WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Застосування мінеральних вод при виразковій хворобі та хронічному гастриті - Курсова робота

Застосування мінеральних вод при виразковій хворобі та хронічному гастриті - Курсова робота

залежить від хімічного складу води і часу прийому їжі, так як існує тісний зв'язок між відділами уропепсина і мінеральним обміном.
Проведені дослідження дозволяють прийти до висновку, що хлоридно-сульфатно-натрієва вода Черешенка особливо показана при захворюваннях травного каналу, що супроводжується пониженням секретної і кислотно утворюючої функції шлунка.
Мінеральна вода Ожевська. Проведено курсове лікування мінерально водою Ожевська хворих хронічним гастритом із секреторною недостатністю. Аналіз скарг і даних фізичного метода дослідження дозволив виявити позитивну динаміку клінічного протікання захворювання під впливом проведеної терапії. Методика прийому мінеральної води Ожевська в процесі курсового лікування у 30% хворих хронічним гастритом відрізнялась від загальноприйнятої. Основана вона на спостереженнях, проведених при комплексному вивченні впливу однократного прийому мінеральної води на стан килсотоутворюючої і моторної функції шлунка. Мінеральну воду приймали 3 рази в день двомоментна 100 мл за 20-25 хв. до прийому їжі і 150 мл безпосередньо перед їдою.
Контрольна група хворих приймала мінеральну воду по 200-250 мл за 5-10 хв. до їди 3 рази в день.
Динаміка змін клінічної картини захворювання в процесі курсового лікування мінеральною водою була різна в залежності від методики прийому води.
Після курсового лікування мінеральною водою Ожевська спостерігалась покращення стану секреторної і кислотоутворюючі функції шлунка у обслідуваних хворих по показникам базальної і наступної секреції. При цьому збільшення об'єму порції натще, ріс показника 1 годинного напруження базальної і наступної секреції відмічені у 83% хворих. І 80,8% людей в результаті курсового лікування мінеральної води Ожевська спостерігалось збільшення показника дебіт-години вільної соляної кислоти, базальної і наступної секреції.
Зміни ферментоутворюючої функції шлунка при проведенні курсового лікування мінеральною водою Ожевська свідчать при збільшенні вмісту нежина у вмісту шлунка, пепсиногена крові у більшості хворих хронічним гастритом.
Частіше всього позитивна динаміка ферментоутворюючої функції шлунка під впливом курсового прийому мінеральної води Ожевська спостерігалась при давності захворювання до 5 років особливо в осіб молодого віку.
Оприділений інтерес представляє співвідношення змін кислото- і пепсиноутворюючої секреторної функції шлунка в кінці курсового лікування при прийомі мінеральної води за двома методиками.
Після проведеного курсового лікування мінеральною водою Ожевська спостерігалась зміна концентрації іонів водню внутрішлункового середовища у хворих хронічним гастритом. Найбільш чітко інтенсивність кислотоутворорення збільшилась у хворих з кінцевою рН 23-34.
Вивчена динаміка показників внутрішлушкової рН на рівні приворотневої печери шланка і тіла його. Після проведеного лікування рівень рН в приворотневій печері шлунка понизився.
Стимулююча дія мінеральної води Ожевська на концентрацію іонів водню більш виражена при двомоментній методиці її прийому в процесі курсового лікування.
При кінцевій рН 2,3-3,4 після лікування Ожевською мінеральною водою за одномоментною методикою цей показник знизився до 2,1 0,07, після лікування за двомомнетною методикою - до1,9 0,06 (Р<0,05); при кінцевій рН 3,5-5,9 - відповідно до 3,9 3,6 і 3,6 0,11 (Р<0,3).
По даним Я.В. Гавриленко і Г.С. Рибаковой, у здорових людей з нормальною секрецією внутрішлункова рН після однократного прийому води повертається до кінцевої величини в середньому через 23,7 1,7 хв.
У хворих хронічним гастритом в результатів курсового прийому мінеральної води Ожевська спостерігався ріст показників базального і фазового внутрішлункового тиску, збільшення амплітуди хвиль на двох рівнях - приворотневої печери і тіла шлунка.
Як показана статистична обробка, ймовірність нормалізації порушеної моторики або їх зсув в сторону нормалізації в процесі курсового лікування мінеральною водою Ожевська вище у хворих хронічним гастритом з рівномірно вираженою секреторною недостатністю.
Для оцінки ефективності терапевтичної дії мінеральної води на патологічні зміни слизової оболонки шлунка гастофіброскопічні дослідження проводили як на початку, так і вкінці лікування.
Курсовий прийом мінеральної води Ожевська дав хороший вплив на характер гастрофіброскопічної картини у хворих хронічним гастритом. Ендоскопічна картина нормалізувалась за рахунок зміни запального компоненту.
Мінеральна вода Ожевська при курсовому прийому дає вираженому протизапальну дію. Так, проведене лікування дало зникнення при знаків запалення у 56% хворих, значно зменшило, ограничило їх - у27%.
При аналізі гострофіброскопічної картини в динаміці відмічено, що після проведеного лікування повністю зникли гіперемія слизової оболонки шлунка, її набряк, нерівномірне відложення слизі, більш глибокі зміни слизової оболонки (атрофічні) стали порівняно стійкими.
Спостережений на початку лікування у частини хворих хронічним гастритом дуодено-гастральний рефлекс знятий, за даними гастрофіброскопії, у 48% випадків, що свідчить про зменшення в результатів курсового прийому мінеральної води Ожевська моторних порушень гастродуоденальної системи.
Оприділений інтерес представляє співвідношення зміни кислотоутворюючої функції шлунка і гастрофіброскопічної картини в процесі курсового прийому Ожевської мінеральної води.
Відмічено, що регресія запального процесі слизової оболонки шлунка у хворих хронічним гастритом під впливом застосування мінеральної води Ожевська помітно випереджує внормовані функції залоз.
Максимальна інтенсивність кислотоутворення відмічена в кінці лікування, в той час коли помітне зменшення або ліквідація запального процесу, за даним гастрофіброспокії, спостерігається уже на 14-16 день лікування. Незначна позитивна динаміка відмічена і в характері ендоскопічних при знаків атрофії слизової оболонки шлунка. Звертає на себе увагу спів падання строків регресії гастрофіброкопічних при знаків запалення слизової оболонки шлунка і клінічної симптоматики захворювання.
Напевне, деякі симптоми хронічного гастриту в значній мірі обумовлені не тільки ступінню секреторної недостатності, рівнем рухового порушення, але і розповсюдженістю і характером запального процесу. За даними гістологічного дослідження у 83% випадків після проведеного лікування відмічено зменшення загальної інфільтрацїі слизової оболонки.
Таким чинно, якщо різні форми хронічного гастриту розглядати як окремі стадії одного і того є патологічного процесу, який закінчується повною атрофацією слизової оболонки шлунка, то можна заключити, що лікування мінеральною водою Ожевська призупинило прогресування. А в початкових стадіях сприяло поворотному розвитку патологічного процесу.
Динаміка гастрофіброскопічної картини курсового застосування мінеральної води Ожевська свідчать про облагоприятний вплив на патологічно змінену слизову оболонку шлунка у хворих хронічним гастритом із секреторною недостатністю. При цьому відмічено її протизапальну дію. Дані гістологічного дослідження структури слизової оболонки підтверджують терапевтичну ефективність курсового застосування мінеральної води Ожевська при хронічному гастриті із секреторною недостатністю.
Мінеральна вода Брусницька кімнатної температури назначалась хворим

 
 

Цікаве

Загрузка...