WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гострі шлунково-кишкові захворювання молодняку раннього віку та їх профілактика. - Реферат

Гострі шлунково-кишкові захворювання молодняку раннього віку та їх профілактика. - Реферат

лікуванні хворих тварин пробіотик задають двічі на день з інтервалом 10-12 годин, протягом 7-12 днів із розрахунку: телятам і лошатам - 6 доз (60 млрд. мікр. кл.), поросятам, ягнятам, хутровим звірям - 3 дози (30 млрд. мікр. кл.), птиці за схемою, наведеною в таблиці 16.6.
16.6. Дози пробіотиків для хворої птиці
Біфідумбактерин ветеринарний є новим пробіотиком, до складу якого входять антагоністично активні біфідобактерії із штамів №1 або №791, а також наповнювачі - лактоза, активоване вугілля і каолін. Одна доза препарату містить 107 мікробних клітин біфідобактерій.
Застосовують препарат для профілактики і лікування дисбактеріозів різної етіології при комплексному лікуванні гострих кишкових інфекцій. Профілактичний і терапевтичний ефект препарату залежить від вмісту в ньому живих біфідобактерій, які мають антагоністичну активність проти ентеропатогенних ешеріхій, сальмонел, клебсієл, протею, стрепто- і стафілококів та інших патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів.
При пероральному введенні тваринам чи птиці біфідобактерії забезпечують швидкий ефект (протягом 3-5 днів)колонізації слизової кишечника, сприяють розвитку в кишечнику корисних лактобактерій, ешеріхій, стрептококів, що дозволяє відновити природній мікробіоциноз у шлунково-кишковому тракті.
Як показали результати науково-виробничих дослідів, проведені на телятах, поросятах та птиці, високий рівень біфідобактерій у складі нормофлори запобігає розвитку дисбактеріозу, забезпечує створення нормального мікробіоцинозу кишечника, нормалізує функцію щлунково-кишкового тракту, підвищує неспецифічну резистентність організму тварин, сприяє кращому росту і розвитку організму тварин.
Для профілактики і лікування кишкових інфекцій препарат дають тваринам, змішуючи з кормом, або з водою. Попередньо вміст флакона чи пакета у відповідності з дозами, вказаними на етикетці, розчиняють кип'яченою водою кімнатної температури. Виготовлену суспензію біфідумбактерину випоюють тваринам за 20-30 хв. до прийняття їди. Новонародженим телятам випоюють по 15 доз біфідумбактерину в 100 мл води, а з 10-денного віку по 30 доз в 200 мл води 2 рази в день. Тривалість профілактики - 3-5 днів, а лікування (до зникнення клінічних ознак) - 7-12 днів.
Новонародженим поросятам випоюють по 5 доз препарату в 3 мл води, а перед відлученням від матері - по 10 доз в 10 мл води двічі на день. Тривалість профілактики - 3-5 днів, лікування - 7-12 днів.
Ягнятам препарат випоюють по 10 доз у 10 мл води двічі на день. Тривалість профілактики - 3-5 днів, лікування - 7-12 днів.
Спосіб обробки собак: випоюють по 10-15 доз біфідобактерину в 20-30 мл води двічі на день. Тривалість профілактики - 3-5 днів, лікування - 7-12 днів (до зникнення клінічних ознак).
При гострих інфекційних захворюваннях лікування тварин проводять комплексно, за винятком введення антибактеріальних препаратів через рот. Запропоновані пробіотики - споролакт, моносорин-ПК і біфідумбактерин ветеринарний - забезпечують протягом 3-5 днів швидку колонізацію слизової кишечника корисними лактобактеріями, ешеріхіями та іншими мікроорганізмами, що дозволяє відновити природний мікробіоциноз.
На сьогодні, враховуючи стійкості патогенної мікрофлори до антибіотиків, слід виробляти препарати з широким спектром антибактеріальної дії на грампозитивні і грамнегативні мікроорганізми. Серед них добре відомі препарати фторхінолонової групи, а саме: енрофлокс 5%-ний ін'єкційний та енрофлокс 10%-ний розчин для орального введення (виробник - Іспанія). Енрофлокс 5%-ний телятам вводять підшкірно по 0,5-1 мл на 10 кг маси тіла щоденно протягом 3 днів. Енрофлокс 10%-ний застосовують для профілактики і лікування сальмонельозу, колібактеріозу, мікоплазмозу та змішаних інфекційних хвороб у птиці. Байтрил 10%-ний (виробництво "Байєр АГ", Німеччина) швидко розчиняється і вводиться з питною водою протягом 5 днів. Вітчизняний фторхінолоновий препарат бороцин 4%-ний застосовують при спалаху колібактеріозу і сальмонельозу птиці шляхом випоювання протягом 4 діб у дозі 200 мл препарату на 100 л питної води, що відповідає 8-10 мг діючої речовини на 1 кг живої ваги. Амоксоцилін 10%-ний (порошок) відзначається широкою бактерицидною дією на грампозитивні і грамнегативні мікроорганізми, добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Великій рогатій худобі, свиням, коням його дають перорально з водою, молоком або кормом з розрахунку 10 г на 100 кг маси тіла на добу протягом 5 днів. Амоксоцилін 15%-ний застосовується у вигляді суспензії для ін'єкцій при інфекційних хворобах, що супроводжується ураженням шлунково-кишкового тракту, органів дихання, сечостатевих шляхів. Хворим тваринам вводиться внутрішньом'язово або підшкірно одноразово у дозі 1 мл на 10 кг маси тіла.
До групи фторхінолонів належить антибіотик флумекін 20%-ний розчин що вводиться орально (Іспанія). Застосовується для лікування ешеріхіозу, сальмонельозу, пастерельозу та інших бактеріальних інфекцій при захворюванні телят, ягнят, поросят, козенят, птиці (за винятком курей-несучок). Телятам - його випоюють з водою, молоком або в суміші з кормом за такою схемою: 1-ий день - 0,6 мл на 10 кг маси тіла, наступні 3-5 днів - по 0,3 мл на 10 кг маси тіла.
Забій птиці і тварин на м'ясо дозволяється відповідно через 3 і 5 днів після останнього введення препарату.
Щоб запобігти прояву гострих шлунково-кишкових захворювань молодняку у неблагополучних колективних та фермерських господарствах слід застосовувати специфічні біологічні препарати - вакцини проти колібактеріозу, сальмонельозу, клостридіозу, пастерельозу та інших хвороб. Найкращі результати отримують при щепленні сухостійних корів, супоросних свиноматок, суягних вівцематок за 1,5-2 місяці до отелу, опоросу чи окоту. Адже організм дорослої тварини здатен виробити в десятки разів більше імунних антитіл і забезпечити ними організм новонароджених через молозиво. Важливою умовою ефективної імунізації є своєчасна перша випоювання молозива новонародженим (не пізніше як через 1-2 години після народження). Слід також пам'ятати, що найбільша концентрація специфічних антитіл, а також вітамінів А, Д, Е та мінералів містить молозиво щеплених здорових тварин середнього віку. Тому треба використовувати молозиво саме таких тварин.
Література:
1. Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Лісостеп. Київ - 2004 р. 2 томи.
2. Національний аграрний університет. books.nauu.kiev.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...