WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Батьки і діти у замкненому колі проблем репродуктивного здоров’я - Реферат

Батьки і діти у замкненому колі проблем репродуктивного здоров’я - Реферат


Реферат на тему:
Батьки і діти у замкненому колі проблем репродуктивного здоров'я
?
Питання збереження і примноження здоров"я, зокрема репродуктивного,- на порядку денному у кожній сім"ї, незалежно від статків та інших об"єктивних умов. Ще 10 років тому підлітки -хто раніше, хто пізніше - отримували відповідь на запитання "звідки беруться діти" здебільшого на вулиці від таких самих хлопців і дівчат.
І завдання батьків у ту пору полягало здебільшого в тому, щоб віддалити у часі отримання такої інформації, встигнути вчасно скоригувати поняття і поведінку власної дитини, не дозволити забруднити поняття продовження роду і таке інше.
Коли з настанням гласності і демократії у засобах масової інформації почалася пропаганда насильства, грубого сексу, з"явилися "картинки" на телебаченні, в кіно, на сцені, в журналах і газетах, батькам не залишалося нічого, крім необхідності повсякчасної уваги до коригування сприйняття цієї недозованої інформації.
Дехто вдавався до таких методів "коригування", як заборона перегляду будь-яких передач, перешкоджання в ознайомленні з книжковою та журнальною продукцією, відлучення власної дитини від ровесників.
Інші, навпаки, викладали своїм дітям усе, що самі знали про статі, про кохання, про секс і правила поведінки з протилежною статтю, так би мовити, на свій розсуд, виходячи із власного життєвого досвіду: тут ішли в хід різноманітні сентенції - від "тобі ще рано про це говорити", " всі хочуть одного" і до детальних інструкцій. Найважчим було, очевидно, дотримуватися золотої середини, як цього вимагають постулати педагогіки і психології підлітка.
Слід зазначити, що на відміну від сьогодення в розпорядженні батьків не було жодної доступної для розуміння підлітків літератури з питань статевої інформації і виховання. Якщо така література і була, то тільки для медиків і педагогів, і то в зовсім невеликій кількості.
До речі, педагоги досі ніяковіють у разі необхідності з тих чи інших обставин вести мову щодо статевих стосунків молоді, щодо збереження репродуктивного здоров"я. Формально навчальними програмами передбачено ознайомлення підлітків з фізіологічними і моральними аспектами репродуктивної сфери людини на уроках біології та валеології. Але найбільш суттєву інформацію підлітки отримують все ж не на уроці, під опікою фахівця (біолога, медика чи психолога), а серед оточення.
Спостерігаючи за молоддю, можна сказати, що нинішні підлітки зовсім не ніяковіють, переглядаючи у широкому колі - і хлопці і дівчата - фільми, у яких є еротичні сцени, весело сміються над деякими рекламними роликами, до яких ми якраз не можемо звикнути. При цьому дуже серйозно ставляться до "сердечних" стосунків між конкретними людьми, а не вигаданими персонажами; 76 вдумливо читають спеціалізовану популярну літературу; оберігають одне одного від непродуманих кроків.
Думаю, що значну користь для формування певної позиції у ставленні молоді до питань збереження і зміцнення репродуктивного здоров"я принесли конкретні позаурочні заходи, що проводилися у школі, а саме: зустрічі з лікарями, анкетування, батьківські конференції, "закриті" дискусії на морально-етичні теми без участі дорослих, коли доводилося самим визначатися із своєю точкою зору, з критеріями оцінки тих чи інших життєвих ситуацій.
Ми, дорослі, не повинні забувати, що наші діти живуть у тій самій життєвій прозі, і їх також обходять усі житейські історії. Якщо ми з ними відкрито обговорюємо те, що відбувається навколо, - саме обговорюємо, а не нав"язуємо свою точку зору - то можемо бути впевнені, що у них буде правильне ставлення до стосунків між дівчатами і хлопцями, до проблеми, коли починати статеве життя, до першої вагітності, відповідальності за свої вчинки і таке інше.
Найголовніше, що залежить від батьків, - створення такої атмосфери у сім"ї, щоб твоя дитина прийшла з проблемними питаннями саме до тебе, а не шукала відповідей десь поза стінами сім"ї. Давайте не будемо забувати, що діти нас іноді тестують на мудрість, на чуйність, переповідаючи нам історії начебто про когось стороннього, а насправді просто хочуть почути нашу думку щодо їхньої проблеми чи спору, який виник у їхньому середовищі.
Тому, коли ми хочемо висловити різко негативне ставлення до якоїсь історії, маємо зважити, що не виключено, просто з"ясовується наша конкретна позиція у конкретному питанні. І може статися, що наша різка думка відверне дитину від наміру з нами порадитися.
Протягом багатьох років я була головою батьківського комітету школи, і коли діти підійшли до 12-13 років, мені вдалося завдяки співробітництву з Асоціацією провести цілий ряд заходів, які, можна сказати, привернули увагу самих підлітків, батьків і вчителів, класних керівників. Зазначу, що перші кроки ми робили, переборюючи супротив і батьків, і вчителів.
Але коли з"ясувалося, що теми, пов"язані із статевим розвитком, фізіологічними змінами організму підлітків, рекомендації та застереження фахівців підлітки сприйняли дуже серйозно, зацікавилися власним здоров"ям, стали ретельніше ставитися до оздоровчих заходів, то класні керівники уже самі шукали зустрічей з лікарями, запрошували батьків з числа медиків для висвітлення різних аспектів збереження здоров"я, відмови від паління, надмірних комп"ютерних занять, захоплень еротичними
фільмами і книжками, нічними дискотеками і шоу тощо. Крім того, нам вдалося зацікавити педагогічний колектив питаннями здоров"я, зокрема власного. Відомо, що вчителі, як правило, свої інтереси обмежують

 
 

Цікаве

Загрузка...