WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Грип: збудники, епідемії, профілактика, лікування - Курсова робота

Грип: збудники, епідемії, профілактика, лікування - Курсова робота

деякої кількості харкотиння. У випадках розвитку пневмонії температура тіла може значно підвищуватись, кашель стає докучливим, може виникати відчуття легкого болю в грудній клітці, без певної локалізації. Взагалі мікоплазменна інфекція розвивається поступово, хоч бувають випадки і раптового її початку. Хвороба виявляється у формі поодиноких випадків та епідемічних спалахів, особливо серед новобранців, у школ, інтернатах, гуртожитках. Захворюють першими щойно прибулі в новий для них колектив. Сезонного характеру ці захворювання не мають. Період від проникнення мікоплазми в ор-ганізм до перших проявів хвороби триває 12-14 днів.
Перебіг хвороби доброякісний, але іноді буває і тяжкий. Це спостерігається тоді, коли мікоплазмена інфекція ускладнює грип або ураження органів дихання іншої природи. В таких випадках можливий затяжний перебіг пневмонії чи приєднується тяжке порушення нервової системи (менінгіт, менінгоенцефаліт та ін.). В неускладнених випадках хвороба в середньому триває 10-14 днів, у тяжкій формі - до 6 тиж і довше.
Слід зауважити, що мікоплазми чутливі до відповіднихантибіотиків. Отже, своєчасне звернення до лікаря і розпізнання хвороби, як правило, забезпечують швидке одужання і запобігають можливим ускладненням її.
Орнітоз - гостре інфекційне захворювання, збудником якого є мікроорганізм із групи хламідІй. Воно передається людині переважно від птахів: курей, качок, індиків, голубів, папуг тощо. Зараження відбувається головним чином повітряним шляхом. Збудник від хворого птаха виділяється з фекаліями, які забруднюють пір'я, пух. При висиханні разом з пилом збудник потрапляє в повітря, а звідти - у дихальні шляхи людей. У птахів орнітоз проявляється млявістю, постійним тремтінням, відмовою від їжі, задишкою, чханням, слизисто-гнійними виділеннями з носа, іноді проносом. Птахи перестають літати, нахохлюються, у них можуть з'явитися судороги, і вони гинуть. Зараження може відбуватись також при безпосередньому контакті з хворим птахом або через забруднені руки. Оскільки основним резервуаром інфекції є птахи, на цю недугу хворіють переважно ті, хто працює на птахофермах або тримає домашню чи декоративну птицю.
Період від зараження до перших проявів хвороби триває 7-20 днів. Захворювання починається гостро: озноб, головний та м'язовий біль, загальне нездужання, сухий кашель, біль у горлі, можливі тошнота і блювання. Темпера-тура тіла підвищується до високих цифр, шкіра обличчя червоніє, з'являються пухирчасті висипи на губах, запалення слизової оболонки глотки, іноді буває ангіна, виникають запального характеру зміни в легенях (пневмонія), можливі зміни і в інших органах та системах. Залежно від того, в яких органах та системах превалюють хворобливі зміни, перебіг хвороби може бути грипоподібним, у формі пневмонії або ж хвороба нагадує тиф чи менінгіт. Отже, в кожному конкретному випадку треба звернутися до лікаря, бо розпізнати хворобу іноді не так легко навіть досвідченому лі-лікареві. Для орнітозу характерний тривалий перебіг хвороби, часто з періодичним загостренням та рецидивами. Досить часто залишаються запальні зміни в легенях (хронічна пневмонія) або порушення діяльності нервової системи (невроз, вегетодистонія та ін.). Іноді хвороба затягу-ється і набирає хронічного перебігу, одужання настає неповне. Такий перебіг, як правило, обумовлений несвоєчасним розпізнанням хвороби, неправильним лікуванням або передчасним його припиненням, порушенням режиму тощо. Щоб досягти бажаних наслідків у лікуванні хворих на орнітоз та в запобіганні поширенню хвороби, необхідно своєчасно звернутись до лікаря.
Виявлення захворювання на орнітоз серед людей вимагає проведення комплексу заходів щодо ліквідації джерела інфекції, тобто виявлення хворих птахів з подальшим оглядом їх ветеринаром. Хворі птахи підлягають знищенню, пух і пір'я - спаленню. При підозрі на орнітоз у домашньої птиці яйця і м'ясо її можна споживати лише після відповідної термічної обробки. Хворих на орнітоз людей обов'язково кладуть у лікарню, за тими, що були в контакті з хворими, встановлюють нагляд протягом 2 тиж. Як бачимо, існує велика кількість грипоподібних респіраторних захворювань, які за своїми клінічними проявами дуже нагадують грип, але викликаються іншими збудниками. Деякі з них мають інше джерело інфекції, тож потребують інших заходів профілактики і лікування. Усе це свідчить про те, що тільки лікар може визначити характер захворювання, призначити раціональний режим та доцільне лікування. Самолікування може завдати здоров'ю непоправної шкоди.
Легіонельоз. Це заразна хвороба бактерійного походження, яка в тяжких випадках проявляється пневмонією, а при легкому перебігові-у формі гострого респіраторного інфекційного захворювання. Про цю хворобу нам стало відомо з 1976 р., коли під час конгресу легіонерів у США за кілька днів захворів 221 чоловік, а 34 з них померли. Пошуки причини хвороби привели до виділення бактерії, яку назвали легіонелою, а хвороба відповідно дістала назву -- легіонельозу. Детальне вивчення легіонели показало, що ця бактерія постійно перебуває у відкритих водоймах. Джерелом зараження легіонельозом є вода систем кондиціону-вання повітря, головок душових установок, випарювальних конденсорів та водяних охолоджуючих пристроїв. Інфекція передається повітряним шляхом. Вивчення цієї хвороби щойно розпочалось, тому справжніх масштабів її поширення ще невідомо. До легіонельозу сприйнятливі всі люди. Виявилось, що збудник цієї хвороби зберігається і розмножується у відкритих теплих водоймах з синьо-зеленими водоростями, і встановлено залежність росту його від фотосинтетичної активності рослин. Очевидно, в таких водоймах цей мікроб перебував і раніше, та лише тепер набув поширення, коли для цього створились сприятливі умови в житлових приміщеннях.
Період розмноження та нагромадження збудника в організмі при легіонельозі триває від 2 до 11 днів. Перші прояви хвороби відповідають картині інтоксикації (отруєння). Хворий відчуває загальне нездужання, біль у м'язах тіла та голові. При цьому можливі блювання, біль у животі, часті водянисті випорожнення, значне підвищення температури. У тяжких випадках з'являються зміни в стані нервової системи (запаморочення, порушення пам'яті, мови, свідомості, судороги, парези та паралічі). На 3-4-й день хвороби виникає спочатку сухий, а потім вологий кашель. Мокротиння стає гнійним, до нього домішується кров. Хворий скаржиться на задишку та біль у грудній клітці. При огляді лікар діагностує пневмонію, яка підтверджується і рентгенологічним обстеженням, лабораторні дослідження виявляють зміну складу крові. Якщо своєчасно не буде проведене відповідне лікування, при дуже тяжкому перебігові хвороба може закінчитись трагічно.
Якщо легіонельоз протікає у формі гострого респіраторного захворювання, то хвороба розвивається повільно. Температура підвищується, але не до

 
 

Цікаве

Загрузка...