WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вітаміни та білки. Їх значення - Реферат

Вітаміни та білки. Їх значення - Реферат


Реферат на тему:
Вітаміни та білки.
Їх значення
Вітамін В9 - фолієва кислота (захищає від вроджених дефектів розвитку).
Добова потреба - 0,2 мг (200 мкг). У жінок під час вагітності і лактації потреба у фолієвій кислоті підвищується і складає 400 мкл.
Дефіцит її при вагітності суттєво підвищує ризик розвитку юродств плода і інших відхилень від норми.
Фолієва кислота бере участь у кровотворенні і являється протианемічним фактором, бо стимулює утворення не тільки еритроцитів, але й лейкоцитів.
Недостатність фолатів у людини викликає характерні порушення в обміні, які при достатній важкості ураження ведуть до розвитку мегалобластичної анемії. Порушення стосуються не тільки еритроцитів, але і інших форменних елементів крові, деяких тканин і росту організму в цілому.
Недостатність фолатів може виникнути також від порушення травлення, всмоктування і використання, або може бути обумовлена неадекватним поступленням фолатів при збільшенні потреби в них.
Клінічне значення
- сприяє нормальному формуванню еритроцитів, лейкоцитів;
- підтримує нормальний стан нервової системи, кишкового тракту, статевих органів;
- бере участь у підтримці нормальних параметрів росту і розвитку організму;
- регулює формування нервових клітин в період внутрішньоутробного розвитку ембріона і плода, попереджує дефекти розвитку нервової системи;
- лікує анемії, викликані нестачею фолієвої кислоти через алкоголім, хвороби печінки, гемолітичної анемії, вагітності, грудного годування або наслідків використання оральних контрацептивів;
- сприяє метаболізму амінокислот і синтезу протеїнів (РНК, ДНК);
- зменшує церві кальну дисплазію.
Природні джерела: банани, боби, зелені листяні овочі, зародки пшениці, брюссельської капусти, пивні дріжджі, спаржа, теляча печінка, цитрусові.
Вітамін В12 - ціанокобаламін (життєзабезпечення крові).
Добова потреба - 2 мкг.
Для вагітних - 3 мкг.
Вітамін В12 забезпечує процеси кровотворення - синтез гемоглобіну, а також бере участь в обміні амінокислот (сприяє більш швидкому їх використанню організмом для синтезу білка, стимулює утворення нуклеїнової кислоти - РНК, що бере участь у синтезі білка), сприяє зниженню рівня холестерину в крові і видаленню його з кровоносних судин, стримує надлишкове відкладення жиру в печінці, підтримує обмін вуглеводів. Бере участь в процесах утворення лейкоцитів і тромбоцитів.
Дефіцит вітаміну В12 викликає швидку втомлюваність, роздратованість, втрату апетиту, глосіт, порушення моторики кишечника, приводить до розвитку макроцитарної гіпсохромної анемії, ураження нервової системи.
Клінічне значення:
- володіє лікувальним ефектом при злоякісних анеміях;
- лікує деякі форми нервових розладів;
- лікує хворобу Альцгеймера;
- лікує і попереджує В12 авітаміноз у вегетаріанців після операцій на ШКТ, обличчі, страдаючих ахлоргідрією (зниження вмісту соляної кислоти в шлунку);
- підвищує протистояння до інфекцій і простудних захворювань;
- покращує пам'ять і підвищує здатність до навчання.
Природні джерела: гов'ядина, гов'яжа печінка, камбала, молоко, сардини, оселедець, скумбрія, сир з пліснявою, устриці, швейцарський сир, яйце.
Вітамін В12 не міститься в рослинній їжі.
Вітамін С - аскорбінова кислота
Добова потреба - 70-100 млг. Вітамін С бере участь у всіх видах обміну речовин. Він забезпечує нормальну проникливість стінок капілярних судин, підвищує їх стійкість (еластичність); бере участь в синтезі стероїдних гормонів кори наднирників, гормонів щитовидної залози; стимулює функцію клітин, що синтезують колаген; сприяє укріпленню кісткової тканини і зубів.
Аскорбінова кислота впливає на активність ферментів: одні (каталази) стимулюють, другі (амілаза) пригнучують.
Бере участь в транспорті кисню, сприяє перетворенню фолієвої кислоти в фолінову; стимулює процеси кровотворення, підвищує імунологічну резистентність, збільшуючи фагоцитарну активність лейкоцитів, бактерицидні властивості крові, стимулює вироблення інтерферона в організмі і антитоксичну функцію печінки.
При дефіциті вітаміну С наступає підвищена втома, подразнення, сонливість, підвищується ризик розвитку простудних захворювань, розвивається кровоточивість десен, підвищується рівень холестерину в крові, знижується еластичність і механічна міцність капілярів, розвивається себорея.
Клінічне значення:
- допомагає зберегти в здоровому стані капіляри, десни, зуби;
- сприяє всмоктуванню заліза;
- сприяє за живленню ран, лікуванню опіків, зрощенню кісток;
- один з компонентів лікування залізодефіцитної анемії;
- один з компонентів лікування інфекції сечових шляхів;
- сприяє утворенню колагену в сполучних тканинах;
- підвищує всмоктування кальцію;
- сприяє утворенню гемоглобіну і червоних кров'яних тілець в кістковому мозку;
- блокує вироблення нітрозамінів, котрі є канцерогенами;
- сприяє функції наднирників;
- скорочує вироблення вільних радикалів;
- попереджує симптоми нежитю і ін. ГРВ;
- попереджує деякі форми раку;
- зменшує кількість холестерину;
- попереджує утворення тромбів;
- попереджує алергію;
- знижує симптоми артриту, шкірних язв;
- послаблює прояви герпесних інфекцій;
- знижує інтоксикацію, викликану алкоголем;
- сприяє лікуванню пролежнів;
- підвищує потенцію у чоловіків;
- сповільнює процеси загального старіння.
Додатковий прийом вітаміну С необхідний людям, що зловживають тютюном, алкоголем, страдаючим хронічними захворюваннями; людям, що знаходяться в стресових станах, тим, що недавно перенесли хірургічні операції, травми, опіки, працюючим у токсичних умовах, страдаючим на інфекційні захворювання, страдаючих анемією.
Природні джерела: апельсин, грейпфрут, щавель, перець, суниці, ягоди, капуста, картопля, лимон, манго, мандарин, шпинат, смородина, помідор, шипшина.
Білки
Білками називають складні високомолекулярні речовини, що містять азот і побудовані із амінокислот. Амінокислоти являють собою органічні речовини, що містять аміногрупи і кислотні групи. вони можуть бути простими і складними.
Прості білки - протеїни - складаються тільки з амінокислот. До цієї групи відносяться протаміни, альбуміни, глобуліни.
В склад складних білків - протеїдів - крім амінокислот входять нуклеїнова і фосфорна кислоти, вуглеводи і інші речовини. Окремі групи можуть містити більше 20 різних амінокислот.
Білки відіграють велику роль в житті організму. Володіючи різними

 
 

Цікаве

Загрузка...