шарів. Строма разом з розростаннями епітелію формує сосочки. Вкажіть вид атипізму.
A. * Тканинний
B. Клітинний.
C. Гістохімічний
D. Функціональний.
E. Метаболічний.
239 Чоловік, 19 років страждав з раннього дитинства бронхо-ектатичною хворобою. Помер від ниркової недостатності. На розтині окрім множинних бронхоектатичних каверн, заповнених гнійним ексудатом виявлено збільшені в розмірах нирки щільної консистенції, кірковий шар потовщений, білого кольору, щільний. Піраміди нирки анемічні, чіткі. Назвати процес, який розвився в нирках ?
A. *Вторинний амілоїдоз
B. Гломерулонефрит
C. Хронічний пієлонефрит
D. Вроджений кістоз нирок
E. Вторинний нефросклероз
240 Дитина 3 років з множинними порушеннями розвитку кісток лицевого відділу черепа. Причина смерті - сепсис, який розвився на фоні бронхопневмонії. В крові вміст імуноглобулінів в межах фізіологічної норми.На розтині встановлена відсутність тимусу. Назвати головну причину
A. *Синдром недостатності клітинного імунітету
B. Синдром комбінованого імунодефіциту
C. Вторинний імунодефіцитний синдром
D. Гострий лімфолейкоз
E. Синдром хронічної інтоксикації
241 У дитини 3 років з диспепсією аліментарного характеру протягом 60 днів в перебігу захворювання відмічали прогресуючу кровоточивість ясен, наявність петехіальних крововиливів в шкірі та слизовій оболонці ротової порожнини, наявність перидентальної інфекції. . Вказані зміни характерні для:
A. *Авітамінозу С
B. Авітамінозу Д
C. Авітамінозу В1
D. Авітамінозу В6
E. Авітамінозу А
242 У померлого 67 років на розтині знайдені ознаки фібринозного запалення в товстому кишківнику . Ваш діагноз:
A. *Дизентерія
B. Амебіаз
C. Черевний тиф
D. Холера
E. Балантидіаз
290 У ребенка 5 лет развился менинкогокковый менингит. Макроскопически : мягкие мозговіе оболочки желто-зеленого цвета, отечые. Назовите форму воспаления
A. Фибринозно-гнойное
B. Серозное
C. Геморрагическое
D. Катаральное
E. Гнилостное
292 При аутопсии умершего наркомана, на коже дистальных отделов нижних конечностей обнаружены багрово-красные пятна, бляшки и узлы (саркома Капоши). Выявлена также острая пневмония, вызванная пневмоцистами. Для какого заболевания характерны данные изменения?
A. *СПИД
B. Грипп
C. Корь
D. Дифтерия
E. Сибирская язва
293 На вскрытии умершего, приехавшего из тропической страны, обнаружен гемомеланоз печени, селезенки и элементов ретикулоэндтелиальной стромы. Для какого заболевания характерны такие изменения?
A. *Малярия
B. Дизентерия
C. Сахарный диабет
D. Сыпной тиф
E. Грипп
422 Хвора 70 років прооперована з приводу "гострого живота". Під час операції виявлено близько 80 см клубової кишки чорного кольору, очеревина тьмяна, просвіт верхньої брижової артерії обтурований тромбом. Який процес розвинувся в кишці?
A. *Гангрена
B. Пролежень
C. Білий інфаркт
D. Білий інфаркт із геморагічним вінчиком
E. Коагуляційний некроз
423 Хворий, що страждав раком шлунка, помер унаслідок ракової кахексії. На розтині трупа були знайдені характерні зміни в серці. Як назвати таке серце?
A. *Буре атрофічне
B. Волосате
C. Панцирне
D. Тигрове
E. Волове
424 Хворий, що страждав хронічною обструктивною емфіземою легень, помер від легенево-серцевої недостатності. Які зміни можна виявити в серці?
A. *Гіпертрофію правого шлуночка серця
B. Гіпертрофію лівого шлуночка серця
C. Амілоїдоз
D. Великоосередковий кардіосклероз
E. Розрив серця
425 На розтині трупа на підставі характерних макроскопічних змін діагностована паренхіматозна жирова дистрофія міокарда серця. Яка образна назва серця при цій дистрофії?
A. *Тигрове серце
B. Волове серце
C. Волосате серце
D. Панцирне серце
E. Легеневе серце
426 У хворого цукровим діабетом з'явився різкий біль у правій стопі. При огляді великий палець стопи чорного кольору, тканини стопи набряклі, осередки відшарування епідермісу, виділення з неприємним запахом. Яка клініко-морфологічна форма некрозу розвилася в хворого?
A. *Гангрена волога
B. Пролежень
C. Секвестр
D. Гангрена суха
E. Інфаркт
427 Хворий 67 років протягом 20 років страждав гіпертонічною хворобою. Помер від хронічної ниркової недостатності. Який вид мали нирки при розтині трупа?
A. *Маленькі, щільні, поверхня дрібнозерниста.
B. Великі строкаті
C. Великі червоні
D. Великі білі
E. Великі з множинними тонкостінними кістами
428 У хворого з вадою мітрального клапану з'явився кашель, мокротиння ржавого кольору. Який пігмент обумовив такий колірмокротиння?
A. *Гемосидерин
B. Меланін
C. Гемоглобін
D. Гемомеланін
E.

 
 

Цікаве

Загрузка...