WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гігієна та харчування вагітної жінки - Реферат

Гігієна та харчування вагітної жінки - Реферат

до серця. Це викликає зниження артеріального тиску і непритомність. Щоб уникнути цих неприємних відчуттів, ви повинні відпочивати тільки лежачи на боці.
31-32 тижня
Ви запитали у свого лікаря, як лежить плід? Довідайтеся, зараз це дуже важливо. Його положення може бути подовжнє, поперечне, косе. Правильним, нормальним є подовжнє положення плоду. Передлежання може бути головне і тазове. Пологи безпечніше при головному передлежанні. Якщо у Вас слабкі м'язи передньої черевної стінки, то з цього терміну вагітності треба надягти дородовий бандаж, що будепідтримувати передню черевну стінку і сприяти збереженню правильного положення і передлежання плоду. У випадку, якщо передлежання плоду тазове, тобто над входом у таз знаходиться тазовий кінець плоду, то бандаж поки надягати не варто, оскільки він буде перешкоджати дитині перевернутися на голівку. Якщо немає погрози переривання вагітності, токсикозу другої половини вагітності, то можна спробувати сприяти цьому "повороту", але тільки порадившись з лікарем. Для цього можна використовувати дуже прості вправи. Ранком відразу після пробудження і туалету, ви лягаєте на постіль на лівий бік і лежите спокійно 10 хвилин, потім перевертаєтеся на правий бік і лежите наступні 10 хвилин, і повторюєте потім ці повороти 6 разів. Плоду це не дуже сподобається, він починає активно ворушитися і нерідко перевертається на голівку. Після цього надягайте бандаж, щоб закріпилося головне передлежання над входом у таз. Вправу можна повторювати 2-3 рази в день, цього і наступних 2 тижня.
Вагітним з резус-негативною кров'ю і з 0 (1) групою крові необхідні дослідження крові на резус - або групові імунні антитіла. У зв'язку з можливим розвитком гемолитичної хвороби у плода при явищах сенсибілізації в ці терміни вагітності починають черговий курс десенсибілізіруючої терапії і проводять дослідження з оцінці стану плоду. Тому, якщо ви знаходитеся далеко від дому - повертайтеся.
Плід у цей час вже має масу 1500-1800 г. Якщо відбуваються пологи в цей період вагітності, шансів вижити в нього більше, ніж у попередні тижні, але його легені усе ще недостатньо зрілі, і для виживання йому буде потрібно інкубатор, дихальна апаратура.
33-34 тижня
Плід вже має масу 1800-2100 г, ріст 40-41 см. До кінця цього терміну його легені почнуть у всю виробляти сурфактант і будуть здатні дихати без спеціальної апаратури. Плід цілком розвитий, його шанси вижити у випадку передчасних пологів значно підвищилося. Однак підшкірної жирової клітковини ще надзвичайно мало, тому його шкіра тоненька і має червоний колір. Таке немовля дуже погано утримує тепло і при народженні мають потребу в інкубаторі чи грілці. Тільце його все покрите пушком і сировидним змащенням, вушні раковини ще дуже малі, але вже починають розправлятися, у хлопчика яєчка опускаються в мошонку.
Виходжування недонесеної дитини - це найтяжка праця для всієї родини, зв'язана з великими матеріальними витратами, фізичними перевантаженнями батьків, і ця праця не завжди буває нагороджена, оскільки дитина може народитися і залишитися хворою. Тому до 37 тижнів вагітності жінка повинна бути особливо уважна до свого стану і при найменшій підозрі на підвищення тонусу матки, або при появі частих і регулярних переймах, негайно звернутися до лікаря.
Лікарі знають, що жінки в чеканні приходу в будинок нової людини саме в цей період починають клеїти стіни і фарбувати стелі. Не ризикуйте дарма. Для цього і надається з 30 тижнів дородова відпустка, щоб ви могли уникнути перевтоми, не штовхалися в транспорті, мали можливість висипатися. Так що ремонт, задушливі магазини - вже не для Вас.
35-36 тижнів
На цих тижнях вам немає спокою ні вдень, ні вночі. Спати не можете, тому що, лягаючи в постіль, починаєте задихатися. Їсти вам не хочеться, тому що навіть дві ложки каші викликають печію і вагу в шлунку. А підете гуляти - плід так боляче починає "штовхатися" в області печінки, що хочеться скоріше повернутися додому і лягти.
Дно матки піднялося на найвищу точку за усю вагітність. Сама ж велика матка з двокілограмовим плодом як би навалилася на діафрагму і шлунок, розплющила ваші легені. З печією можна справитися, якщо їсти маленькими порціями, зовсім по мало-мало. Тоді евакуація їжі зі шлунка буде швидше і менше кислого вмісту стане закидатися назад у стравохід.
37-38 тижнів
З цього терміну Ваша вагітність вважається доношеною. І якщо ви родите дитину на цих тижнях, він буде жити. Його розвиток цілком завершився. Зараз він має масу 2700- 3000 г. ріст 49-50 см. Останні два тижні він мало-мало додасть у масі і рості.
Вам легшає дихати, тому що голівка плоду щільно пригорнулася до входу в таз, матка більше відтягає передню черевну стінку, і тому дно її опустилося нижче. Напруга матки; невеликі болі, що тягнуть, у попереку, нерегулярні перейми стають частіше. Вас трохи турбує часте сечовипускання - це через положенням плоду.
При загостреннях екстрагенітальних захворювань, появі ознак токсикозу другої половини вагітності, при неправильному положенні плоду, при резус-конфлікті, міомах матки також потрібно дострокова госпіталізація. Заздалегідь повинні приїхати в пологовий будинок і жінки, у яких у минулому була операція на матці чи в попередні пологи загинула дитина. Не забудьте взяти в пологовий будинок обмінну карту.
39-40 тижнів
Довідатися про день пологів можна по даті останньої нормальної менструації - відрахуйте назад три місяці і додайте 7 днів. Отримане число і буде передбачуваною датою пологів.
Дитина вже має всі ознаки зрілості. Його маса більш 3000 г, а ріст більш 50 см, у нього світла шкіра, достатня кількість підшкірно жирової клітковини, вона утримує тепло і не має потребу в спеціальному обігріві. Він буде голосно кричати, дихати, смоктувати, На шкірі є зовсім невелика кількість змащення, що уже не зможе захистити її від впливу навколоплідної рідини. Якщо з якихось причин пологи затримуються, то зменшення змащення веде до мацерації незахищених місць, у першу чергу з'являються "лазневі" стопки і долоньки або "руки пралі". Пушок зберігається тільки на плічках. Нігтики виступають над фалангами пальців. Зовнішні статеві органи вже розвиті - у хлопчиків - яєчка в мошонці, у дівчинок - великі статеві губи прикрили малі. У нього розвиті органи почуттів, скоординовані рухи.
Для вас показником процесу пологів, що починається, стануть регулярні перейми (1 перейми за кожні 10 хвилин) або відчуєте відтік навколоплідних вод, побачите кров'янисті виділення - без паніки викликайте "Швидку". Поки вона їде, переодягніться в чисту білизну, приготуйте тапочки, паспорт, обмінну карту.
Література:
Спеціалізовані сайти інтернету:
1.www.medicine.kiev.ua
2.www.medicusamicus.com

 
 

Цікаве

Загрузка...