WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Пульмонологічні захворювання - Реферат

Пульмонологічні захворювання - Реферат

ураженнях бронхів - бронхітах та інших захворюваннях бронхіальної системи.
Основні клінічні ознаки - це кашель і порушення відходження харкотиння та його патологічні зміни. Харкотиння відходить важко або його загальна кількість може значно збільшуватись. Воно набуває слизистого-гнійного характеру, стає серозно-гнійним, може містити домішки крові, чи мати інші патологічні ознаки.
Синдром бронхіальної обструкції або бронхообструктивний синдром.
В основі виникнення цього синдрому лежить підвищений опір рухові повітря по дихальних шляхах. Причин такого патологічного процесу багато. Основні - це набряково-запальні зміни бронхіального дерева, гіперсекреція і налипання в'язкого секрету на стінках брохів, а іноді і закупорка мілких бронхів і бронхіол дуже в'язким секретом, а також спазм мілких бронхів і бронхіол, їх колапс при порушенні еластичності легеневої тканини.
Основним клінічним синдромом є скарги на затруднене дихання, особливо затруднений видих. Об'єктивні зміни залежать від захворювання, що спричинило підвищений опір рухові повітря по бронхіальному дереві. Основні функціональні зміни при спірометрії та спірографії - це зниження форсованої життєвої ємності легень.
Синдром бронхіальної обструкції характерний для бронхіальної астми, хронічного бронхіту, що ускладнений емфіземою легень.
Синдром дихальної недостатності (ДН).
Це складний синдром при якому організм не забезпечується нормальною кількістю кисню, що веде до порушення газового складу артеріальної крові, кисневої заборгованості.
Дихальну недостатність поділяють на:
А)рестриктивну,
Б)обструктивну,
В)альвеолярно-респіраторну.
ДН має багато чинників серед них розрізняють 4 групи причин:
1.Ураження кістково-м'язевого апарату грудної клітки,
2.Ураження нервової системи,
3.Ураження бронхіального дерева,
4.Ураження легеневої тканини.
Основним клінічним проявом дихальної недостатності є задишка. Ступінь вираженості задишки вказує на ступінь ДН:
І ступінь - задишка появляється тільки при фізичних навантаженнях,
ІІ ступінь - задишка появляється при ходьбі по рівній місцевості, а частота дихання в спокої вища норми (21-25 дих/хв), ЖЕЛ знижується на 50%.
ІІІ ступінь - задишка постійна, в спокої, ЧД 26 і більше дих/хв. Крім задишки спостерігаються ціаноз, швидка втомлюваність, участь допоміжної мускулатури в акті дихання.
Найбільш характерний симптом ДН - задишка, що виникає внаслідок подразнень дихального центру різного генезу. При обструкції мілких дихальних шляхів вона експіраторна, а при рестриктивних розладах - інспіраторна. При рестриктивній ДН знижується ЖЕЛ і МВЛ, мало змінюється ФЖЕЛ за 1 сек, при обструктивній ДН значно знижується ФЖЕЛ за 1 сек і МВЛ. Навіть при огляді хворі з вигляду нагадують "червоних пихтильщиків" або "синіх набрячників". Однак, на практиці частіше зустрічаються змішані варіанти ДН з порушеннями еластичності легеневої тканини, як наслідком порушення дифузії і перфузії газів, або порушення прохідності дихальних шляхів.
Синдром підвищеної повітряності легень
При синдромі підвищеної повітряності легень легенева тканина втрачає свою еластичність, внаслідок руйнування еластичних волокон альвеолярної стінки. Синдром найчастіше є наслідком обструктивного синдрому, тобто тривало підвищеного опору рухові повітря по дихальним шляхам. Причина - це запалення і набряк слизової оболонки бронхіального дерева та його деформації набутого і природженого характеру при бронхоектазії. Найчастіше синдром є наслідком хронічного обструктивного бронхіту та бронхіальної астми, але може розвиватися і внаслідок вилучення частини легеневої тканини із акту дихання, наприклад ателектазу, лобектомії і інших. При синдромі найхарактернішими клінічними проявами є задишка, бочкоподібна грудна клітка, зміна перкуторного звуку на тимпанічний і коробковий, зміни дихання по типу жорсткого або ослабленого везикулярного дихання залежно від стадії емфіземи легень.
Бронхоектатична хвороба (БЕХ)-bronchoectasia - це захворювання, що характеризується локальним периферійним розширенням і деформацією бронхіального дерева, внаслідок деструкції еластичних і м'язових волокон стінки бронхів з порушенням їх дренажної функції, затримкою секрету, і як наслідку, розвитком гнійно-запальних процесів в бронхах і перибронхіальних ділянках.
Бронхоектатична хвороба клінічно проявляється синдромами мукоціліарної недостатності, інтоксикації, дихальної недостатності, з часом легеневої гіпертензії, бронхіальної обструкції, та перибронхіального ущільнення легеневої тканини.
Бронхоектатична хвороба є поширеним захворюванням, яким частіше хворіють чоловіки.
?
Абсцес та гангрена легень (Abscesus pulmonum, Gangrena pulmonum)
Це важкі нагнійні захворювання легень, що характенизуються некрозом та гнійним розплавленням легеневої тканини з утворенням порожнин, але добре вираженою запальною капсулою при абсцесі з відмежуванням від здорової тканини легень та множинні порожнини без чіткого відмежування від здорової тканини легень при гангрені.
Рак легень (Cancer pulmonum) Поняття "рак легень" об'єднує різні за походженням, клінічною картиною і прогнозом пухлини органів дихання. Особливістю раку легень є різноманіття клітинних форм, морфологічних типів та схильність до раннього метастазування. В останнє десятиріччя це найпоширеніша форма злоякісних пухлин.
Етіологія та патогенез. Етіологія раку кінцево не з'ясована, а його розвитку сприяє низка факторів, серед яких перш за все полютанти атмосферного повітря, із яких найагресивніший є тютюновий дим. Розробляється також вірусна теорія канцерогенезу, а також є данні про генетичні фактори, прояву яких сприяє хронічна патологія органів дихання.
Рак легень клінічно проявляється синдромами: інтоксикації, мукоциліарної недостатності, ущільнення легенвої тканини, дихальної недостатності і легенвої гіпертензії, ураженням плеври аж до синдрому накопичення рідини в плевральній порожнині.

 
 

Цікаве

Загрузка...