WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гігієна та харчування вагітної жінки - Реферат

Гігієна та харчування вагітної жінки - Реферат

порівнянні з масою еритроцитів в аналізах крові знижується гемоглобін.
Деякі жінки в цей період відчувають часте і хворобливе сечовипускання, болі в попереку праворуч чи ліворуч, лихоманку, слабість. Велика матка придавлює сечовий міхур, устя сечоводів, порушуючи відтік сечі. Застій сечі і неповне спорожнювання нирок мисок, створюють умови для розвиткуінфекції. Розвивається бактериурія і може виникнути пієлонефрит вагітних. З появою будь-якої підозри на пієлонефрит необхідно негайно звернутися до лікаря, тому що це захворювання не тільки небезпечне для вашого здоров'я, але і для подальшого росту і розвитку плоду.
Маса маляти 300-350 грамів, він часто і досить активно рухається, ковтає навколоплідні води, починає відкривати ока.
21-22 тижня
На цих тижнях плід уже має масу 400-450 грамів, і в нього дуже інтенсивно розвиваються кісти і м'язи, для яких необхідний кальцій Вашого організму. Тому, якщо ви не хочете позбавитися білозубої посмішки, починайте регулярно приймати препарати кальцію. Це допоможе зберегти зуби і позбутися судорог у ногах. Вони з'явилися по тій же причині дефіциту кальцію.
23-24 тижня
У цей час маса плоду складає 500-600 р. Він вже має всі органи і системи цілком сформованими. До цього терміну залишалися незрілими тільки його легені. І от тепер до 24 тижнів, починають дозрівати і вони. А клітки, що вистилають легеневі альвеоли, виробляют сурфактант - речовина, що, змазуючи альвеоли, перешкоджає їхньому злипанню при подиху. Однак кількість сурфактанта так мала, що дитина, яка народилася в цей термін, сама дихати не зможе. Для виживання поза маткою йому необхідна складна дихальна апаратура, інкубатори, система контролю, інфузори для харчування, інфузійні середовища, штучний сурфактант.
Існують перінатальні центри, де виходжують малят, що народилися в ці терміни вагітності, але практично усі вони стають інвалідами. Тому постарайтеся зробити все, щоб дитина народилася вчасно, доношеним і здоровим.
До цього терміну вагітності матка знаходиться на висоті 24 см. вище лонної кісти, на рівні пупка і зараз не тільки нарощує мускулатуру, але і розтягується плодом, який заповнив її порожнину повністю. У відповідь на рух плоду періодично з'являються напруги матки і перейми. Вони мало хворобливі і можуть продовжуватися 1-2 хвилини. Ці перейми називаються перейми Брестон-Гікса і зовсім не означають погрозу переривання. Матка "вчиться" скорочуватися і розслаблюватися, готуючись до родів. Якщо ці відчуття не дуже приємні і стомлюють, можна полежати на боці і почекати, поки вони пройдуть. Звичайно в день таких періодів напруг і розслаблень 10-15. Але якщо ви відчуєте, що перейми стають регулярними і супроводжуються болями, необхідно негайно звернутися до лікаря, тому що це може бути початком передчасних пологів.
25-26 тижнів
Плід уже має масу 700-750 г. За рахунок удосконалювання структур мозку в його організмі налагоджується зв'язок з корою надниркових залоз і починається продукція ними кортикоідів - гормонів, необхідних для адаптації. Гіпофіз плоду досягає такого ступеня зрілості, що починається вироблення адренокортикотропного гормону, що також стимулює гормональну продукцію надниркових залоз. Коротше кажучи, усі сили кинуті до майбутнього "виходу у світ". Але найбільш явні зміни на цих тижнях відбуваються в легенях - йде посилене дозрівання кліток, що виробляють сурфактант. Однак, плід, що народився в цей термін, може вижити тільки в інкубаторах при штучній вентиляції легень, штучному вигодовуванні спеціальними інфузійними середовищами. Тому намагайтеся удержати і його і себе від необдуманих кроків.
У цей термін саме пора починати підготовку до майбутньої годівлі дитини. Під впливом плацентарного лактогену у Вас швидко ростуть груди, тобто, молочні залози. Час від часу на сосках можуть з'являтися і крапельки молозива. Щоденні повітряні ванни, обмивання прохолодною водою, обтирання сосків грубим рушником - допоможуть підготувати соски до годівлі. Якщо соски плоскі, починайте їх потрохи витягати. Однак надмірне роздратування молочної залози може приводити до переймоподібних болів унизу живота, тому що між грудьми і маткою існує рефлекторний зв'язок і роздратування сосків веде до скорочення матки.
27-28 тижнів
Цей термін завершує II триместр вагітності. До цього моменту плід важить до 1000 г. і має ріст до 35 см. Однак він ще самостійно не може жити, тому що його легені недостатньо зрілі і для його виходжування усе ще необхідна спеціальна апаратура. У ці терміни вагітності відзначається інтенсивне зростання плоду, формування м'язів. Його рухи стають більш активними. Періоди руху чергуються з відносно спокійним його станом, коли плід спить. При УЗД можна бачити, що він уже вміє смоктати палець і навіть посміхатися!
Дно матки стоїть на висоті 27-28 см. над лоном. У зв'язку з високим стоянням матки вона підпирає діафрагму, і вам стає важко дихати. Поверхневий і частий подих, звичайно ж, не забезпечує належного кисневого насичення організму. Тому намагайтеся побільше гуляти.
Намагайтеся відпочивати, лежачи на боці. Якщо ви будете увесь час лежати на спині, велика матка почне здавлювати великі вени, по яких кров відтікає від нижньої половини тулуба в серце. Ця часткова компресія може викликати застій крові у венах ніг, що у свою чергу приведе до варикозного розширення вен. Робіть так само гімнастику для ніг і два-три рази в день на 10-15 хвилин підніміть ноги на подушку чи валик дивана для відтоку крові. А якщо все-таки з'явилося розширення вен на ногах, надягайте еластичні панчохи.
29-30 тижнів
Починається III триместр вагітності. Матка стоїть на висоті 29-30 см, вам стає усе сутужніше дихати. Збільшується частота пульсу, потрохи починає рости артеріальний тиск. Зараз може розвитися одне із самих серйозних ускладнень - токсикоз другої половини вагітності, що характеризується появою набряків, підвищенням артеріального тиску і появою білка в сечі. Для ранньої діагностики цього ускладнення необхідний строгий контроль ваги. У III триместрі вагітності добове збільшення ваги повинне складати не більш 50 г, тобто не більш 300 г у тиждень. Варто також стежити за співвідношенням що випивається і виділюваної рідини. Рекомендується випивати в добу біля півтора літрів рідини, включаючи суп, молоко, чай, фрукти, при цьому кількість виділеної сечі в добу (діурез) повинне бути не менше. Якщо сечі виділяється менше, ніж випивається рідини, ця рідина накопичується в тканинах у виді набряків.
У цей термін може случатися час від часу ще одна неприємність - непритомності. Причому не в транспорті, що було б легко зрозуміти, а будинку, у постелі. Так виявляється "синдром нижньої порожньої вени", коли важка вагітна матка здавлює нижню порожню вену, порушуючи пасаж крові

 
 

Цікаве

Загрузка...