WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Застосування мінеральних вод при виразковій хворобі та хронічному гастриті - Курсова робота

Застосування мінеральних вод при виразковій хворобі та хронічному гастриті - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
Застосування мінеральних вод при виразковій хворобі та хронічному гастриті
ЗМІСТ
Вступ.
І. Огляд літератури.
ІІ. Матеріали і методи досліджень.
ІІІ. Результати досліджень.
ІV. Обговорення результатів дослідження
4.1. Особливості механізму дії мінеральних вод на виразковій
хворобі та хронічному гастриті.
4.2. Застосування мінеральних вод Буковини при хронічному
гастриті та виразковій хворобі.
4.3. Лікування мінеральними водами оперованого шлунка.
Висновки
Список літератури.
Додатки
ВСТУП
В комплексній терапії захворюванню травного каналу велика роль відводиться санаторно-курортному лікуванню - сильному фактору в закріпленні біологічного механізму захисно-пристосованих реакцій організму.
Велика увага приділяється розвитку місцевих курортних баз, що в значній мірі сприяє більш повному практичному використанню джерел мінеральних вод.
Практика показала, а наукові дослідження підтвердили велику ефективність лікування на місцевих курортах, в звичайних кліматичних умовах, так як акліматизація буває довгою і не завжди безхворобною.
Велике розповсюдження в лікуванні виразкової хвороби і хронічного гастриту дістають мінеральні води Буковини. В наш час досліджений хімічний склад більше 100 джерел, розміщених на території Чернівецької області, 20 із яких можуть бути використані для внутрішнього застосування. Експериментальні роботи авторів (№6) свідчать про зниження секції шлункового соку, вільної соляної кислоти, а також пепсиноутворення під дією сульфатно-алюмінієвої мінеральної води Лунки. Авторів (№7) підкреслює виражений гальмуючий вплив гідрокарбонатно-натрієвої мінеральної води Брусницька на основні функції шлунка. Авторів (№8) відмічають стимулюючу дію хлоридно-натрієвої мінеральної води Черешенка на секреторну, кислотоутворюючу і моторну функції шлунка хворих хронічним гастритом. Аналогічні дані в експерименті отримані авторів (№9). Благотворний вплив на протікання хронічного гастриту дають мінеральні води Дубова роща, Ожевська.
Профілактичний напрямок охорони здоров'я забезпечує етапність надання медичної допомоги. При раціональному використанні таких етапів, як стаціонар, поліклініка, курорт, можна добитися в 70% достатньо довгої медичної, а потім, і соціально-трудової реабілітації. Цей показник може бути значно збільшений шляхом застосування в практику раціональних реабілітаційних міроприємств.
В Чернівецькій області організовано реабілітаційне відділення для гастроентерологічних хворих. Використовуються також профілакторії при великих підприємствах, проводиться амбулаторне лікування хворих в гастроентерологічних кабінетах. В комплексі реабілітаційних міроприємств використовується лікування мінеральними водами.
І. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
Поживні речовини і харчові продукти
Всі живі організми живляться - будують своє тіло з речовин, що їх вони дістають із зовнішнього середовища.
Головні поживні речовини в їжі людини - це органічні сполуки. Крім того. в ній повинні бути вода і мінеральні солі, а також особливі речовини - вітаміни, про значення яких ви дізнаєтеся з теми "Обмін речовин".
Органічні сполуки, як ви знаєте з ботаніки, утворюються в рослинних організмах з неорганічних речовин - двоокису вуглецю, води та мінеральних солей - від впливом енергії, яку випромінює сонце. Тварини й людина не можуть самі будувати органічні сполуки з неорганічних. Джерелом їх живлення є вуглеводи, жири та білки, утворені рослинами. Ми дістаємо необхідні нам органічні сполуки та мінеральні солі з їжі рослинного і тваринного походження.
Поживні речовини засвоюються організмом. Тому він росте, клітини його розмножуються, а ті речовини, які він втрачає у процесі своєї життєдіяльності, змінюються новими. Отже, поживні речовини, які містить у собі їжа, - це будівельний матеріал організму.
Зміст органічних сполук в харчових продуктах рослинного походження.
Харчові продукти Приблизна кількість грамів в 100 г харчових продуктів
білки жири вуглеводи
Житній хліб 5,4 0,6 39,3
Пшеничний хліб 5,7 0,4 56,0
Манні крупи 9,5 0,7 70,3
Гречані крупи 8,0 1,5 64,4
Пшоно 8,1 2,2 63,7
Рис 6,5 1,8 77,7
Картопля 1,3 0,1 18,5
Горох 19,3 3,2 50,3
Морква 0,7 0,2 7,4
Капуста свіжа 1,1 0,1 4,1
Одночасно з засвоєнянням органічних сполук у всіх наших органах. Тканинах, клітинах безперервно відбувається їх хімічний розпад і окислення. При цих процесах енергію, яка свого часу пішла на утворення рослинами органічних сполук з неорганічних, використовують усі клітини тіла.
Отже, органічні сполуки, що надходять в організм з їжею, - це джерело енергії, необхідної для його життєдіяльності.
Наша їжа містить собі всі необхідні людському організмові поживні речовини.
Більшість поживних речовин, що надходять в організм з харчовими продуктами, він не може використати безпосередньо. Попавши в організм, вони спочатку подрібнюються, а потім проходять ряд складних хімічних змін. Початкові стадії цих змін відбувається в травній системі. Коли їжа проходить о травному тракту, на неї діють травні соки. Завдяки цим сокам відбувається поступове розщеплення складних молекул нерозчинних вуглеводів (наприклад, крохмалю), жирів і білків на молекули, що мають простішу будову. Речовини, що утворюються після розщеплення, розчинні у воді.
Вміст органічних сполук у харчових продуктах тваринного походження
Харчові продукти Приблизна кількість грамів в 100 г харчових продуктів
білки жири вуглеводи
Яловичина середньої вгодованості 19,0 8,0 -
Свинина жирна 14,5 37,3 -
Печінка 16,7 3,7 2,7
Сало яловиче топлене 0,5 89,0 -
Риба свіжа (короп) 8,6 1,2 -
Молоко коров'яче незбиране 3,1 3,4 4,9
Сметана 3,3 30,2 2,5
Сир голландський 24,9 29,9 2,3
Сир нежирний 16,8 0,4 0,9
Масло вершкове 0,5 79,3 0,4
Великі молекули крохмалю розщеплюються на велику кількість молекул виноградного цукру - глюкози, жири утворюють гліцерин та жирні кислоти, а молекули білків розщеплюються кінець кінцем на безліч молекул амінокислот. З продуктів розщеплення білків, жирів і вуглеводів в нашому організмі утворюються тільки йому властиві органічні сполуки. Вони відрізняються будовою своїх молекул від тих речовин, які ми дістали з їжею.
Механічна обробка їжі і хімічне розщеплення її органічних сполук у травній системі називають травленням.
Будова органів травлення
Травний канал починається ротовою порожниною. На щелепах розміщені зуби. Кожний зуб має корінь, що сидить у глибокій комірці щелепної кістки, шийку, занурену в ясна. І коронку, що виступає в ротову порожнину. Зуб складається з твердої речовини, схожої на кісткову.
Всередині зуба є порожнина. У м'якуші, що заповнює порожнину зуба, розгладжуються кровоносні судини і нерв. Тверда зубна емаль покриває коронку зовні, оберігаючи зуб від псування - стирання і проникнення мікробів.
Уновонародженої дитини немає зубів. Приблизно з шести місяців у дітей починають з'являтися молочні зуби. Які до 10-12 років випадають і змінюються постійними. Остання пора зубів - зуби мудрості - звичайно появляються у людини в 20-22 роки.
У дорослих людей 32 зуби. Їх будова неоднакова, бо вони виконують різні функції.
На верхній і нижній щелепах спереду є по 4 полоских різці. За

 
 

Цікаве

Загрузка...