WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Контактна корекція зору - Реферат

Контактна корекція зору - Реферат

дощем. До того ж лінзам не прилипає сніг і пил. Для дітей лінзи є можливістю позбулися психологічні проблеми, пов'язані з носінням окулярів. При великій різниці в зорі двох очей контактні лінзи є оптимальним способом корекції зору. Окуляри в даному випадку не дозволяють повністю провести корекцію. Відповідаючи всім потребам вашогозору, лінзи контактні дають Вам можливість не ховати очі за стеклами окулярів і дарують свободу дій, чим би Ви ні займалися.
Види контактних лінз.
По жорсткості (міцності) матеріалу існує два типи контактних лінз - жорсткі і м'які. Сучасні жорсткі лінзи виготовляються з твердого полімеру, який володіє доброю міцністю і різним показником газопроникності. М'які лінзи виготовляються з м'яких полімерів, що володіють різною газопроникністю і влагосодержанием (гидрофильностью). М'які лінзи розрізняються по ступеню влагосодержания. Існують низько гидрофильные лінзи, що містять 38-45% води і высокогидрофильные лінзи, із змістом води
60-90%.
Види контактних лінз.
Жорсткі контактні лінзи
М'які контактні лінзи
достоїнства Міцні, ефективні при корекції астигматизму рогівки Висока комфортність, швидка адаптація
недостатки Вимагають більш тривалого періоду адаптації, менш комфортні у момент одягання, мають менший діаметр Менш міцні і більш вимогливі у відході і заміні, не виправляють астигматизму рогівки
По тривалості безперервного носіння існують:
" контактні лінзи денного носіння (обов'язково знімаються на ніч);
" контактні лінзи продовженого носіння, від декількох днів до 1 місяця безперервного носіння (без зняття на ніч);
" контактні лінзи гнучкого носіння (іноді можна залишити на ніч).
Залежно від термінів заміни лінзи бувають:
" одноденні контактні лінзи - заміна щодня;
" контактні лінзи частої планової заміни - заміна від 2 тижнів до 1 місяця;
" традиційні контактні лінзи - термін заміни через 6-8 місяців.
М'які лінзи - застосовуються для корекції короткозорості, далекозорості, астигматизму і старечої далекозорості, а так само для посилення або зміни кольору очей. Лінзи доступні в діапазоні від + 20.0 до -20.0 діоптрії. Існує широкий клас м'яких лінз для носіння протягом довгого часу, будь це носіння протягом дня, доби, тижня або місяця без зняття. Проводяться лінзи, що викидаються після однієї - двох тижнів носіння (лінзи планової заміни). М'які контактні лінзи можуть бути використаний для лікувальної мети, наприклад, при афакії, при необхідності внесення лікарських засобів в око, у разі, коли потрібен захист ока з метою прискорення загоєння. М'які лінзи, на відміну від жорстких, мають набагато меншу вірогідність випадково зміститися або випасти з ока. М'які лінзи, як правило, зручні і комфортні практично з першого їх надягання.
Людям з великим ступенем далекозорості теж можна носити контактні лінзи, але за рахунок відмінності в розмірах предметів в лінзах і в окулярах, вони, як правило, не відмовляються від окулярів зовсім, а користуються ними поперемінно з лінзами. Людям після 40 років з добрим зором поступово стає важко читати, працювати за комп'ютером і т.д. Їм доведеться виписувати окуляри для "близи", оскільки контактні лінзи в цьому випадку не допоможуть, проте, якщо донині вони носили окуляри + або -, то лінзи можуть замінити їм одну пару окулярів для "далечіні", тобто для постійного носіння.
Види контактних лінз.
Стандарт-клас.
Даний клас лінз забезпечує пацієнту:
- зручність поводження з лінзами ( легко знімати і одягати );
- невибагливість у відході ( можливе нерегулярне чищення і дезинфекція лінз );
- найнижчу вартість і найтриваліший термін експлуатації від 1 до 1,5 року.
Лікарю:
- зручність поводження з лінзами пацієнт легко освоює маніпуляції з лінзами.
Даний аспект особливо важливий для первинних клієнтів. У даного типу лінз найширша лінійка параметрів від -20,0 Дптр до + 20,0 Дптр.
"Оptima 38" тривалого носіння ( Bausch & Lomb ) США (від 6 мес.до 1 року);
"OSI" тривалого носіння" ( Versa Scribe ) США ( від 6 міс. до 1 року);
"Maxima" 55 тривалого нашения ( Maxima ) США ( від 6 міс. до 1 року).
Екологічний клас - супер - клас.
Володіє достоїнствами стандарт - класу: зручність поводження з лінзами, невибагливість у відході, тривалий термін експлуатації, низька вартість в сукупному річному бюджеті. Надає пацієнту додаткову функцію - захист очей від шкідливої дії ультрафіолетового проміння. Дана функція особливо актуальна для працюючих в офісі при галогеновому освітленні, для користувачів персональних комп'ютерів, для людей, які у весінньо-літній період, у зв'язку із специфікою своєї професії, багато часу проводять на відкритому сонці. Надає пацієнту додатковий комфорт при носінні лінз. Завдяки плановій заміні пацієнт через кожні 1-3 місяці ( або ще частіше - 2 тижні або 1 день ) одягає нові лінзи, що гарантує завжди якнайкращий стан лінз і меншу залежність від регулярності очищення лінз. Даний клас лінз володіє щонайвищою вартістю в сукупному річному бюджеті.
"Оptima планової заміни" (Bausch & Lomb) США (від 3 до 6 міс.);
"Фокус Софт Колорз планової заміни" (CIBA VISION) США (від 1 до 3 міс.);
"Фрешлук Колорз планової заміни" (CIBA VISION) США (від 1 до 3 міс.);
"Фрешлук Інхансез планової заміни" (CIBA VISION) США (від 1 до 3 міс.);
"Елеганс тривалого носіння" (CIBA VISION) США;
"Дюрасофт 3 Колорз " США;
"Focus monthly lenses планової заміни" (CIBA VISION) США (1 міс.);
"Softview планової заміни" (Осular Sciences) США (від 1 до 3 міс.);
"SUEVUE планової заміни" (Johnson & Johnson) США (від 1 до 3 міс.);
"ACUVUE-2 планової заміни" через 2 тижні (Johnson & Johnson) США;
"1-DAY ACUVUE планової заміни" через 1 день (Johnson & Johnson) США.
Спец- клас.
Контактні лінзи для корекції астигматизму.
Це або м'які або жорсткі контактні лінзи, які призначаються по медичних показниках. При переході з окулярів на контактні лінзи справляють найбільше враження на пацієнта по поліпшенню якості зору. Даний клас лінз володіє високою вартістю і тривалим терміном поставки (1-2 місяці).
Кольорові лінзи.
Контактні лінзи для клієнтів охочих провести враження на близьких і знайомих завдяки зміні кольору очей під колір плаття, костюма або атрибута одягу. Кольорові лінзи активно використовується клієнтами, що володіють нормальним зором. Кольорові лінзи виготовляються на базі лінз стандарт-класу, що надає клієнту в носінні властивості стандарт-класу - простота в обігу, легкий відхід, широка лінійка параметрів.
Ultra Flex (Осular Sciences) США термін носіння 1 рік;
Color Tons (CL - Tinters);
Fentasi

 
 

Цікаве

Загрузка...