WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Профілактика, діагностика та лікування найпоширеніших хірургічних хвороб тварин - Реферат

Профілактика, діагностика та лікування найпоширеніших хірургічних хвороб тварин - Реферат

кісток фаланг пальців використовують напівтрубчасті пластини, що мають 4-6 отворів.
При лікуванні дрібних тварин використовують короткі пластини, а великих продуктивних - довгі (180-250 мм) і товсті - (30-50 мм). Конструкції з довгих пластин прикріплюють до відламків шурупами (6-12 шт.). Екстракортикальний остеосинтез короткими пластинами застосовують при переломах кісток таза, плеча і передпліччя, а також стегна та гомілки, а при зрощенні переломів кісток у ВРХ - екстракортикальний остеосинтез потужними металевими пластинами та апарат Костюка А.Н.
У дрібних свійських тварин металеві шпиці чи пластини видаляють через 4-9 тижнів. Апарат Костюка А.Н. у ВРХ знімають через 7-9 тижнів.
Для забезпечення достатньої міцності фіксації перелому пластину моделюють за формою рельєфу кісток. Пластини встановлюють таким чином, щоб навантаження на вигин було якнайменшим. Після репозиції відламків пластину розташовують так, щоб її кінці спиралися на кістку, а середина відступала від неї в зоні перелому на 2 - 3 мм. Якщо діафіз кісток був злегка увігнутим, пластина залишається прямою або дещо вигнутою. Моделюють пластину за допомогою формувальних ключів, стежачи за тим, щоб її вигин був плавним, без кутів.
При остеосинтезі пластинами перевагу віддають компресійному методу, який забезпечує стійкість щодо навантажень на вигин, скручування, розтяг, створює оптимальні умови для загоювання. Здійснюючи остеосинтез стегнової, великогомілкової, плечової кісток чи кісток передпліччя при стикуванні відламків кісток намагаються досягти сили стиснення 25 - 35 кг.
Деформація копит (копитець) і супутні захворювання
Серед хірургічних хвороб тварин нерідко зустрічаються деформації копит і супутні хвороби. Частіше деформація спостерігається у високопродуктивних корів при стійловому їх утриманні. Ця хвороба буває вродженого (неправильні постава кінцівок і форми копитець), так і набутого (порушення зоогігієнічних умов утримання, догляду та годівлі: незадовільний стан підлоги, підвищена вологість, недостатні моціони, годівля тварин незбалансованим кормами, особливо щодо вмісту білків та мінеральних речовин).
Клінічно виділяють такі види деформацій копитець: гострокутні, тупокутні, торцеві, плоскі та повні, стиснуті (криві) копитця, з надмірно відрослим рогом. Розрізняють початкову, середню та запущену стадії хвороби. При запущеній деформації утворюються так звані стійлові копитця у вигляді туфлі, ріжка тощо, виправити які практично неможливо, оскільки настають незворотні зміни рога, основи шкіри, сухожилок і зв'язок. При деформації копитець у корів знижуються надої, зменшується приплід.
Профілактика деформацій. Для профілактики деформацій копитець та інших хвороб пальців потрібно виконувати комплекс зооветеринарних та організаційно-господарських заходів. Тварин з вродженими аномаліями постави кінцівок та форм копитець не слід використовувати для розведення.
Утримувати тварин необхідно у приміщеннях з рівною сухою підлогою, з якої регулярно прибирається гній, рештки кормів. Щілинну і решітчасту підлогу потрібно робити з урахуванням віку тварин, а отже, й розміру їх копит. У приміщеннях потрібно постійно підтримувати оптимальну вологість. При підвищеній вологості копитцевий ріг менш стійкий до механічних ушкоджень, стає крихким, а при високій сухості тріскається, ламається. В таких випадках рекомендується негайно усунути причини і застосувати копитневі ванни, які посилюють механічну стійкість рога, дезінфікують копитце. Ванни використовують 2-3 дні з двотижневим інтервалом. Найпростіша ванна для копитець - заглиблення прямокутної форми завдовжки 3-5 м, завширшки 1-2 м, глибиною 15-20 см з цементованим дном та стінками, з похилими входом і виходом. З боків ванну огороджують. Ванну через яку проганяють тварин заповнюють 5%-ним розчином формаліну або 10%-ним розчином міді сульфату (мідного купоросу). Можна використовувати так звану змішану ванну: змішують 5%-ний розчин формаліну і 10%-ний розчин міді сульфату у співвідношенні 1:1 або дубль-ванну - через день використовують 5%-ний розчин формаліну і 10%-ний розчин міді сульфату. Повторно дубль-ванну застосовують через 10-12 днів. Такі ванни використовують не тільки з профілактичною, а і з лікувальною метою, при лікуванні некробактеріозу, септичних пододерматитів тощо.
Для поліпшення якості копитцевого рогу тваринам згодовують препарати кремнію, гідрокератин, елементарну сірку. Останню дають з розрахунку 2-3 г на 100 кг маси тіла тварини в суміші з концентратами, які входять до складу раціону.
Важлива роль у профілактиці хвороб копитець належить моціону. Активний моціон відіграє велику роль в стиранні рога, нормалізації процесів в основі шкіри копитець. Достатнім вважається щоденний прогін тварин по асфальтних або бетонних доріжках на відстань 1000-1500 м з наступним відпочинком у загонах з м'яким ґрунтом. У літній період моціон забезпечується завдяки пасовищному утриманню тварин.
У профілактиці хвороб копитець велике значення має їх регулярна розчистка. Телятам зразу ж після народження рекомендується видалити епоніхіум (м'який еластичний ріг підошви) пальцями або копитним ножем. У дорослих тварин, які випасаються (стійлово-пасовищне утримання) копитця розчищають двічі на рік - перед вигоном на пасовище і при переведенні їх на стійлове утримання. При безприв'язному утриманні достатньо проводити розчистку також двічі у рік. У корів стійловому їх утриманні розчищати копитця рекомендується не рідше, ніж раз у квартал.
Розчистку копитець у свиней (хряків і свиноматок) проводять 2-3 рази протягом року, овець - 1-2 рази на рік (як правило під час стрижки), коней - в міру необхідності, а підкованих коней - під час перековки. При проведенні розчистки копит (копитець) необхідно враховувати поставу кінцівок, форму копит, ступінь деформації. Розчистку починають з підошовної поверхні. Спочатку копитним ножем розчищають підошву, потім м'якуш, після чого копитними щипцями обкушують підошовні краї копитної стінки. Слідкують, щоб краї копитних стінок не менше як на 2 мм виступали за край рогу підошви і були приблизно на одному рівні з рогом м'якуша. У коней підошовний край рогової стінки підрівнюють копитним ножем і рашпілем.
Деформація копитець - складний патологічний процес, в основі якого лежать дистрофічні та запальні явища, що виникають внаслідок порушення в структурах копитець фізіологічного розподілу опорно-силових навантажень, при цьому ушкоджується як копитний ріг, так і основа шкіри копит.
Найбільш розповсюдженими хворобами копит (копитець), крім деформацій, є тріщини.
Тріщини копит. Тріщини копитного рогу частіше спостерігаються у свиней, коней, рідше - у великої рогатої худоби. Причини появи тріщин тріщин - надмірне висихання рогу, серйозні механічні травми копит, патологічні процеси в ділянці вінчика.
Лікування. Необхідно усунути причини захворювання. Над тріщиною копитним ножем роблять зріз рога у вигляді поперечної борозенки, а знизу,на підошовній поверхні по краях тріщини - у вигляді невеликої заглибини для

 
 

Цікаве

Загрузка...