WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ларингіт - Реферат

Ларингіт - Реферат


Реферат на тему:
Ларингіт
?
Ларингіт- запалення слизової оболонки гортані. Може бути гострим і хронічним.
Ларингіт гострий рідко буває ізольованим. Частіше це один із проявів гострого респіраторного захворювання, грипу, скарлатини, коклюшу і т.д. Його розвитку сприяють загальне і місцеве переохолодження, перенапруга голосу, вдихання запиленого повітря, що дратують пар і газів, погрішності в харчуванні, паління, зловживання спиртними напоями.
Симптоми, перебіг. Відчуття сухості, першіння, саднення, царапаня в горлі; кашель спочатку сухий, а надалі супроводжується відходженням мокротиння; голос стає хрипким, грубим чи зовсім беззвучним; іноді біль при ковтанні, головний біль і невелике підвищення температури. Тривалість хвороби звичайно не перевищує 7-10 днів. При несприятливих умовах може перейти в підгостру або в хронічну форму. При ларингоскопії відзначають розлиту гіперемію і набряклість слизової оболонки гортані. Голосові складки стовщені, гиперемированы, на них грудочки грузлого мокротиння, при фонації вони стуляються не цілком. При грипі можливі крововиливи в слизову оболонку (так званий геморагічний фарингіт). Якщо патологічні зміни спостерігаються лише на одній стороні гортані і ларингіт прийняв затяжний плин, необхідно виключити туберкульозну, сифілітичну природу, новоутвір.
Лікування. Усунення причин, що викликали захворювання. Для повного спокою гортані протягом 5-7 днів хворому рекомендують не розмовляти. Забороняють курити, вживати спиртні напої. Необходимо також виключити гострі приправи, пряності. Корисні тепле питво (молоко, боржомі), полоскання горла відваром ромашки чи шавлії, теплі лужні інгаляції, інгаляції аерозолей антибіотиків, тепло на шию ( пов'язка чи зігрівальний компрес), гарячі ванни (42-45 °С на 20-30 хв). При кашлі призначають кодеїн, іпекакуану. Застосовують також фізіотерапевтичні методи: солюкс на передню поверхню шиї, ультрафіолетове опромінення, электрофорез новокаїну на область гортані, УВЧ і мікрохвильову терапію.
Хронічний ларингіт складає 8.4 % стосовно всієї патології ЛОР - органів. Виникненню патологічного процесу в гортані сприяють багато факторів: повторні гострі ларингіти, тривала і надмірна напруга голосу, паління, вживання алкогольних напоїв, різні професійні шкідливості, зокрема вдихання пилу і газів. Патологія дихальних шляхів, що знаходяться над гортанню, (хронічний риніт, синуїт, скривлення перегородки носа, тонзиліт, фарингіт) також може служити причиною хронічного запалення гортані. Моментами, що привертають, є захворювання серця і легень, що ведуть до застійних явищ у верхніх дихальних шляхах. Істотну роль грає рівень загальної сенсибілізації організму. У хворих хронічним атрофічним ларингітом особливо часто виявляються захворювання ШКТ, серцево-судинної системи, хронічні захворювання бронхів, хронічний нефрит, ендокринні захворювання. Одним з частих моментів, що привертають, у виникненні хронічного атрофічного ларингіту є порушення вуглеводного обміну.
При хронічному ларингіті хворі пред'являють скарги на захриплість голосу, почуття завзятого першення, незручності в горлі, кашель, стенозування. Ці симптоми більше турбують по ранках.
Ларингоскопічна картина надзвичайно різноманітна. Часто в області складок передодня припухлість більш виражена, тому вони значно прикривають голосові складки, при фонації вони стуляються, у зв'язку з чим голос стає хрипким. Може бути і хронічне подскладочное припухання, при якому ларингоскопічна картина подібна з такий при помилковому крупі. У місцях, покритих плоским епітелієм (на голосових складках, на задній стінці і черпаловидных хрящах), слизова оболонка внаслідок стовщення епітелію здається сіро-червоної або білуватою. Якщо стовщення епітелію местами дуже сильні, говорять про пахідермію гортані. Локалізується вона на задній стінці гортані, де утворяться бородавчасті або зубцюваті розростання, на внутрішній поверхні черпаловидных хрящів і голосових складок.
Розрізняють 3 основні форми хронічного ларингіту: катаральну, гіпертрофічну, атрофічну.
При хронічному катаральному ларингиіті спостерігається легка гіперемія і стовщення слизуватої оболонки, голосові складки стуляються не цілком, на них нерідко відзначаються накладення грузлого слизу.
При хронічному гіпертрофічному ларингіті гіперплазії піддається як епітеліальний покрив, так і підслизову тканина. Гіперплазія багатошарового плоского епітелію веде до розвитку пахідермії, лейкоплакії і кератозу. В основі пахідермії лежить могутня папиллярная і тяжистая гіперплазія покривного епітелію в сполученні з запаленням, реактивною проліферацією й огрубінням підлягаючої сполучної тканини. Лейкоплакії властива плоска чи поллллро гіперплазія зі значним збільшенням числа шарів. В основному зростає кількість клітин у базальному і шиповидном шарах. При гіперкератозах змінюються зернистий і роговий шари, вони різко стовщені.
Хронічний гіпертрофічний ларингіт поділяється на дифузійний і обмежений. Найбільш постійним симптомом для усіх видів хронічного гіпертрофічного ларингіту є захриплість. При пахідерміях гортані, особливо в межчерпаловидной області, захриплість виражена дуже різко, аж до афонії. При дифузійній формі ларингоскопически виявляється стовщення слизової гортані і її гіперемія в період загострення. При гіпертрофії складок передодня відзначається збільшення їх з однієї чи по обидва боки, вони чи частково цілком прикривають голосові складки. Іноді в таких хворих роль голосових складок виконують складки передодня.
Обмежені форми хронічного гіпертрофічного ларингіту характеризуються локальністю процесу у визначених відділах гортані.
При хронічному атрофічному ларингіті слизова оболонка гортані стає стоншеної і сухуватий унаслідок утрати залозистого апарата. У слизовій і підслизовій тканинах виражена дрібноклітинна інфільтрація. В міру розвитку процесу ущільнюється сполучна тканина, зникають залози й облитерируется просвіт деяких судин. Збережені залози продуцируют густий слиз, що висихає і приводить до утворення кірок. Клінічна картина залежить від поширеності процесу. Хворих турбують сухість, першение, відчуття стороннього тіла в горлі, кашель з важко відокремлюваним мокротинням. Ларингоскопически визначається витончення слизової оболонки гортані, виражена сухість її, наявність грузлого мокротиння і кірок.
Особливу цінність у діагностиці захворювань гортані становить мікроларингоскопія, що дозволяє відмежувати доброякісні зміни від змін, підозрілих на рак, провести прицільну біопсію. Принцип мікроларингоскопії полягає у вивченні стану слизової оболонки гортані за допомогою мікроскопа. Мікроларингоскопію можна проводити з діагностичною і лікувальною метою.
Хронічний ларингіт потрібнодиференціювати з пухлинами, склеромою, туберкульозом і сифілісом гортані.
Раннім симптомом раку є захриплість. Пізніше приєднуються тяжкі позиви до відкашлювання, місцеві болі з іррадіацією у вухо, що підсилюються при розмові. Ларингоскопічні дані: невелика червоність на одній стороні з незначною припухлістю. Іноді видна обмежена чи полипоидная пухлина з горбистою поверхнею, білуватий чи матово-червоний кольори. Голосова складка інфильтрирована й обмежена в рухливості. Потім захриплість посилюється до афонії, зростають біль і дисфагичрі явища, приєднуються перші симптоми звуження гортані, у мокротинні з'являються прожилки крові.
Первинний сифіліс у гортані спостерігається вкрай рідко. З'являється твердий шанкер на надгортаннику, черпаловидном хрящі, черпалонадгортанных складках, рідше в області голосової щілини. Прояву вторинного сифілісу залежать від форми. При эритематозной формі є розлита гіперемія всієї слизової оболонки, що потім приймає багряний відтінок. Эрозивная форма характеризується безліччю поверхневих эрозий, оточених яскраво-червоною облямівкою. Сифілітичному хордиту властиві ізольовані інфільтрати, що асиметрично розташовуються на голосових складках окремими чи бляшками, що

 
 

Цікаве

Загрузка...