WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гігієна та харчування вагітної жінки - Реферат

Гігієна та харчування вагітної жінки - Реферат

жінки. Перед гімнастикою і після неї необхідно відпочивати сидячи. Заняття гімнастикою не повинні зумовлювати втому, прискорення серцебиття чи дихання.
Календар вагітності
Ви вагітні! Ваше немовлячерез 40 тижнів з'явиться на світ. Які зміни відбудуться у Вашому організмі, як буде зростати Ваш малюк розповість "Календар вагітності".
Рівень стояння дна матки у різні строки вагітності в акушерських місяцях.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
1-2 тиждень
Вагітність починається з моменту запліднення (зачаття).
Запліднення - це складний біологічний процес злиття жіночої і чоловічий статевих кліток (яйцеклітини і сперматозоїда). Клітка, що утворилася при цьому, (зигота) являє собою новий дочірній організм.
Дозріла яйцеклітина виходить з яєчника приблизно на 12-14 день менструального циклу (овуляція) і потрапляє в маткову трубу, де зберігає життєздатність 24 години. Під час оргазму чоловік викидає в піхву жінки від 200 до 400 млн. сперматозоїдів. Частина з них проникає через шийку матки в порожнину матки, а відтіля в маткові труби. Тут сперматозоїди здатні до запліднення протягом 48 годин. Таким чином, протягом 6-7 днів менструального циклу жінки можливе зачаття.
Запліднення жіночої яйцеклітини відбувається одним сперматозоїдом у верхній частині маткової труби. Існує два типи сперматозоїдів: що містять Y-хромосому ("чоловічу") та Х-хромосому ("жіночу"). При злитті яйцеклітини (яка завжди містить Х-хромосому) зі сперматозоїдом їхній генетичний матеріал з'єднується і визначається стать дитини. Якщо в генетичному наборі дитини дві Х-хромосоми - це дівчинка, якщо Х-хромосома та Y-хромосома - це хлопчик. Змінити стать дитини неможливо, тому не варто дотримуватись "народних повірь", що гарантують народження дитини заданої статі.
Запліднена яйцеклітина починає ділитися з утворенням багатоклітинного організму і рухатися по матковій трубі в порожнину матки. У цей період харчування зародка здійснюється за рахунок тих речовин, що були накопичені в яйцеклітині. Якщо перистальтика труби уповільнена (унаслідок запальних захворювань), ембріон може проникнути в стінку маткової труби з виникненням позаматкової вагітності.
Імплантація ембріона в стінку матки відбувається на 7-8 добу після запліднення.
На сьомий день вагітності зовнішній шар зародка (трофобласт) починає виробляти гормон - хоріонічний гонадотропин. Цей гормон дає організму матері інформацію про те, що наступила вагітність, і починає його функціональну перебудову. Діагностичні тест-смужки виявляють хоріонічний гонадотропін у сечі вагітної жінки, що дозволяє вже на ранніх термінах діагностувати вагітність.
3-4 тижня
У Вас не наступила очікувана менструація, по ранках турбує нудота, протягом дня - прискорене сечовипускання. Ви стаєте емоційно лабільними, дратівливими, плаксивими. Базальна температура - вище 37° С.
Зовнішньо Ваша майбутня дитина нагадує маленьку вушну раковину розміром 4 мм, оточену невеликою кількістю навколоплідних вод. На 21 день після зачаття формуються головний і спинний мозок. До кінця першого місяця встановлюється циркуляція ембріональної крові, сформувалася пуповина - зв'язок ембріона з майбутньою плацентою. З'явилися очні западини, зачатки рук і ніг, йде закладка і розвиток інших внутрішніх органів плоду: печінки, бруньок, сечовивідних шляхів, органів травлення.
5-6 тижнів
Ви вже не сумніваєтеся, що вагітні. Не залежно від самопочуття, усім вагітним жінкам необхідно відвідати жіночу консультацію і пройти обстеження, що дозволить виявити і вчасно скорегувати наявні порушення здоров'я.
Починаючи з 5-й тижня може виникнути погроза переривання вагітності. Про це будуть свідчити: періодичні болі внизу живота й у попереку, почуття тиску на пряму кишку, підвищене кількість слизу чи кров'янисті виділення з піхви. При виникненні таких симптомів необхідно звернутися до лікаря.
ДО 6 тижня у ембріона формуються обличчя: ока, ніс, щелепи і кінцівки.
7-8 тижнів
Починаючи з 7 тижня жовте тіло вагітності піддається зворотному розвитку, вироблення гормонів починає здійснюватися плацентою, яка почала формуватися.
У маляти формуються великі кровоносні судини, серце стає чотирьохкамерне. У печінці з'являються жовчні протоки. Йде розвиток ендокринних залоз, мозку. Уже сформовані вушні раковини, на кінцівках з'явилися пальчики. Ембріон починає рухатися. На 8 тижні під впливом Y-хромосоми відбувається формування чоловічих гонад (яєчок). Вони починають виробляти тестостерон - чоловічий статевий гормон, що і приведе до формування статевих ознак хлопчика.
9-10 тижнів
Ваш обмін речовин істотно змінюється для забезпечення зростаючого організму всіма необхідними "будівельними матеріалами" - амінокислотами, енергією. Дезадаптація до подібній перебудови може вилитися в токсикоз 1-ої половини вагітності. Він характеризується нудотою, блювотою, слинотечею, зниженням ваги. З появою перших симптомів звернетеся до лікаря.
На десятому тижні в ембріона закінчується розвиток порожнини рота, кишечнику, прямої кишки, жовчних проток. Завершилося формування обличчя і півкуль мозку. Починається розвиток мозочка - основного координатора рухів.
11-12 тиждень
Організм адаптувався до нових умов. До цього часу практично зникають нудота, блювота, слинотеча. Ви стаєте урівноваженою, спокійною.
Стає помітним ріст матки, її дно встановлюється над лоном, і матка вже має розмір жіночого кулака. У цей період базальна температура знижується нижче 37 °С.
13-14 тижнів
До цього терміну в майбутньої дитини завершується формування основних органів. Зовні плід нагадує маленьку людину.
15-16 тижнів
Можлива зміна шкірної пігментації - стемніли серединна лінія живота, соски і шкіра навколо них. Ці явища повинні пройти незабаром після пологів.
Закінчується формування плаценти. Плід і плацента представляють єдину функціональну систему. У цей період вагітності плід вільно плаває в навколоплідних водах. По складу навколоплідних вод можна визначити стан плоду. Процедура забору навколоплідних вод для аналізів називається амніоцентезом.
17-18 тижнів
У ці дні починає ворушитися Ваша майбутня дитина. Його кінцівки, зв'язковий апарат, мозочок уже досить розвилися. До цього часу закінчується формування імунної системи.
19-20 тижнів
У Вашому організмі відбулися великі зміни. Участився пульс, значно збільшився серцевий викид (на 40 % вище вихідного рівня) і обсяг циркулюючої крові (майже на 500 мл).
Через збільшений обсяг плазми в

 
 

Цікаве

Загрузка...