WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Післяпологовий період. - Реферат

Післяпологовий період. - Реферат


Реферат на тему:
Післяпологовий період.
Профілактика непланованої вагітності.
Відбулися роди, відійшов послід. З цього моменту починається післяродовий період який триває від 6 до 8 тижнів. Протягом цього часу в організмі жінки зникають майже всі зміни, які відбулися в організмі в зв'язку з вагітністю та родами.
У жінок, що не годують дитину, закінчення післяродового періоду характеризується відновленням менструальної функції.; у матерів, що годують дитину менструація нерідко після закінчення годування грудьми. Тільки у деяких жінок-годувальниць менструація починається через 6-8 тижнів після родів.
Зміни в організмі породілі.
Зворотній розвиток стат. органів називається інволюція. Після народження посліду матка добре скорочується, має кулясту ф-му, щільну консистенцію і значну рухомість яка зумовлена розтягненням зв'язкового апарату. Дно матки після родів розміщене на 1-2 п/пальці нижче пупка, що зв'язане з підвищеним тонусом піхви і м'язів тазового дна. Матка легко зміщується вгору і в боки. При переповненні сечового міхура дно матки може досягти рівня підреберної дуги. Шийка матки після родів має вигляд тонкостінного мішка шийковий канал вільно пропускає кисть руки, край зяючого зовнішнього вічка звисають у піхву складками.
Внутрішня поверхня матки являє собою велику раневу поверхню, яка утворилася після відокремлення плаценти й оболонок. Довжина матки після родів 15 см ширина на рівні труб 12-13 см. Вага - 1000 гр.
Піхва після родів дрябла, широка, зовнішні стат. органи набряклі, статева щілина зіяє. На зовнішніх стат. органах і стінках піхви часто утворюються тріщини і ссадини. У післяродовому періоді відбувається зменшення матки, формування шийки, загоєння внутрішньої раневої поверхні матки. Об'єм післяродової матки зменшується в результаті скорочень мускулатури (післяродові перейми). які приводять до анемізації і жирової дистрофії частини м'язових волокон.
Про ступінь скорочення матки судимо за рівнем стояння дна матки. Протягом 10-12 днів після родів дно матки опускається щодня на 1 поперечний палець. На 1-2-й день після родів дно матки розміщене на рівні пупка (якщо сечовий міхур не наповнений), на 3-й день на 1-2 п/пальці нижче пупка, на 4-й день на 2-3 п/п нижче пупка, на 5-й день на середині відстані між пупком і верхнім краєм лобка, на 6-й день - на 1 п/п нижче попереднього, на 7-й день - розміщується на 3 п/п вище рівня лона, на 8-й день - на 2 пальці вище лобка, на 10-12 день дно матки пальпується за лоном. Про інволюцію матки можна зробити висновок на підставі даних, одержаних при вимірюванні висоти стояння її дна. Вимірюють сантиметровою лентою, при спорожненому сечовому міхурі.
Ш/матки формується з середини на зовні: внутрішній зів закривається раніше, зовнішній пізніше. На 3ій день внутрішній зів пропускає 1 палець, на 7-10 день закривається. Зовнішній зів закривається на 3 тиждень після родів.
Одночасно з скороченням матки відбувається відновлення (регенерація) слизової оболонки матки внаслідок розростання епітелію даних відділів залоз і строми базального шару ендометрію. Регенерація слизової являє собою по суті процес загоєння раневої поверхні матки. На поверхні раневій утворюється вал лейкоцитів (грануляційний вал) який перешкоджає проникненню мікробів у стінку матки та інші відділи статевих шляхів.
Епітелізація раневої поверхні закінчується до 10го дня, цілковите відновлення ендометрію - до 20го дня після родів.
Швидкість інвомоції матки залежить від багатьох причин: загальний стан жінки, вік, характер родів, годування грудьми. Інвомоція матки сповільнена в ослаблених і багаторожавших жінок, у старих первородящих, після патологічних родів: у жінок годувальниць матка скорочується швидше, ніж у жінок, що не годують грудьми.
У післяродовому періоді відновлюється тонус піхви, скорочується її об'єм, зникає набрякли вість і гіперемія, загоюються всі тріщини, ссадини і розриви в ділянці зовнішніх статевих органів, піхви і шийки матки.
Зв'язки матки поступово вкорочуються, маткові труби і яєчники набувають звичайного положення й стану, які були до настання вагітності.
Поступово скорочується черевна стінка і відновлюється звичайний тонус м'язів тазового дна. У деяких жінок черевна стінка після родів не досягає попередньої пружності. Рубці вагітності набувають білого кольору, пігментація білої лінії зникає або різко зменшується.
Лохії. В процесі відновлення ендометрію з'являються післяродові видіння з матки-лохії.
Лохії-речовина яка виділяється з раневої поверхні матки - раневий секрет. Лохії складаються з кров'яної сиворотки, залишків децидуальної оболонки, яка розпадається, лейкоцитів, у перші дні в лоціях є значна домішка крові.
У перші 3-4 дні лохій мають кров'янистий характер. В наступні лохії поступово бліднуть, набувають характеру серйозної рідини з домішкою сукровиці. На 10-й день лохії світлі, без домішки крові. Кількість лохій поступово зменшується; з 3-го тижня лохії незначні, слизові, на 5-6-й тиждень виділення припиняються.
При сповільненій інволюції матки виділення лохії затягуються, домішка крові буває довше. При закупорці внутрішнього зіва, в разі перегину матки назад може виникнути скупчення лохії в порожнині матки-лохіо-метра.
Функція молочних залоз.
Під час вагітності в молочних залозах відбуваються зміни, які підготовляють їх до майбутньої функції - продукції молока. Вже під час вагітності з соска можна витиснути краплю секрету-молозива. Молозиво-рідина лужної реакції, в якій містяться: жирові крапельки, епітеліальні клітини з залозистих пухирців і молочних проток і

 
 

Цікаве

Загрузка...