WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Контактна корекція зору - Реферат

Контактна корекція зору - Реферат

добитися професійної оцінки причин виникнення будь-яких проблем.
Дотримання гігієни і обробка рук.
При догляді за вашими лінзами і при поводженні з ними необхідно дотримувати певні гігієнічні правила. Чистота є головним і найважливішим аспектом правильного догляду за лінзами. Перш ніж доторкатися до лінз, ЗАВЖДИ ретельно мийте руки м'яким милом, добре полоскайте і витирайте руки що не залишає волокон рушником. Цим ви обережете поверхні лінз від попадання чужорідних тел. Відмовіться від сортів мила, що містять різні пасти, лосьйони або дезодоранты. Доторкайтеся до лінзи кінчиками пальців, а не нігтями. Нігтем набагато лег-че пошкодити око або порушити цілісність лінзи. Нігті повинні бути коротко підстрижений і мати гладкі краї. Почніть дотримувати необхідні правила гігієни з першого дня і продовжуйте слідувати їм день за днем, доводячи їх виконання до автоматизму.
Як поводитися з лінзою.
Установка лінзі будь-які маніпуляції з ними повинна проводитися в чистому і безпечному в санітарному відношенні місці.
Перш ніж доторкатися до лінзи, переконайтеся в чистоті ваших рук. Розкривши блістер, помістіть палець на лінзу і дістаньте її, виводячи по жолобу вгору. Ніколи не діставайте лінзу з блістера за допомогою пінцета або будь-яких інших інструментів. Огляньте лінзу і переконайтеся, що вона чиста, рівномірно змочена і на ній немає розривів і зморшок по краях. Якщо лінза здається вам пошкодженою, не використовуйте її. Візьміть іншу лінзу з мультиупаковки. Переконайтеся, що лінза не вивернула внутрішньою поверхнею назовні. Для цього помістите її на кінчик вказівного пальця і розглянете її в профіль. Лінза повинна приймати природну плавну форму, чашку, що нагадує. Якщо краї лінзи відхиляються назовні, це означає, що лінза вивернула. Іншим способом перевірки є обережне здавлення лінзи між великим і вказівним пальцями. Краї лінзи при цьому повинні відхилятися всередину. Якщо лінза вивернула внутрішньою поверхнею назовні, то краї при здавленні злегка відхилятимуться в зовнішню сторону. Завжди починайте з лінзи, призначеної для правого ока. Введя це в звичку, ви ніколи не переплутаєте лінзи!
Установка лінзи.
Пам'ятайте: починаємо з правого ока. Ви розкрили блістер, дістали і оглянули лінзу. Дотримуючи наступну послідовність, встановіть лінзу на око:
1.Установите лінзу на кінчик вашого вказівного пальця. Помістіть середній палець тієї ж руки поблизу лінії вій нижнього століття і відтягніть нижню повіку вниз.
2.Указательным або середнім пальцем іншої руки підведіть верхню повіку.
3.Поместите лінзу на очне яблуко.
4.Осторожно відпустіть віка і моргніть. Лінза автоматично встановиться в центрі.
5.Аналогичным чином встановите лінзу на ліве око. Якщо носіння лінзи стало менш комфортним, ніж вперше, або якщо ви випробовуєте виражений дискомфорт після установки, негайно зніміть лінзу і зверніться до вашого офтальмолога.
Після успішної установки лінз задайте собі наступні питання: Як я себе відчуваю в лінзах? Як виглядають мої очі? Чи добре я бачу? Якщо при такій самоперевірці виявляються якісь проблеми, НЕГАЙНО ЗНІМІТЬ ЛІНЗИ І ЗВЕРНІТЬСЯ До ВАШОГО ОФТАЛЬМОЛОГА. Якщо до установки лінзи на око вам потрібно прополоскати її, користуйтеся тільки стерильним фізіологічним розчином. Ніколи не використовуйте воду з-під крана.
Центрівка лінзи.
Що знаходиться на рогівці ока лінза украй рідко зміщується на білу частину ока (склеру) в процесі носіння. Проте це може трапитися при неналежному проведенні процедур установки і зняття лінзи. Для центровки лінзи виконайте одну з наступних процедур:
" прикроюйте віка і обережно просуньте лінзу на місце, масажуючи її через прикриті віка;
" обережно просуньте лінзу, що змістилася, назад на рогівку при відкритих століттях, натискаючи пальцем на край верхнього або нижнього століття.
Зняття лінзи.
Перш ніж приступити до зняття лінз, ретельно вимийте і прополощіть руки.
УВАГА! Спочатку переконаєтеся, що лінза знаходиться на рогівці, і лише потім приступайте до її зняття. Для цього прикроюйте інше око. Якщо поле зору затьмарено, то це означає, що лінза зміщена на білу частину (склеру) ока або зовсім відсутній.
Щоб знайти лінзу, огляньте верхню зону ока, дивлячись вниз на дзеркало при одночасному зволіканні століття вгору. Після цього оглянете нижню зону, відтягнувши нижню повіку вниз. Існують два рекомендовані методи зняття лінзи: метод щипка і метод великого і вказівного пальців. Вам слід застосовувати той метод, який рекомендований вашим офтальмологом.
Метод щипка:
1.Смотря вгору, змістіть лінзу в нижню зону ока за допомогою вказівного пальця.
2.Осторожно здавіть лінзу між вказівним і великим пальцями.
3.Снимите лінзу.
Здавлення лінзи між великим і вказівним пальцями не ушкоджує її за умови, що процедура проводиться без участі нігтів. Багато людей вважають за краще знімати лінзи перед дзеркалом.
Метод великого і вказівного пальців:
1. Тримайте долоню або рушник під оком, щоб "піймати" лінзу.
2. Помістіть вказівний палець на середину верхнього століття, а великий палець - на середину нижнього століття.
3. Натиснувши пальцями, зробіть сильний моргательний рух. Лінза при цьому повинна випасти на долоню або на рушнику. Знявши лінзу, проведіть необхідні процедури по догляду за нею, рекомендовані вашим офтальмологом. Врахуйте, що лінза, вийшовши з ока, може залишитися на столітті, вказівному або великому пальці. Перший час проводити дані маніпуляції необхідно над столом, щоб було легше знайти лінзу ВКАЗІВКИ, що впала, ПО ДОГЛЯДУ ЗА ЛІНЗАМИ.
Лінзи повинні бути обчищений, прополосканий і продезинфікований відповідно до інструкцій, супроводжуючих розчини, які прописав вам офтальмолог. Щоб добитися якнайкращих результатів, обговоріть з ним наступні правила: · До проведення будь-яких маніпуляцій з лінзами ретельно вимийте і прополощіть руки.
Завжди використовуйте тільки свіжі, стерильні розчини для очищення, дезинфекції і промивки лінз, які згідно прикладеним до них інструкціям призначені для обробки м'яких (гідрофільних) контактних лінз. Рекомендується хімічний метод дезинфекції, у тому числі обробка розчином перекису водню. Без особливих вказівок з боку вашого офтальмолога не ЗАСТОСОВУЙТЕ для дезинфекції лінз теплових методів.
Ніколи не вживайте розчини для обробки звичайних (твердих) контактних лінз, якщо вони не призначені і для обробки м'яких (гідрофільних) лінз.
Для змочування лінз, окрім рекомендованих вам розчинів, ніколи не користуйтеся слиною, водою з-під крана, сольовими розчинами домашнього приготування і будь-якими іншими рідинами.
В цілях профілактики

 
 

Цікаве

Загрузка...