WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Контактна корекція зору - Реферат

Контактна корекція зору - Реферат

(CL - Tinters).
Контактні лінзи, без сумніву, є найчудовішим пристосуванням для корекції зору. Контактні лінзи володіють поряд незаперечних переваг перед окулярами. Правильно підібрані контактні лінзи створюють більше по величині і краще за якістю зображення на сітківці ока, тим самим підвищують гостроту зору, розширюють поле зору, відновлюють бінокулярний зір. Окрім цього, користування контактними лінзами зменшує явища зорового стомлення і підвищує зорову працездатність. Все це, поза сумнівом, позитивно впливає на загальний стан організму, підвищує життєвий тонус, розширює зону інтересів і можливостейлюдини. Із слів пацієнтів, контактні лінзи дають не тільки інше, краща якість зору, але і краща якість життя в порівнянні з окулярами. На жаль, при масі достоїнств контактні лінзи мають не менше число недоліків. Навіть найдосконаліші контактні лінзи залишаються чужорідним тілом для ока і можуть викликати широкий спектр ускладнень, у тому числі важких.
Переваги контактної корекції зору.
Контактні лінзи - при правильному підборі і використовування забезпечують набагато краще, ніж окуляри, якість корекції зору. Добрі лінзи дозволяють повністю відновити гостроту зору без спотворень і аберації, чого не можуть забезпечити найкращі очкові лінзи.
Контактні лінзи - звільняють від обмежень що накладаються носінням окулярів, дають відчуття свободи, дозволяють вести активний спосіб життя.
Контактні лінзи - мають ряд спеціальних медичних свідчень, таких як - короткозорість і далекозорість високих ступенів, коли лінзи дозволяють досягти значно більш високих показників гостроти і якості зору, ніж окуляри. Непереносимість або незадоволеність результатами очкової корекції зору. Анізометропія при різниці в рефракції обох очей більше 2,5 діоптрій.
Недоліки контактної корекції зору
Контактні лінзи - це чужорідний предмет на рогівці ока - навіть найдосконаліші лінзи не гарантують від ускладнень пов'язаних з роздратуванням, алергічним або інфекційним запаленням рогівки ока.
Контактні лінзи порушують газообмін в рогівці ока - навіть найдосконаліші лінзи не гарантують від ускладнень пов'язаних з роздратуванням, алергічним або інфекційним запаленням рогівки ока.
Контактні лінзи можуть бути причиною травми ока - неправильно підібрані контактні лінзи або неправильне поводження з лінзами може привести до травми ока.
Заміна контактних лінз - достатньо тонка процедура. Вона може виявитися непосильною не тільки для дітей або літніх людей, але і для багатьох дорослих. Контактні лінзи - дороге задоволення - якісні лінзи, засоби відходу, лікарські препарати обходяться набагато дорожче, ніж очкова корекція. Витрати на контактну корекцію протягом 2-3 років порівнянні з вартістю лазерної корекції зору.
Контактні лінзи - причина подальшого погіршення зору - неправильно підібрані контактні лінзи можуть служити причиною постійної перевтоми очей і сприяти прогресуванню очних хвороб, таких як короткозорість, астигматизм, далекозорість і ін.
Медичне ускладнення контактної корекції зору.
Синдром "червоного ока" - часте ускладнення, зв'язане частіше за все, з носінням лінз малогазопроникних, брудних або лінз, невідповідного розміру (неправильно підібраних лінз). Може також виникати при синдромі сухого ока, при недоліку сльози. Супроводжує будь-який запальний процес, пошкодження рогівки, алергічну реакцію на розчини.
Ерозія рогівки - причиною може бути рвана, брудна лінза, чужорідне тіло, що потрапило під лінзу або випадкова травма рогівки при знятті або одяганні лінзи. Неоваськулярізация рогівки - виникає, як правило, при тривалому носінні малогазопроникних лінз, при нічному носінні лінз, при перевищенні терміну експлуатації лінз. Причиною є стан тривалої гіпоксії рогівки. Набряк рогівки - може розвинутися гостро, при використовуванні токсичних розчинів, або хронічно при тривалому носінні лінз вночі при розвитку гіпоксії рогівки. Гострий набряк рогівки виявляється дискомфортним носінням лінз, періодичним або постійним затуманенням, не різкістю зображення.
Фолікулярний кон'юнктивіт - виникає при тривалому носіння брудних лінз, як порушення імунної відповіді на продукти розпаду білків нагромаджуються під контактною лінзою. Синдром "сухого ока" - викликається тривалим носінням неправильно підібраних лінз або індивідуальною непереносимістю. Приводить до різкої непереносимості контактних лінз, почервоніння очей, відчуття піску, засміченості очей, появі туману.
Побічні явища.
" При носінні контактних лінз можуть виникати наступні проблеми:
" Ви можете відчувати паління, гострий біль або сверблячку в очах.
" Ступінь комфорту може бути нижчим, ніж при першій установці лінз на очі.
" Може з'являтися відчуття "чогось" в оці (чужорідне тіло, подряпина).
" Існує вірогідність тимчасових порушень, пов'язаних з периферичними инфильтратами, периферичними язвами рогівки і ерозією рогівки.
" Можливі також інші фізіологічні порушення, такі як обмежений або загальний набряк, неоваскуляризация рогівки, фарбування рогівки, ін'єкція судин ока, зміни з боку вік, ирит і кон'юнктивіт. Деякі з перерахованих порушень при їх слабій вираженості з клінічної точки зору допустимі.
" Можуть спостерігатися надмірне слезоотделение, незвичайні виділення з очей або їх почервоніння. · Якщо лінзи носяться безперервно або дуже довго, можуть спостерігатися також погіршення гостроти зору, пелена перед очима, веселкові відблиски і лімби навкруги предметів, світлобоязнь або сухість очей.
Принаймні один раз в день проводите просту самоперевірку. Задайте самі собі наступні питання: Як я себе відчуваю в лінзах? Як виглядають мої очі? Чи продовжую я добре бачити? Якщо при самоперевірці виникає яка-небудь проблема, НЕГАЙНО ЗНІМІТЬ ВАШІ ЛІНЗИ. Якщо після зняття лінз дискомфорт або інші проблеми зникають, ретельно розглянете лінзи. За наявності яких-небудь пошкоджень знову накладати лінзу на око не МОЖНА. Її слід викинути і накласти на око нову лінзу. Якщо дискомфорт або інші проблеми поновлюються, НЕГАЙНО ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З СВОЇМ ОФТАЛЬМОЛОГОМ. Якщо на лінзі виявилися смітинки, вія або інше чужорідне тіло або якщо дискомфорт або проблема- зникли, а лінза виглядає непошкодженою, встановіть її назад в око, заздалегідь промивши і продезинфікувавши її. Якщо проблема зберігається, не ВСТАНОВЛЮЙТЕ лінзу назад в око і НЕГАЙНО проконсультуйтеся з своїм офтальмологом. Причиною перерахованих вище симптомів можуть бути такі серйозні захворювання очей, як інфекція, язва рогівки, неоваскуляризация або ирит. Щоб не допустити серйозного пошкодження очей і забезпечити своєчасне лікування, завжди прагніть по можливості швидше

 
 

Цікаве

Загрузка...