WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → «ВАТ «Галичфарм» - один з лідерів української фармації» - Курсова робота

«ВАТ «Галичфарм» - один з лідерів української фармації» - Курсова робота

її спеціалізація і як довго доведеться чекати на "першу ластівку"?
- Першою такою ділянкою в нас мав би стати збудований за рахунок внутрішніх резервів цех з виробництва інфузійних розчинів. У нього ми вклали 5 млн DM і довели до майже 90% готовності. Цех запроектовано та змонтовано спільно з відомою німецькою фірмою "Фрезеніус", і якщо докінчити ще 10% запланованих робіт, то це буде виробництво інфузійних розчинів згідно з GMP-стандартом. Потужності цеху - 11 млн півлітрових флаконів на рік. Бракує лише 1,5 млн DM.
Ці гроші можна взяти як позичкові. Але нас стримує те, що інфузійні розчини в західних країнах закуповує держава. Це стратегічний препарат, трьома літрами якого кожен громадянин мусить бути безплатно забезпечений упродовж року. Наш ринок, безперечно, його також візьме, але буде довго повертати кошти. З іншого боку, "Галичфарм" готовий до виробництва плазмозамінних рідин, які Україна купує за валюту. Якби підприємство налагодило випуск бодай двох життєво необхідних продуктів, які нині держава купує за кордоном, то "Галичфарм" міг би отримати під них держзамовлення і продавати за набагато нижчою ціною, ніж європейські компанії.
- Але марка вашого підприємства традиційно асоціювалася з фітопрепаратами. Бо під рукою у "Галичфарму" є унікальна сировинна база - лікувальні гірські трави.
- У другому реструктуризаційному проекті якраз дуже добре налагоджено брендинг: ринкові рецепти щодо створення іміджу підприємства та повернення імені старим торговим маркам і т. ін. Сьогодні ми будуємо реноме "Галичфарму" як підприємства, що має величезні традиції у виробництві препаратів з лікарської рослинної сировини. Наше найпотужніше у колишньому Союзі виробництво фітохімії і нині працює в три зміни. Зауважу, що випускаємо не банальні настойки. З лікарських рослин екстрагуємо діючі речовини, а потім уже з них виробляємо готову продукцію - рецептурні препарати: ін'єкції, пігулки, мазі.
У першому кварталі цього року майже на 2 млн грн експортували переважно фітопродукцію в Росію, Грузію, Молдову. Нині ВАТ випускає 89 медикаментів, 15 з яких - ексклюзивні. Майбутній розвиток компанії, окрім фітопрепаратів, будемо будувати також на виробництві генериків - брендових препаратів, на які закінчилася дія авторського патенту і відповідно у кілька разів зменшилася ціна. Цього місяця, наприклад, надійшов до аптек генерик "Гастро-норм" для лікування виразки шлунку та 12-палої кишки. Якщо закордонний авторський препарат "Денол" коштує 65 грн, то наш, похідний, більш ніж втричі дешевший - 19 грн.
- Однак тепер найгостріший головний біль усіх виробників ліків - їхня реєстрація. Кажуть, на "легалізацію" генерикового препарату треба витратити не менше 100 тисяч гривень.
- Це, справді, дуже гірка "пігулка" для галузі. Тим паче, коли треба зареєструвати не один, а, наприклад, два десятки генериків, які "Галичфарм" нині розробляє. Зокрема, проводимо клінічні дослідження унікального цисплатину - протиракового препарату, на реєстрацію якого поки що не маємо резервних коштів. Держава мусить трохи попустити нам не тільки в цьому. Хай як прикро, але мушу вдаватися до позитивного досвіду Росії. Після дефолту 1998 року вона звільнила 70% життєво необхідних препаратів від податку на прибуток, усі субстанції - від ПДВ. Спирт для фармації, який наше виробництво споживає у великій кількості, у сусідів взагалі не обкладається акцизом. За схожих умов наша галузь додала б у конкурентоспроможності на чужих ринках і отримала б додаткове "капітальне" вливання з внутрішніх резервів.
- З конфіденційних джерел знаю, що до "Галичфарму" торік "сватався" заможний іноземець. Це також міг бути спосіб поліпшення матеріально-фінансового становища підприємства. Але оборудка не відбулася.
- Ми готові до приходу інвестора і морально, і фізично. У грудні 1999 року закрили борги із зарплати за 5 місяців, ще й збільшили її, встановили коефіцієнти доплат. З півтори тисячі працівників у виробничому секторі залишили 1112. Частина цього висококваліфікованого персоналу перебуває у відпустках без збереження зарплат, бо є надія на розвиток підприємства. А на виробництво ліків просто так людину з вулиці не візьмеш.
Навіть звичайний працівник мусить навчитися специфічних речей, яких не вміє і не знає його колега з деревообробного чи машинобудівного заводу. Той же "Стирол" довго ставав на ноги саме через нестачу кадрів. Крім того, ми знизили рівень бартеру, не мали кредиторських боргів. Тобто "Галичфарм" фактично розчистив стартовий майданчик для приходу солідного партнера.
Новинки продукції
Склад: L-лізину есцинат - водорозчинна сіль сапоніну есцину із плодів каштану кінського та амінокислоти L-лізину. Розчин препарату містить 0,1% (5 мг в ампулі) L-лізину есцинату.
Покази: Посттравматичні або інтра- і післяопераційні набряки будь-якої локалізації:
" тяжкі набряки головного і спинного мозку, у тому числі із субарахноїдільними і внутрішньочерепними гематомами і зміщенням серединних структур головного мозку, та проляпсом мозку;
" набряки м'яких тканин із залученням опорно-рухового апарату, що супроводжуються локальними розладами їх кровопостачання і больовим синдромом;
" набряково-больові синдроми хребта, тулуба, кінцівок;
" важкі порушення венозного кровообігу нижніх кінцівок при гострому тромбофлебіті, які супроводжуються набряково-запальним синдромом.
Дозування: Розчин L-лізину есцинату 0,1% рекомендується вводити по 5-10 мл на добу суворо внутрішньовенно (внутрішньоартеріальне введення не допускається). При станах, що загрожують життю хворого (гостра черепно-мозкова травма, інтра- і післяопераційні набряки головного і спинного мозку з явищами проляпсу мозку, набряки великих розмірів внаслідок поширених травм м'яких тканин і опорно-рухового апарату), добову дозу збільшують до 10 мл двічі на добу.
Максимальна добова доза - 25 мл.
Тривалість застосування препарату звичайно складає 2 - 8 діб залежно від ефективності терапії.
Побічна дія: При індивідуальній несприйнятливості до есцину в окремих хворих можливі алергічні реакціїу вигляді шкірної висипки, кропивниці, ангіоневротичного набряку.
Протипокази: Препарат протипоказаний хворим з вираженими порушеннями функції нирок, а також в осіб з підвищеною індивідуальною чутливістю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами: При лікуванні розчином L-лізину есцинату 0,1% для ін'єкцій можливе призначення інших лікарських засобів (протизапальних, анальгетиків, антимікробних) за відповідними показаннями. Препарат не слід застосовувати одночасно з аміноглікозидами, оскільки це може підвищувати їх нефротоксичність. При необхідності одночасного призначення L-лізину есцинату і антикоагулянтів дози останніх слід знижувати (контроль протромбінового індексу). Зв'язування есцину з білками плазми утруднюється при одночасному застосуванні антибіотиків цефалоспоринового ряду, що може підвищувати концентрацію вільного есцину у крові з ризиком розвитку побічних ефектів останнього.
Особливості застосування: У окремих хворих на хронічні гепатохолецистити при призначенні препарату можливе короткочасне підвищення активності трансаміназ та білірубіну

 
 

Цікаве

Загрузка...