WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Методологія статевого виховання підлітків - Реферат

Методологія статевого виховання підлітків - Реферат


Реферат на тему:
Методологія статевого виховання підлітків
Відповідно до Національної програми планування сім"ї, прийнятої Кабінетом Міністрів України, та Національної програми "Діти України" особлива увага приділяється питанням гігієнічного виховання та підготовки молоді до створення майбутньої сім"ї та народженню здорової дитини.
Концепція захисту репродуктивного здоров"я, починаючи з дитячого віку, шляхом формування загальної статевої культури - одна з основних складових впроваджуваних програм.
Практичні лікарі, котрі забезпечують медичну допомогу підліткам, відіграють унікальну роль тому, що можуть значно впливати на їх здоров"я та культуру. Адже, за даними проведених досліджень, учні надають перевагу саме лікарям в обговоренні проблем репродуктивного здоров"я. Це набуває особливого значення з огляду на сучасну критичну демографічну ситуацію в Україні, що характеризується негативним приростом населення. На жаль, ми повинні визнати, що зростання сексуальної активності на цьому тлі - це реальність.
Як засвідчило опитування, приблизно 80,0 % дівчат-підлітків схвалюють дошлюбні стосунки, близько однієї третини з них уже мали сексуальні контакти, але мало хто при цьому уявляв, як уникнути непланованої вагітності. Внаслідок цього процесу катастрофічно збільшилося й зростання кількості ЗПСШ, все ще залишається високим рівень підліткових вагітностей, що закінчуються або абортами, або юним материнством, що часто призводить до відмови від дітей та соціального сирітства.
Крім того, непідготовленість молоді до подружнього життя призводить до великої кількості розлучень. На 1 тисячу населення в Україні укладається 6 шлюбів, з них 4 розпадаються. Одними з причин такої несприятливої ситуації є, з одного боку, непідготовленість наших дітей, з іншого - невміння дорослих надати їм допомогу та відповісти на ті питання, що стоять перед кожним підлітком.
У зв"язку з цим втілення в життя програми статевого виховання та включення в неї підрозділів, присвячених сім"ї та суспільству, гігієнічній просвіті стали важливими тому, що здоров"я саме цих груп населення має певний вплив на здоров"я майбутніх поколінь. Одним з актуальних напрямів роботи центру планування сім"ї інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України - це робота з підлітками та молоддю в галузі гігієнічної та статевої освіти.
Здійснення цієї роботи має сприяти збереженню фізичного та морального здоров"я молодого покоління, що в недалекому майбутньому допоможе поліпшити здоров"я населення України. Центром планування сім"ї Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України в співробітництві з МОЗ України та за безпосередньої участі і й підтримки 62 компанії "Проктер енд Гембл" розроблена та впроваджена програма гігієнічної просвіти підлітків у віці 12-15 років (учнів 7-9-х класів) з загальною назвою "Про тебе".
Програма містить різні аспекти загальної проблеми дорослішання та ставить за мету допомогти педагогам у проведенні занять за такими важливими темами, як збереження репродуктивного здоров"я, формування основ здорового способу життя та підвищення рівня гігієнічної культури. Програма успішно реалізується по всій території України. Лише за останніх три роки в ній узяли участь понад 700 тисяч учнів з 51 міста України.
Велике значення у впровадженні програми гігієнічного та статевого виховання відіграють регіональні центри планування сім"ї та кабінети дитячої та підліткової гінекології. Коли перед нами стоїть завдання проведення бесіди, лекції, здається, що потрібно братись за все одночасно. Але з чого починати? Для того, щоб приступити до планування лекції з ясними думками, потрібно поставити перед собою такі запитання: 1. В чому полягає проблема? Проаналізуйте ситуацію.
2. Сформуйте свою мету та завдання (мета - кінцевий результат; завдання - проміжні ступені, необхідні для досягнення кінцевої мети). 3. Наступні кроки: 4. Визначення цільової аудиторії. 5. Сформування повідомлення. Спрямованість роботи зі статевого виховання варіює залежно від потреб цільових аудиторій та провадиться за такими напрямками: 1. Для великих груп підлітків (школярів та студентів ) віком 15-20 років.
Бесіда поділяється на п"ять частин: * персональне представлення та визначення завдань сесії (5 хвилин); * відео в формі мультиплікаційного або рольового кіно (15 хвилин); * анкетне опитування (10 хвилин) до та після бесіди надає нам можливість оцінити рівень знань аудиторії та ефективність проведеної роботи; * викладення матеріалу та демонстрація пристосувань (40 хвилин). Найочевиднішим наслідком сексуальної близькості є можливість зачаття дитини і вагітність.
Але, крім цього, дошлюбні та позашлюбні стосунки несуть у собі і небезпеку - можливість зараження ЗПСШ. У зв"язку з цим особливу увагу слід приділяти використанню якісних кондомів підлітками, як і високофертильними членами суспільства з підвищеним ризиком зараження ЗПСШ.
Якщо необхідна профілактика незапланованої вагітності, абортів, ЗПСШ (включаючи СНІД), зменшення віку сексуального дебюту, то підлітки повинні мати повну інформацію, необхідну для свідомого вибору своєї сексуальної поведінки, а ті, що ведуть статеве життя, повинні мати доступ до контрацептивних засобів.
Особливо Методологія статевого виховання підлітків Сучасна загальноосвітня школа та репродуктивне здоров"я 63 важливо донести інформацію в ясних та конкретних виразах тому, що при підлітковому рівні пізнавального розвитку важко сприймати абстрактні відомості про використання контрацепції. Рекомендується максимально використовувати наочні матеріали, що допоможуть зрозуміти підліткам, як діють контрацептиви і як їх слід використовувати.
При дискусії про сексуальну активність акцентуємо на тому, що тільки стримування (або абстиненція) - нескладний та безпечний метод запобігання вагітності, ЗПСШ, який (на відміну від інших методів) не має невдач і є абсолютно надійним. Хоч підлітки й цінують свою незалежність, свободу вибору та особисту автономію, вони також вміють цінувати точні відомості та поради, що допоможуть їм у прийнятті рішень. 2. Для невеликих груп школярів (до 10 осіб), окремо хлопців і дівчат.
Заняття включає знайомство з анатомією людини (використання правильної термінології), рольові ігри, групові дискусії для кращого засвоєння матеріалу (ПІРАМІДА ЗАСВОЄННЯ). Що ми запам"ятовуємо? * 5 % від того, що ми чуємо; * 10 % від того, що ми читаємо; * 20 % від того, що ми чуємо і бачимо; * 30 % від демонстрації; * 50 % від того, що ми обговорюємо; * 90 % від того, що ми говоримо і робимо.
Значне місце в сексуальній освіті відводиться сім"ї. За даними соціального опитування, лише 46,4% підлітків отримують інформацію від батьків, тоді як 80,0% батьків Данії та 96,0% батьків Великої Британії поділяють свою відповідальність у проведенні сексуальної освіти, хочуть навчатись та відігравати важливу роль у проведенні просвіти. А це країни, де найнижчий рівень підліткової вагітності.
3. Робота збатьками включає: * Ознайомлювальні семінари, забезпечення їх інформацією та навичками, необхідними для успішного спілкування з дітьми з проблем сексуальності. * Забезпечення батьків брошурами з найновішою інформацією стосовно деяких проблем сексуальності, а також літературою, яка може бути використана для плідних дискусій. * Розроблення спільних навчальних програм для учнів та батьків, що дасть змогу користуватись спільною інформацією та проводити відверті бесіди в сім"ї. На
відміну від інших програм у цій програмі беруть участь фахівці різних спеціальностей. 4. Робота з фахівцями, що займаються профілактичною роботою, представниками засобів масової інформації, підлітками та волонтерами, які навчатимуть інших. 64 Це: * Інформаційна робота. * Дискусії, які допомагають виявити основні проблеми сексуальної освіти. Спільні зусилля усієї громади можуть впливати на вироблення правильної життєвої позиції щодо сексуальності та моральну стабільність дітей. 5. Робота з вчителями.
Використовуючи досвід і певні наробки в питаннях статевої просвіти серед дітей та підлітків, ми запропонували методичні рекомендації для вчителів для проведення занять у школі. Програма цих занять опублікована в першому випуску інформаційнометодичного збірника по валеології. Ключем до успіху реалізації програми сексуальної просвіти може бути об"єднання зусиль лікарів, підлітків, педагогів, соціологів, психологів і, без сумніву, батьків.
Вміло і тактовно організована програма статевого виховання допоможе зберегти здоров"я підростаючого покоління, а отже, і здоров"я населення України в недалекому майбутньому.

 
 

Цікаве

Загрузка...