WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Застосування мінеральних вод при виразковій хворобі та хронічному гастриті - Курсова робота

Застосування мінеральних вод при виразковій хворобі та хронічному гастриті - Курсова робота

залежності від місця взяття біопсії і степені вираженості запальних змін на цьому участку. Вогнищеві порушення спостерігались не тільки при легких змінах в слизовій оболонці шлунка, але і при дифузних пораженнях її. Гістологічні вивчення слизової оболонки різних частин шлунка свідчать про велику чи малу ступінь вираженості патологічного процесу.
Покращення самопочуття. Яке спостерігається у хворих після курсового лікування мінеральною водою Дубова роща, супроводжувалось значним зниженням запального процесу в слизовій оболонці, яке виражалося в зменшенні або зникненні гіперемії, набряку, слизі, клітинної інфільтрації.
При співвідношенні результатів гастофіброскопії і прицільної гастро біопсії з дослідженням секреторної і кислотоутворюючої функції шлунка, проведених в динаміці, відмічений певний паралелізм, по мірі наростання тонкості морфологічних змін зниження концентрації іонів водню внутрішлункового середовища було найбільш вираженим. Разом з тим при незначних структурних змінах слизової оболонки шлунка відмічено збільшення концентрації іонів водню під впливом лікування мінеральною водою Дубова роща. Л.В. Косова нова рахує що підсилення кислотоутворення під впливом мінеральної води в деякій мірі можна пояснити наростанням числа обкладних клітин залоз шлунка.
При атрофії слизової оболонки шлунка зміни секреторної і кислотоутворюючої функції шлунка в результатів курсового лікування мінеральної води Дубова роща були незначними, однак загальне самопочуття хворих покращувалось.
Таким чином, мінеральна вода Дубова роща дає протизапальну дію на слизову оболонку шлунка у хворих хронічним гастритом з секреторною недостатністю, що виражається в зменшенні гіперемії, набряку, зникнення налетів слизі, зменшення кровоточивості її.
Результати гістологічного виявлення (нормалізація структури слизової оболонки шлунка, зменшення набряку і клітинної інфільтрації) підтверджують терапевтичну ефективність бромно-хлориднонатрієво-кальцієвої мінеральної води Дубова роща при хронічному гастриті із секреторною недостатністю.
Мінеральна вода Черешенка призначалась з урахуванням кінцевого стану моторно-евокуаторної функції шлунка. При гастриті із пониженою секреторною функцією воду давали по 200 мл за 5-15 хв. до їди. При чому чим різкіше виражена секреторна недостатність, тим меншим був інтервал між прийомом води і їжі.
Для лікувальних цілей рапу розводили кип'яченою відстояною водою в 4 різних пропорціях: 1-е розведення - 5 мл ропи, 2-е - 10 мл рапи, 3-е - 15 мл рапи, 4-е - 20 мл рапи на 200 мл води. Останнє розведення в процесі лікування застосовували рідко, але застосовували в "гострих" спостереженнях. При курсовому лікуванню мінеральною водою Черешенка застосовували перші 3 розведення, при чому кожне розведення підбирали індивідуально. Курс лікування 24-27 днів.
Вивчення впливу довгого застосування мінеральної води Черешенка на основі функції шлунка проведено у 122 хворих завжди відчували поліпшення загального стану, зникали або зменшувались різні диспепсичні розлади.
Особливо добрий вплив мінеральна вода дала на загальне самопочуття хворих хронічним гастритом із різною ступінню секреторної недостатності.
Динаміку функціональних змін шлунка оцінювали по радіотелеметричним показникам і даним фракційного дослідження вмісту шлунка.
Слід підкреслити, що реакції, які намічалися у хворих в "гострих" спостереженнях майже повністю закріплювались при курсовому лікуванні мінерально водою Черешенка. Тому у більшості хворих хронічним гастритом спостерігали підвищення кислотності вмісту шлунка, тобто прискорення кислотоутворюючої функції шлунка. І більшості хворих секреторну і кислотоутворюючу функцію шлунка оприділювали по методу Леп орського: кислотність, залишок, годинне напруження секреції дебіт-години вільної соляної кислоти до і після лікування. Надавали великого значення показнику дебіт-години вільної соляної кислоти як найбільш точному тесту ефективності лікування. Крім того, цей показник більше всього наближається до показника кислотності вмісту шлунка.
В результатів курсового лікування у хворих нормалізувались показники секторної функції шлунка або появлялась тенденція до їх нормалізації.
Мінеральна вода Черешенка викликає підсилену кислотоутворюючу функцію у деяких хворих. Причому непреривність регістрації показників радіо капсули дозволяє відмітити момент підсилення кислотоутворюючої функції шлунка. В середньому воно наступає на 40-50-й хвилині. По даним Н.І. Лєбєдєва, після введення подразника в шлунок серекерція появлялася через 29-65 хв.
В ряду випадківвідмічали підвищення кислотності вмісту шлунка, особливо при кінцевому пониженому рівні її. Це зв'язано з кінцевим руховим станом шлунка при прискореній евакуації мінеральна вода поступає в дванадцятипалу кишку і починає понижувати кислотоутворюючу функцію з рефлекторних зон. По кривим показникам рН вмісту шлунка встановлено: спочатку рівень кислотності під впливом мінеральної води понижувався, а потім, по мірі поступлення її в дванадцятипалу кишку, він підвищувався.
Це було підтверджено і досліджено з безпосереднім введенням мінеральної води в дванадцятипалу кишку. В той час введення кип'яченої води при тих же умовах в осіб контрольної групи викликало дуже незначні зміни рівня кислотності вмісті шлунка. Сила продовження збуджуючої дії мінеральної води залежала від кінцевого функціонально стану шлунка: чим більше уповільнена евакуація і чим нижчий тонус шлунка, тим сильніша збуджуюча дія мінеральної води, і навпаки.
Вплив мінеральної води Черешенка на основній внутрішлунковий тиск визначали за допомогою радіотелеметрії. Крім того, досліджували рухову функцію шлунка при електрогастрорафії.
Зразу після одноразового прийому мінеральної води підвищувався тиск в шлунку. Потім, по мірі евакуації, у хворих хронічним гастритом вода викликала підвищення внутрішлункового тиску. В той же час введення кип'яченої води особам контрольної групи суттєво не впливало на цей показник. У хворих хронічним гастритом після курсового лікування тиск в порожнині шлунка підвищився.
В іншої групи хворих дослідували електропотенціал шлунка до і після курсового лікування мінеральною водою. До лікування у обслідуваних відмічені великі відхилення цього показника. Під впливом курсового лікування мінеральною водою Черешенка у хворих хронічним гастритом спостерігалось підвищення електропотенціала шлунка.
Як показали отримані дані, вплив мінеральної води Черешенка на основний внутршілунковий тиск і рухову функцію шлунка як в "гострих" спостереженнях, так і при курсовому лікуванню залежало від кінцевого функціонального стану шлунка: при кінцевій пониженій функції шлунка мінеральна вода часто підвищувала тиск, а при підвищеній - понижувала його.
Враховуючи, що гіпертонічні розчини прискорюють евакуацію, використовували цей принцип при призначенні тих чи інших розведень мінеральної води Черешенка. Для досягнення рухової функції шлунка і кишок і використовували 3-е і 4-е розведення води (гіпертонічні розчини), а 1-е і 2-е розведення її використовували при нормальній і підвищеній руховій функції шлунка.
Під впливом курсу лікування мінеральною водою появилась тенденція до нормалізації показників пепсиногену крові і уропепсина.
Зміна показників інкреторної діяльності шлунка в багато чому

 
 

Цікаве

Загрузка...