WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Грип: збудники, епідемії, профілактика, лікування - Курсова робота

Грип: збудники, епідемії, профілактика, лікування - Курсова робота


Курсова робота
Грип: збудники, епідемії, профілактика, лікування,
?
Анотація.
Найвищою особистою і суспільною цінністю є здоров'я людини. Вданій роботі подано матеріал про таку хворобу, як грип, різні форми вірусів, що викликають дану хворобу, методи лікування та профілактика захворювання . Хворобу грипу спричиняють мікроскопічно малі віруси . Вони містяться в слизу , який виділяється з носової порожнини хворої людини. Під час чхання й кашлю мільйони невидимих для ока краплинок з вірусом грипу потрапляють у повітря.якщо вони проникають у дихальні шляхи здорової людини , то вона може заразитися грипом. Грип поширюється дуже швидко, тому хворих на грип не можна допускати до роботи на підприємствах , установах, до занять в навчальних закладах. Грип не слід вважати триденним захворюванням.Він не безпечний своїми ускладненнями (бронхітом, трахеїтом, пневмаією). Ускладнення частіше виникають в період епідемії грипу.
Практичною частиною данної роботи є вивчання стану захворювання на грип дорослого (повнолітього) населення Київського району міста Одеси. Вивчення стану захворювання населення проводилось на базі 20-ої поліклініки, міської лікарні №8 , та швидкої допомоги, які розміщуються території даного району і обслуговують населення саме цього району нашого міста . Вивчення стану захворювання населення проводилось , на основі медичних карток , пацієнтів , що звертались по лікарняну допомогу названих лікувальних закладів . Із досліджень видно , що захворюваність на грип в основному припадає на період (листопад-січень). Бувають роки коли захворювання на грип призводило до епідемії . Якщо до захворювання грипом додати кількість захворювання на гострі респіраторно-вірусні інфекції то можна зробити висновок , що захворюваність людей росте катострофічно . Це можливо пов'язане і із зниженням імунітету і поганим економічним станом та соціально-економічними умовами. Слід зауважити, що останнім часом погіршився стан пропаганди по попередженню захворювання , не проводиться вакцинація населення, високі ціни на ліки. Показник захворюванності населення є індикатором соціального стану суспільства. На привеликий жаль в останні роки не проводиться вакцинація нелише дорослого населення, а навіть найдорожчего ,її майбутнього- дітей.
План.
1.Відкриття збудників грипу, їх мінливість та еволюція.
2.Походження збудників епідемій.
3.Особливості сучасних епидемій грипу.
4.Основні прояви хвороби , ускладнення грипу.
5.Профілактика грипу.
6. Лікування.
7. Грипозні вакцини і профілактичні щеплення ними .
8.Грипоподібні захворювання.
9.Статистичне дослідження.
10.Висновки.
11.Список використаної літератури.
ВІДКРИТТЯ ЗБУДНИКІВ ГРИПУ, МІНЛИВІСТЬ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ГРИПОЗНИХ ВІРУСІВ
Назва хвороби - "грип" - походить від французького слова "дгіррег" (нападати, охоплювати) і відбиває епідеміологічні особливості цієї інфекції. У побуті цю інфекцію називали інфлюенцою, що латинською мовою означає - вливатися, вторгатися.
Грип- інфекційна хвороба,що протікає з переважаючим враженням
слизової оболонки дихальних шляхів і явищами загальної інтоксикації- підвищенням температури тіла, слабкістю, головним болем, м"язовими і суглобовими болями .
Етиологія. Віруси грипу відносяться до ортоміксовірусам і підрозділяються на серологічні типи А, В і С. Вірус типу А видрізняється значною антигенною мінливістю, що призвело до появи нових підтипів ( А1,А2) і штампів , викликаючих епідемії кожних 2-3 роки і папдемії один раз в 10-30 років. Віруси типу В і С характерізуються більшою стабільнітю. Вірус типу В може зумовити епідемію через 3-4 роки. Вірус типу С - лиш спорадичні захворювання або обмежені спалахи.Стійкість вірусів грипу в навколишньому середовищі невелика . Висока температура висушування , сонячне світло швидко вбивають їх. Більш стійкі віруси грипу, донизьких температур.
Збудником грипу е вірус, вперше відкритий групою англійських вчених: В. Смітом, К. Ендрюсом та її. Лейд-лоу - під час епідемії хвороби в Англії. Цікава історія цього відкриття. Один з дослідників В.Сміт захворів на грип, його колеги взяли з носоглотки хворого змив, профільтрували через спеціальний фільтр і заразили фільтратом рідкісних піддослідних тварин - білих африканських тхорів. Через 1-2 дні тварини захворіли: втратили апетит, почали чхати, кашляти, у них підвищилась температура,заявився нежить. Від хворих тхорів заразилися здорові, і серед тварин почалася епідемія грипу.
Із виділень трахеї хворих тхорів дослідники виділили збудника, якого за ім'ям Вільсона Сміта було названо вірусом грипу WS, що увійшов в історію розвитку науки йк вірус AWS.
Згодом дорогих і рідкісних африканських тхорів із експериментів витіснили білі миші, що виявилися не менш чутливими до вірусу грипу. Саме на мишах в 1936-1937 рр О. О. Смородинцев у Ленінграді та Л. А. Зільбер у Москві виділили перші вітчизняні штами вірусів грипу. Остаточні висновки про походження грипу було зроблено лише після того, як О. О. Смородинцев матеріалом від хворих тхорів і мишей заразив добровольців i в них розвинулися ознаки грипу.
У наступні роки віруси грипу були виділені від хворих людей у різних країнах і містах. Більшість із них одержали назву міста, де їх вперше виділили.
Історія відкриття збудника грипу відбиває етапи розвитку вітчизняної біології. У період мікробіології, науки про мікроби, бактерії, двоє вчених-М. І. Афанасьєв та Р. Пфейфер - майже одночасно із слизу носоглотки хворого на грип виростили на живильному середовищі бактерію у формі палички і класифікували її як збудника грипу. її було названо паличкою інфлюенци Афанасьева - Пфейфера. Протягом якогось часу (а він до речі, тривав десятки років) паличку інфлюенци вважали збудником грипу.
Сумнів щодо справедливості такого твердження виник ще під час пандемії іспанки, коли Зельтер заразив себе фільтратом слизу з носоглотки хворого на грип, у якому аж ніяк не могли міститися бактерії, і захворів. Однак, крім сумніву, цей сміливий експеримент нічого не породив, він нічого суттєвого не довів. Ще довгі роки (до 1933 р.) паличку Афанасьєва - Пфейфера вважали збудником грипу.
У 1940 р. під час епідемії грипу від хворої людини було виділено вірус, дуже схожий на вірус грипу, але дещо відмінний від нього. Назвали його вірусом грипу В. Пізніше, через 7 років, Р. Тейлор відкрив ще один вірус, подібний до збудника грипу, що відрізнявся від вірусів, виділених у 1933 і 1940 рр., і назвав його вірусом С.
Отже, існують три самостійні типи вірусів грипу - А, В, С. Вони утворюють родину ортоміксовірусів і мають характерну структуру, тобто всі вони збудовані за єдиним принципом. Зовні вірусна частинка вкрита білковою оболонкою, яка складається головним чином із випнутих шипів, що утворюють своєрідний паспорт вірусу. Це

 
 

Цікаве

Загрузка...