WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Батьки і діти у замкненому колі проблем репродуктивного здоров’я - Реферат

Батьки і діти у замкненому колі проблем репродуктивного здоров’я - Реферат

своїм предметом (тому фахівцями із здоров"я вважаються вчителі біології), не надають належної уваги режиму навчання і праці.
Навіть вважається певним достоїнством, незважаючи на хворобливий стан, прийти на роботу - до цілого класу учнів; який уже тут індивідуальний підхід до дітей, розуміння їхніх проблем, чуйність і доброта... хоч би дотягти до кінця уроку.
Ми спільно з фахівцями проводили тестування вчителів за незалежними методиками, і з"ясувалося, що 82% вчителів страждають на синдром Батьки і діти у замкненому колі проблем репродуктивного здоров"я Сучасна загальноосвітня школа та репродуктивне здоров"я 77 хронічної втоми, але жоден з протестованих вчителів не звернувся до фахівців, аби перебороти згаданий синдром, жоден не намагався виконати рекомендації, що їх дав спеціаліст - дослідник цього стану.
На жаль, вважається некоректним виявляти істинний стан здоров"я вчителів, хоч, на мій погляд, багато що змінилося б у взаєминах поколінь (читай: учнів і вчителів), якби питання збереження здоров"я стали першочерговими і взаємними.
Якщо людина не вміє і не хоче турбуватися про власне здоров"я, то від неї можна почути дорікання на адресу підлітка типу "всі погано себе почувають, а працюють", "нема чого придурюватися і шукати звільнення від уроку фізкультури", "ось поставлю двійку - знатимеш, як пропускати уроки з фізіологічних причин". Цікаво, що вчителі - переважно жінки, і проблема хворобливого стану організму у такзвані критичні дні їм знайома не з книжок...
Та, на жаль, рідко можна побачити співчутливе ставлення і розуміння до дівчаток, до їхнього стану. А може бути, що із зневаги до проблем дівчинки проростає її власна зневага до свого здоров"я, до причин і наслідків перебудов, що відбуваються в організмі на різних вікових етапах. Заради справедливості слід визнати, що багато батьків і матерів не приділяють належної уваги фізіологічним і психологічним змінам, які відбуваються з їхньою дитиною, підходять до підлітка з тими самими зауваженнями і вимогами. Ясно, що для батьків є дуже важливим рівень знань і поведінка дитини у школі.
Але у підлітка з"являються нові стани, нові інтереси і уподобання, змінюються настрої і стосунки. Підлітки уже вважають себе дорослими, хочуть, щоб і оточення вважало їх дорослими. Хто, як не батьки, мають проявити у цей період - період радикальних гормональних перебудов - чуйність, терплячість і гнучкість у виробленні нових стосунків.
Саме в цей період посилюється інтерес до протилежної статі, і батьки мають делікатно і доброзичливо передати дитині необхідні знання, стати першими порадниками і довіреними особами. Проведені нами анкетування учнів 7, 9 і 11 класів виявили таку картину (наводимо відсоткове співвідношення відповідей "так" і "ні" на окремі запитання анкети):
Тези 7 клас так/ні 9 клас так/ні 11 клас так/ні Батьки знають моїх друзів 40/60 17/22 24/21 Батьки знають, у кого я закохана/ний 4/58 7/12 11/8 Я спитаю маму, як поводитися з коханим хлопцем (дівчиною) 0/16 2/23 1,5/24 Я читаю книжки про статеві стосунки 0/6 27/21 43
/12 Мені потрібна порада фахівців 6/16 40/38 64/20 Я скажу мамі про втрату цноти 0/72 0/29 0/16 Я скажу батькам, якщо моя дівчина завагітніє 0/26 2/17 7/42 Потрібні спеціальні уроки 15/18 26/21 10/12 Примітка: інші відповіді були "не знаю", припускаємо, що деякі з респондентів були не досить щирими. 78 Необхідно сказати іще про одне. Коли йдеться про репродуктивне здоров"я, на нашу думку, необхідно рівною мірою працювати і з дівчатами, і з хлопцями.
Та в дійсності можна знайти фахівців щодо жіночого здоров"я, жіночої психології, але спробуйте знайти фахівця-андролога, який би достовірно і доступно розповів про особливості фізіології чоловіка, про головні фактори, що впливають на генетичне тло, про правильний підхід до статевого життя хлопця змолоду. На жаль, у випадку з підлітками-хлопцями всі розмови здебільшого зводяться до шкідливих звичок, надмірних фізичних навантажень і подібне.
Останнім часом з"явилися клініки чоловічого здоров"я, телепередачі, але темою цих передач є захворювання (аденома, простатит, геморой тощо), а не їх профілактика, а тим більше - не репродуктивне здоров"я. На завершення висловлю деякі пропозиції, що випливають з мого власного педагогічного, материнського, а тепер уже і бабусиного досвіду:
L Підліткам потрібна достовірна, делікатна і дозована за віком інформація з питань фізіологічного і статевого розвитку, з питань здорового способу життя, збереження і зміцнення репродуктивного здоров"я. L Форми надання такої інформації можуть бути колективними (лекції, уроки, бесіди), груповими (окремо з хлопцями і дівчатами, окремо з групами певного ризику), індивідуальними ( листівки, брошури кишенькового формату).
L Конче необхідна доступна і вичерпна інформація щодо чоловічого здоров"я, в тому числі репродуктивного. L Окрема робота має проводитися з батьками і матерями підлітків. L Можна розвивати волонтерський рух, залучаючи до пропаганди основ репродуктивного здоров"я медиків, психологів, окремих фахівців-педагогів з-поміж студентів і пенсіонерів. L Вся робота має йти під суворим контролем фахівців, інакше все набуде небажаних і некоректних форм і змісту.
Добре, якби у кожному районі були осередки, подібні до Асоціації або Центру планування сім"ї.
Ясно, що потрібні певні кадрові фінансові ресурси, але якщо країна зацікавлена у збереженні здорового генофонду, вона має залучити до цієї проблеми хоча б численні благодійні організації.

 
 

Цікаве

Загрузка...