WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Грип: збудники, епідемії, профілактика, лікування - Курсова робота

Грип: збудники, епідемії, профілактика, лікування - Курсова робота

слизових оболонок очей. Такі прояви дістали назву фарингокон'юнктивальної гарячки. Перебіг цієї форми хвороби затяжний, стан хворих буває досить тяжкий. У них спостерігається почервоніння білків очей, виникають світлобоязнь, головний біль, кашель, підвищується температура. Та досить часто буває так, що в хворого уражаються тільки очі, причому часом виявляються серйозні порушення, які довго не минають, іноді з розладами функції зору. У таких випадках, незважаючи на нормальну температуру, треба негайно звернутись до спеціаліста щоб запобігти розвиткові патології і скоротити період лікування. Спочатку виникає запалення тільки одного'ока, а згодом і другого. Такий перебіг хвороби спостерігається частіше у спортсменів, плавців та підлітків, що купаються у басейнах або інших водоймах, тобто у людей, які заразились через брудну воду. Це епідемічний спалах хвороби. Бувають і поодинокі випадки уражень, коли інфекція передається через забруднені руки абопредмети загального вжитку (спільні рушники тощо).
Респіраторно-синцитіальні хвороби. Вперше про цю хворобу дізнались у 1956 р., коли у доглядачів мавп, хворих на катар верхніх дихальних шляхів, із виділень слизових
оболонок був ізольований вірус. На чутливих клітинах розкрилась особливість цього вірусу, якої до того не помічали у відомих на той час вірусів. Серед чутливих клітин, де розмножувався вірус, помітили багатоядерну величезну клі-тину, що дістала назву синцитію. Виходячи з того, що вірус був виявлений у виділеннях з респіраторних шляхів, він і дістав назву респіраторно-синцитіального. Звідси ж пішла назва і хвороби.
Респіраторно-синцитіальні захворювання спостерігаються переважно у дітей віком до 1 року, в них ця інфекція має тяжкий перебіг. Рідше хворіють на неї діти 2-4 років, школярі, зовсім рідко-дорослі, які переносять її в легкій формі.
Захворювання розвивається через 3-6 днів від часу потрапляння вірусу в організм. Шлях передачі збудника - повітряно-краплинний.
Основним проявом хвороби у маленьких дітей є пневмонія. У дітей старших вікових груп респіраторно-синцитіаль-на інфекція проявляється запаленням слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, тобто гострим респіраторним ві-русним захворюванням. Хворий скаржиться на нежить, відчуття болю в горлі, кашель. При медичному огляді в нього виявляють: почервоніння та набряклість слизової оболонки носа і глотки, пізніше-гортані, трахеї, бронхів. Бронхіт і пневмонія, викликані цим вірусом, часто мають затяжний характер, але, на відміну від аденовірусної інфекції, не супроводяться рясними виділеннями з носа.
Респіраторно-синцитіальні захворювання зустрічаються протягом усього року як поодинокі випадки - головним чином серед старших вікових груп населення, у формі епідемічних спалахів - серед немовлят та дітей віком до 4 років. Імунітет, що виробляється після перенесеного захворювання, більш стійкий, ніж після інших респіраторних вірусних інфекцій. Повторні випадки захворювання хоч і бувають, але нечасто і протікають легко. Якщо респіраторно-синцитіальна інфекція заноситься в дитячий колектив, то всі маленькі діти, які вперше з нею зустрічаються, хворобу переносять тяжко, старші, що хворіють повторно, пе-реносять її легко або безсимптомно; дорослі ж (персонал) майже не хворіють, але можуть бути носіями збудника. Саме ці особливості і характерні для респіраторно-синциті-альної інфекції.
Риновірусні хвороби. Це захворювання в побуті називають заразним нежитем, або звичайною простудою. Довгий час вважали, що нежить, який нерідко виникає в холодну пору року, набуваючи іноді значного поширення, є наслідком переохолодження, простуди. При цьому спостерігаються дуже рясні виділення з носа, перебіг хвороби легкий, температура нормальна чи незначно підвищена, загальний стан порушений мало, головний біль не інтенсивний або відсутній.
Вірусну природу цього захворювання було вперше виявлено ще в 1914 р., коли фільтратом виділень з носа заразили здорову людину, і через 1-3 дні в неї розвинулась хвороба. Сьогодні відомо понад 70 типів риновірусів.
Заразний нежить поширений на всіх континентах земної кулі. В теплих країнах він спостерігається нечасто, в помірному кліматі реєструється постійно, найбільше - в холодну пору року, коли спалахують невеликі вогнища інфекції.
Нежить передається від хворої людини здоровій з краплинами слизу. Хвороба починається раптово: легким ознобом, чханням та відчуттям дряпання в горлі. Швидко з'являються рідкі, спочатку слизисті, а потім гнійні виділення з носа. Шкіра навколо нього червоніє, подразнюється від користування носовою хусточкою. Частина хворих скаржиться на сухий кашель, висипи на губах.
Дорослі хворі переносять хворобу на ногах, їхнє самопочуття не порушується, видужання настає на 5-7-й день. Перебіг захворювання майже завжди доброякісний, ускладнення (гайморит, отит чи ін.) бувають рідко.
Ентеровірусні хвороби - це група захворювань, які супроводяться підвищенням температури тіла, порушенням функцій нервової системи і травного каналу. Хвороба дістає назву залежно від того, яка система переважно уражається: герпетична ангіна, менінгіт, епідемічна міалгія, міокардит та ін. Всі вони викликаються вірусами із групи ентеро-вірусів, яких тепер відомо понад 70 типів. Головним чином ці захворювання виникають улітку, рідше - восени. У на-вколишнє середовище вірус потрапляє з кишковими випорожненнями хворого і виділеннями слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Це й обумовлює два відповідні шляхи передачі, хоч основне значення має повітряно-краплинний.
Захворювання розвивається раптово. На фоні підвищеної температури тіла та головного болю хворий відчуває біль у м'язах грудної клітини, що 'має приступоподібний характер, посилюється під час дихання, кашлю і навіть не-значних рухів. Інша локалізація м'язового болю буває рідко. У період між приступами біль повністю зникає. При ангіні хворі скаржаться на біль у горлі.
При різних проявах захворювання тривалість його може бути від 3-5 днів до 2-4 тиж (при менінгіті) і довше (при міокардиті, тобто ураженні серцевого м'яза). Коли на передній план виступають запальні явища з боку верхніх дихальних шляхів, йдеться про гостру респіраторну хворобу ентеровірусної природи.
Мікоплазмоз - це ураження дихальних шляхів міко-плазмами - найдрібнішими мікроорганізмами, які, на відміну від бактерій, не мають щільної клітинної оболонки, а на відміну від вірусів, розмножуються в безклітинному середовищі. Є кілька видів мікоплазм, що викликають захворювання у людини. Мікоплазми можуть спричинювати й інші захворювання, як, наприклад, ураження системи сечовиділення.
Ураження органів дихання мікоплазмами може проявлятись у формі запалення верхніх дихальних шляхів або пневмонії. В першому випадку після ознобу підвищується температура тіла, з'являється нежить, невеликий кашель - сухий або з виділенням

 
 

Цікаве

Загрузка...