WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Профілактика правця - Реферат

Профілактика правця - Реферат

щеплень захищені від правцю на 75-90%. Натомість помітне "старіння" хвороби: 85% хворих - це люди похилого віку. Вони або зовсім не були щеплені проти працю, або відтоді минуло більше як 10 років. Тобто через порушення як планової активної, так і, активно-пасивної (після травми) вакцинації у них відсутній захисний бар'єр.
Прикро. Що через незнання або безпечність 80% тих, хто зазнав травм, не звертався вчасно по медичну допомогу.
Високі ризики зараження зберігають у регіонах, де рівень забруднення грунтів правцевою належно становить 95-98%.
Отже, запобігти захворюванню допомагає активна імунізація, щеплення правцевим амотоксином не шкідливе для здоров'я людини. Правда інколи у відповідь на введення препаратів можуть спостерігатись місцеві реакції. Незначне і короткочасне підвищення температури тіла, неприємне відчуття і невелике ущільнення у місці уколу. Вікових протипоказань для щеплення проти правця не існує.
Імунізацію не проводять, лише при ослабленні організму, зумовленому деякими хворобами. Є чітко окреслений список протипоказань, на який орієнтуються медичні працівники при проведенні імунізації населення.
Щеплення розпочинають з тримісячного віку триразово з інтервалом 30 днів.
Першу ревакцинацію проводять у 18 міс. Інтервал між вакцинацією повинен становити не менш 12 міс. І не більше 2 років.
Частину ревакцинацію проводять в 6 років, а потім в 11 і6 років, далі - через кожні 10 років.
Застосовують коклюшно-дифтерійно-правцеву (АКДП), а дифтерійно-правцеву (АДП) вакцини, які містять правцевий анатоксин.
Діяти понад 8 років і дорослим щеплення роблять АДП-М - препаратом і зменшеним вмістом дифтерійного анатоксину. Календар щеплень розроблено ВООЗ, але в кожній країні він може мати свої особливості, а також змінюватися залежно від епідемічної ситуації.
У країнах, де поширений правець новонароджених, імунізують проти правцю вагітних.
Дорослих, раніше не імунізованих препаратами, що містять правцевий анатоксин щеплень двічі з інтервалом в 0-40 діб.
Потім виконують заключну ін'єкцію в строк від 6 місяців до 2 років з метою створення напруженого імунітету на декілька років. В майбутньому ревакцинацію проводять через кожні 10 років.
Треба знати, що ці заходи виявляються дійовими і надійними лише в тих випадках. Коли здійсненні в повному обсязі.
За допомогою щеплень правцевим анатоксином можна знизити захворюваність на правець за умови створення імунітету в кожній людини, але ліквідувати його зовсім на земній кулі, мабуть, неможливо, оскільки для цього потрібно було б цілком знищити збудника в грунті, а це практично нездійснимо.
Отже, на сьогоднішній день щеплення є чи не єдиним засобом боротьби з правцем і найнадійнішим методом профілактики цієї страшної хвороби, і значення масової активної імунізації важко переоцінити.
Відмова від щеплень небезпечна для життя.
Якось так складається, що коли людині в даний момент не загрожує небезпека захворіти на ту чи недугу, вона без ентузіазму чи навіть з деяким недовір'ям ставиться до її профілактики, не розуміючи, що цим самим ставить під загрозу своє здоров'я і навіть життя.
Медичні працівники готують людей до можливого зіткнення з правцевою
паличкою, створюють несприйнятливість до неї шляхом профілактичних щеплень. На прикладах із життя вони переконують населення, що правець хоч і рідко зустрічається, але часто призводить до смерті. А тому кожному необхідно подбати про те, як уберегти себе від цієї підступної хвороби. Тим паче, що існує ефективний засіб профілактики - імунізація правцевим анатоксином.
У офіційному документі ВООЗ, складеному в 1976 році на основі багаторічних спостережень вчених багатьох країн світу, зокрема тих, де правець дуже поширений, говориться:
"Надійний і тривалий імунітет проти правця може бути забезпечений лише активною імунізацією. Слід добре усвідомити, що надійний захист від правця гарантує лише активна імунізація". Ця серйозна заява ще раз підкреслює правильність і важливість проведення масового щеплення.
Стійка тенденція до зниження рівня захворюваності на правець свідчить про величезну роботу медичного персоналу в цій галузі.
Останнім часом велика увага приділяється стану імунітету населення проти так званих керованих інфекцій, тобто таких, яким можна запобігти шляхом проведення вакцинацій. До них належить і правець. Проводяться додаткові заходи щодо посилення імунітету у тих людей, в організмі яких недостатньо виробляються антитіла, які неспроможні надійно захистити їх від інфекції.
Щоб бути гарантованим від захворювання на правець, необхідно пам'ятати такі прості, але важливі правила щодо профілактики цієї хвороби.
1. Збудник правця дуже поширений у природі. Найбільш забруднені правцевими мікробами чорноземні грунти, а також добре угноєні землі зі сприятливою для збудника правця агрохімічною характеристикою. Особливо підвищений риск заразитись правцем у зонах з теплим і вологим кліматом.
2. Людина дуже сприйнятлива до правця. Ця хвороба може виникнути після будь-якого поранення, навіть найнезначнішого.
3. Захворюванню на правець легше запобігти, ніж його лікувати, оскільки навіть у наш час помирає в середньому кожен другий хворий на цю страшну недугу. А разом з тим щеплення створює надійний захист від захворювання на правець.
4.При будь-який травмах слід провести екстерну профілактику правця, незалежно від того, робилось раніше щеплення чи ні. Введення імунних препаратів залежить від наявності даних про попереднє щеплення.
При документальному підтвердженні повного курсу планових щеплень імунні препарати не вводять. Якщо було зроблено 3 щеплення понад роки тому, вводять 0,5 мл. анатоксину, при наявності 2 щеплень, зоблених понад 5 років, - вводять 1 мл, анатоксину.
Малюкам. Правильно прищепленим відповідно до віку. Не вводять ніяких протиправцених засобів.
Нещепленим і якщо немає деяких про щеплення проводять активно - пасивну імунізацію: вводять 0,5 мл анатоксину, 250 мо проти правцевого імуноглобуліну чи 300 мо проти працевох сироватки за методом Безредки.
5. Самолікування ран (навіть незначних) може призвести до непоправних наслідків, оскільки не виключена можливість виникнення правця. Особливо це стосується мешканців сільської місцевості, які перебувають у тісному контакті з землею.
Отже, захворюваність на правець у нашій країні рік у рік знижується. Це є наслідком профілактичної роботи, спрямованої на запобігання цій страшній хворобі. У нас є всі умови для подолання такої грізної і небезпечної інфекційної хвороби, як правець. Від населення вимагається зовсім небагато - не відмовлятись від профілактичних щеплень і при пораненні своєчасно, без зволікань звертатись за медичною допомогою.
?
Використання література:
М.А. Андрейчин, О.Л. Івахів "Інформаційні хвороби", К.В. Акулічева, О.В. Мигалін "Запобігання правцеві", журнал "Будьмо здорові" за 2005 р., №7.

 
 

Цікаве

Загрузка...