WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Патологія згортання крові. геморагічні діатези у дітей: коагулопатії, вазопатії, тромбоцитопатії. діагностика. принципи лікування та диспансеризації ( - Реферат

Патологія згортання крові. геморагічні діатези у дітей: коагулопатії, вазопатії, тромбоцитопатії. діагностика. принципи лікування та диспансеризації ( - Реферат

вводять анти-Д-глобулін у дозі 10мл/кг м.т. на протязі 3-5 днів на курс. Безпосередній ефект високий: зникає геморагічний синдром, зростає число тромбоцитів. Однак більшості хворим необхідно проводити повторні курси лікування.
Відношення до проведення глюкокортикоїдів терапії неоднозначне. Низькі дози преднізолону 1-1,5 мг/кг д.д. малоефективні, а тривале їх використання сприяє переходу ІТП у хронічні форми, гальмує тромбоцитопенія.
А.Федоров (1982) пропонує наступну схему лікування: сім днів добова доза преднізолону складає 2 мг/кг м.т. з наступною відміною усієї дози і повторенням тижневого курсучерез 5 днів у добовій дозі 3мг/кг. м.т. Другий курс проводимо у випадку, коли після першого не наступило помітного збільшення числа тромбоцитів, або збільшення його спостерігалось тимчасово (після відміни преднізолону знову зменшувалось). При відсутності ефекту після третього курсу лікування преднізолоном показана спленектомія. Побічна дія преднізолону при цьому не спостерігалась.
C.Suarez (1986) пропонує преднізолон у дозі 4-8мг/кг.д. При вираженій кровоточивості і числі тромбоцитів у периферичній крові ‹ 5х109/л преднізолон назначали у дозі 8мг/кг м.т., 5-15х109/л - 6мг/кг м.т. і при 15-25х109/л - 4мг/кг м.т.д.д. Нормалізація числа тромбоцитів наступає на 3-20 дні. Повна доза назначається тиждень, надалі поступово знижується.
При важкому перебігу ІТП преднізолон назначають в дозі 20 мг/кг м.т.д.д. в/в три дні підряд, а також 30 мг/кг м.т.д.д. три дні підряд перорально паралельно з внутрішньовенним введенням імуноглобуліну (0,4 мл/кг м.т.).
Доцільно вводити глюкокортикоїди з урахуванням добового ритму секреції АКТГ гіпофізом та кортикостероїдів наднирниками. Кортикостероїди вводимо у першу половину дня, починаючи з 7-8 год. ранку через 3 години і останній прийом не пізніше 16 год. При цьому 2/3 добової дози вводимо зранку.
Показання до лікування глюкортикоїдами:
- генералізований шкірний геморагічний синдром у поєднанні з кровоточивістю слизових оболонок при кількості тромбоцитів у периферичній кров ‹ 10-15х109/л;
- "волога пурпура", ускладнена постгеморагічною анемією;
- крововиливи у сітківку ока, підозра на крововилив у мозок, внутрішні кровотечі;
- "суха" пурпура.
Стартова доза не ‹2мг/кг.д.
Імунодепресанти : 6-МП, циклофосфан, вінкрістін 1,5- 2 мг/м2 один раз в 7 днів.
Показання: рефрактерність до всіх видів терапії, часті рецидиви навіть після спленектомії.
Різновидність терапії : інкубація 5-10 од. тромбоцитів на протязі 1 год. ( t-37? С)
із 20-50 мг вінбластину; центрифугують, видаляють плазму, а тромбоцитовінбластиновий комплекс вводять хворому. Ефект лікування полягає у розвитку повної або часткової ремісії. Лейкопенія не супроводжується розвитком бактеріальних ускладнень. При відсутності ефекту від вінкрістіну лікування проводимо циклофосфаном 10мг/кг м.т. 5-10 ін'єкцій або азатіокрином у дозі 2,5 мг/кг м.т. на протязі 1-2 міс., а також у поєднанні їх з вінкрістіном та преднізолоном.
Однак, якщо вважати ІТП не як аутоімунне захворювання, а імуно-дефіцитний стан, то необхідно давати не імуносупресанти, а стимулятори Т-системи імунітету. При цьому ефект вищий, ніж при лікуванні імуносупресантами.
Спленектомія. Вперше проведено при ІТП у 1916р. H.Schloffer Показання: "волога" пурпура, на протязі 6 міс., яка вимагає повторного призначення глюкокортикоїдів, гостра пурпура із кровотечами у внутрішні органи (з розвитком постгеморагічнрї анемії, дихальної недостатності, без ефекту від консервативної терапії. При цьому кількість тромбоцитів зростає уже через 2-4 години після операції. На 2-3 день після операції в мієлограмі мегакріоцитарний росток також відповідає нормі. Недостатній ефект від операції може бути, коли не видалені додаткові селезінки, які є у 10-25% випадків серед даної категорії хворих.
Після спленектомії фізичний розвиток дітей не порушений, хоч статеве дозрівання уповільнюється. Діти дуже важко переносять інфекції, які часто (2-8%) є причиною смерті, особливо у перші два роки. Летально закінчується інфекція, зумовлена пневмококом, менінгококом, перебігає по типу блискавичного сепсису з розвитком синдрому внутрішньосудинного дисемінованого згортання крові і крововиливами в наднирники. Це пояснюється зниженням імунітету, у перші два роки після спленектомії (знижуються показники гуморального імунітету, зокрема Іg А і М фагоцитарної активності нейтрофілів , інтерферону, пропердину, ін.). Часто у дітей з летальним фіналом інфекційних захворювань є нерозпізнаний синдром Віскотта-Олдрича.
Спленектомія не бажана у дітей до п'яти років, особливо не першому році життя, так як в цьому віці в найбільшій мірі розвивається вторинна імунологічна недостатність і летальність після інфекції. Лікування вогнищ хронічної інфекції.
Фітотерапія (гемостатичний збір): тисячолистник (трава), пастуша сумка (трава), кропива (листя), зайцегуб (листя), звіробій, листя і корінь лісових суниць, водяний перець (трава), шипшина (плоди), кукурудзяні рильця.
Місцева терапія.
Тампони з гемостатичною губкою, епсілон-амінокапроновою кислотою.
Мелена: 1 амп. сухого тромбіну + 50мл 5% р-ну , епсілон-амінокапронової кислоти + 2 мл 0,025% андроксону - 1 чайну - десертну - столову ложку 4 рази в день.
Маткові кровотечі: інфекундин, местранол, мікрофоллін, мамофізин, 1-й день - 3-6 таб. 2-3 день- 2 таб., з 7-9 дня і до 21-го - 1 таб. вдень під контролем дитячого гінеколога.
Носові кровотечі: тампонада 3% р-ном перекису водню, гемостатичною губкою; андроксоном, епсілон-амінокапроновою кислотою. Парентерально гемостатики.
Планові операції: за 1 міс. до операції назначаємо фітотерапію, за тиждень - епсілон-амінокапронову кислоту з андроксоном, фосфобіон з сульфатом магнію. В день операції в/в вводимо 5% р-н епсілон-амінокапронової кислоти 1,0-2,0 мл/кг м.т., в/м андроксон 2 мл 0,025% за 1 год. до операції.
Після операції епсілон-амінокапронову кислоту вводимо в/в крап. 2-7 днів, андроксон в/м 2р. 6-7 днів (за показаннями).
У дітей з ІТП не назначаємо нестероїдні протизапальні (саліцилати, бруфен, індометацин, карбеніцилін, нітрофурани, УФО, УВЧ, ін.).
При кровотечах різної локалізації назначаємо діцинон (етамзілат) 12,5% 2-4 мл через кожні 4-6 год., добензілат кальцію (доксіум)-0,25-0,5 х 3-4 рази в день; всередину тіосульфат магнію, 0,5х3р. перед їдою; серотонін 5-10 мг в 100-150 мл. фіз. р-ну в/в крап.
Трансфузії тромбомаси по життєвих показаннях: профузні кровотечі, операції травматичні 3х1010 тромб. на 10кг м.т.
При аутоімунних тромбоцитопатіях переливання тромбомаси протипоказано.
Набуті тромбоцитопатій:
" Хвороби системи крові (гемобластози, гіпоплазія

 
 

Цікаве

Загрузка...