WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → «ВАТ «Галичфарм» - один з лідерів української фармації» - Курсова робота

«ВАТ «Галичфарм» - один з лідерів української фармації» - Курсова робота

посилення побічних ефектів. Лікування симптоматичне.
Особливості застосування: Слід врахувати, що препарат містить 60 % алкоголю.
Умови та терміни зберігання: Зберігати в захищеному від світла місці, недоступному для дітей. Перед вживанням збовтувати. Під час зберігання допустимо утворення невеликого осаду. Термін придатності - 2 роки.
Умови відпуску: За рецептом.
Упаковка: По 15 мл або по 25 мл у флаконахкрапельницях.
Склад: 1 таблетка містить ніцерголіну - 0,01 г.
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група: Периферичні вазодилататори. АТС С04А Е02.
Фармакологічні властивості: За хімічною структурою ніцерголін є аналогом алкалоїдів маткових ріжок, що містить, крім ерголінового ядра, бромзаміщений залишок нікотинової кислоти. По аналогії до дигідрованих похідних алкалоїдів маткових ріжок, ніцерголін проявляє б - адреноблокуючу дію. Крім того, він має спазмолітичну активність, особливо виражену відносно судин мозку і периферичних судин, що певною мірою може бути пов'язане з наявністю в його молекулі залишку нікотинової кислоти. Препарат знижує опір судин головного мозку і легенів; збільшує кровоплин, особливо у хворих з функціональною артеріопатією; покращує стан хворих з розладами функцій мозку, викликаними обмінно-судинною недостатністю; ефективний при порушеннях центрального і периферичного кровообігу; викликає позитивний ефект у відновлювальному періоді після ішемії головного мозку. Ніцерголін покращує обмін речовин і гемодинаміку як в головному мозку так і на периферії. Застосування ніцерголіну у хворих з нейрохірургічною патологією виявляє позитивний ефект на функціональний тонус систем вісцерально-вегетативної регуляції мозкового кровоплину і біоелектричної активності мозку, впливаючи переважно на лімбічні структури мозку і на гіпоталамус. Препарат має також антиагрегаційну дію і викликає позитивні гемореологічні ефекти; покращує біоелектричну активність мозку, нейропсихологічний статус у людей з старечою недоумкуватістю.
Фармакокінетика: Ніцерголін швидко і майже повністю всмоктується після прийому внутрішньо. Вважають, що швидкість і величина всмоктування ніцерголіну не залежить від прийому їжі. Встановлено, що ніцерголін екстенсивно (> 90%) зв'язується з білками плазми, при цьому виявляється більша спорідненість до кислого б-глікопротеїну, ніж до альбуміну сироватки. Ніцерголін метаболізується у печінці з утворенням двох основних метаболітів - ММDL (1,6-диметил-8в-гідроксиметил-10 б -метокси-ерголін) та МDL (6-метил-8в-гідроксиметил-10б-метокси-ерголін). ММDL - сполука, яка утворюється шляхом ефірного гідролізу. Потім у процесі біотрансформації відбувається відділення метильної групи у положенні 1 структури ерголіну з утворенням МDL. Процес деметилювання відбувається при каталітичній дії ізоферменту СYР2D6. Екскреція в сечу є головним шляхом виведення; незначна кількість ніцерголіну і/або його метаболітів може виводитися з жовчю.
Покази: Гострі і хронічні мозкові судинні розлади, особливо при ранніх порушеннях мозкового кровообігу (в тому числі при церебральному атеросклерозі, наслідках тромбозу судин мозку), при мігрені, вертиго, розладах периферичного кровообігу (артеріопатії кінцівок, хвороба Рейно), а також діабетична ретинопатія, ішемічні ураження зорового нерву, дистрофічні захворювання рогівки ока.
Дозування: Препарат призначають внутрішньо перед їжею по 10 мг (1 таблетка) 3 рази на день. Лікування тривале (2-3 місяці і більше залежно від тяжкості захворювання, ефективності лікування та індивідуальної чутливості до препарату). Препарат рекомендовано пацієнтам віком від 18 до 65 років.
Побічна дія: Гіпотензія, запаморочення, шлунково-кишкові розлади, сонливість або, навпаки, порушення сну, а також почервоніння шкіри обличчя та верхньої половини тіла, свербіж шкіри.
Протипоказання: Індивідуальна непереносимість препарату. Виражена гіпотензія, підвищена чутливість до нікотинової кислоти, дистрофічні зміни в печінці
Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Посилює ефект гіпотензивних препаратів, транквілізаторів, нейролептиків. У разі застосування антацидних препаратів, які містять солі магнію або алюмінію, препарат приймають за 2 або через 2 год. після прийому антацидних препаратів.
Передозування: При передозуванні можливий ортостатичний колапс, внаслідок вираженої гіпотензії. Лікування симптоматичне. Специфічного антидоту не існує.
Особливості застосування: У період вагітності та годування груддю препарат застосовують у крайніх випадках. Під час лікування ніцерголіном забороняється прийом алкоголю і наркотичних препаратів. В експериментальних дослідженнях не виявлено тератогенної дії препарату.
Основні фізико-хімічні властивості: рідина від світло-коричневого до коричневого кольору.
Склад: 100 мл препарату містять комплексний екстракт для Седавіту- 94,0 мл; піридоксину гідрохлорид - 0,06 г; нікотинамід- 0,3 г; комплексний екстракт для Седавіту одержують отримується з кореневищ з коренями валеріани, плодів глоду, трави звіробою, листя м'яти перцевої, шишок хмелю;
допоміжні речовини: сорбіт, спирт етиловий.
Форма випуску: рідина для перорального застосування.
Фармакотерапевтична група: комбінація снодійних і седативних засобів. Код АТС N05С X I0
Фармакологічні властивості: Дія препарату обумовлена властивостями компонентів, які входять до його складу. Біологічно - активні речовини екстрактів лікарських речовин позитивно впливають на функціонування нервової системи і мають переважно седативну,анксіолітичну дію, усувають відчуття страху, психічне напруження.
Показання для застосування: неврастенія і неврастенічні реакції, що супроводжуються роздратованістю, тривогою, страхом, втомою, неуважністю, порушенням пам'яті, психічним виснаженням;
- мігрень;
- сверблячі дермтози (екзема, кропив'янка);
- безсоння (легкі форми);
- синдром "менеджера" (стан постійного психічного напруження);
- головний біль, зумовлений нервовим напруженням;
- як симптоматичний засіб при клімактеричному синдромі.
Спосіб застосування та дози: Дорослим та дітям від 12 років препарат призначають внутрішньо, 3 рази на день по 5 мл (1 чайна ложка). При необхідності разову дозу збільшують до 10 мл. У випадку появи небажаної загальмованості призначають по 2,5 мл вранці і вдень та 5 мл на ніч. Інтервал між прийомами - 8 год. Препарат можна застосовувати одноразово по 5-10 мл за 20-30 хв. до можливого емоційного навантаження. Препарат приймають нерозведеним разом з напоями (чай, сік). У випадку появи нудоти препарат необхідно приймати під час їжі.
Побічна дія: У поодиноких випадках можуть з'являтися наступні небажані ефекти: запаморочення, втома, сонливість, екзантема, нудота, блювання, печія, запор, легка м'язова в'ялість.
Протипоказання: Міастенія, підвищена чутливість до компонентів препарату, дитячий вік до 12 років.
Передозування: Симптоми: проявляється відчуттям пригніченості і сонливості. Пізніше ці симптоми можуть супроводжуватися нудотою, м'язовою слабкістю, болем в суглобах і відчуттям важкості в шлунку. Також можуть проявлятися симптоми передозування

 
 

Цікаве

Загрузка...