WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → «ВАТ «Галичфарм» - один з лідерів української фармації» - Курсова робота

«ВАТ «Галичфарм» - один з лідерів української фармації» - Курсова робота

нікотинаміду (тахікардія, тремор, нудота, блювання, пітливість, кашель, шкірна висипка, артеріальна гіпотензія).
Лікування: симптоматична терапія.
Особливості застосування: З обережністю призначають препарат пацієнтам з тяжкими органічними захворюваннями травного тракту в період вагітності, особливо протягом 1-го триместру, і в період годування груддю. Пацієнтам, що приймають Седавіт, необхідно утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги і швидкої рухової і психічної реакції (керування транспортними засобами, робота із складними механізмами).
Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Препарат посилює дію речовин, що чинять вплив на ЦНС, а також алкоголю. Можлива взаємна інактивація леводопи і піридоксину гідрохлориду.
Умови і термін зберігання: У захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°С.
Термін зберігання - 1 рік.
Умови відпуску: Без рецепта.
Упаковка: По 100 мл в банках або пляшках, 200 мл у флаконах, вложені в пачку.
Склад: 1 пакет містить: парацетамолу - 0,25 г; аскорбінової кислоти - 0,1 г; мукалтину - 0,075 г
допоміжні речовини: гліцирам, цукор-рафінад.
Форма випуску: Гранули.
Фармакотерапевтична група: Комбіновані препарати, що застосовуються при кашлі та простудних захворюваннях. АТС: R05Х.
Фармакологічні властивості: До складу препарату входить: парацетамол (ацетамінофен) - ненаркотичний анальгетик, що має жарознижуючі властивості та незначну протизапальну дію; аскорбінова кислота - вітамін С, має антиоксидантні властивості; мукалтин - відхаркувальний засіб. Парацетамол - ненаркотичний анальгетик, що використовується як знеболювальний засіб у терапії больового синдрому легкої та середньої тяжкості (головному, м'язовому, зубному болю, невралгіях, мігрені, болю в суглобах). Наявність жарознижувальних властивостей дозволяє використовувати препарат "Темтусин-С" для зняття гіпертермічних станів, що супроводжують інфекційні та вірусні захворю-вання. Парацетамол має незначну протизапальну дію. Аскорбінова кислота бере участь у регуляції вуглеводного обміну, згортанні крові, регенерації тканин, має антиоксидантні властивості, запобігає можливим гепатотоксичним та цитогенетичним ефектам парацетамолу. Мукалтин - секретолітичний та бронхолітичний засіб, що має помірну терапевтичну дію, зменшує кількість та інтенсивність кашлю. Мукалтин нетоксичний і не має місцевоподразнюючої дії.
Фармакокінетика: Парацетамол швидко й практично повністю всмоктується в травному тракті. Біодоступність при застосуванні всередину - 100 %. Період напіввиведення - 2-4 год. у здорових і 8-12 год. у хворих із захворюваннями печінки. Добре проникає в тканини. Біля 25 % парацетамолу зв'язується з білками плазми. В основному метаболізується мікросомальними ферментами печінки шляхом глюкурування і сульфатування, тільки 3 % виділяється із сечею в незміненому вигляді. Кислота аскорбінова швидко всмоктується переважно у дванадцятипалій і порожній кишках. Розподіляється між органами нерівномірно - її особливо багато в тканинах з інтенсивним обміном (залози внутрішньої секреції), менше - у статевих клітинах, головному мозку, нирках, печінці, в серцевих і хребетних м'язах. Виділяється із сечею, калом, слиною, потом, слізною рідиною, грудним молоком. Фармакокінетика мукалтину не описана.
Покази: Простудні, інфекційні та вірусні захворювання дихальних шляхів у дорослих та дітей, що можуть супроводжуватись больовим синдромом, лихоманкою. Гострий бронхіт, рецидивуючий бронхіт у період загострення, пневмонія, гострі респіраторні вірусні інфекції, грип.
Дозування: Гранули "Темтусин-С" застосовують внутрішньо. Для приготування суспензії вміст пакету (0,6 г) розчиняють в 50 мл теплої прокип'яченої підсолодженої води. Середня разова доза препарату для дітей від 3-х місяців до 4-х років визначається з розрахунку 0,025 г/кг маси тіла дитини. Кратність при-йому - 3-4 рази. Одноразова доза препарату для дітей становить: від 4 до 8 років становить 1-2 столові ложки суспензії (0,3-0,6 г) 3-4 рази на день; від 9 років - суспензію готують із розрахунку 1-2 пакети (0,6-1,2 г) на 50-100 мл теплої прокип'яченої підсолодженої води. Застосовують по 2-4 столові ложки суспензії 3-4 рази на день. Дорослим та підліткам з масою тіла більше 60 кг призначають в одноразовій дозі 1,2 г (вміст 2-х пакетів розчиняють в 50-100 мл щойно прокип'яченої, можливо підсолодженої, охолодженої води). Кратність призначення - до 4 разів на добу. Максимальна тривалість лікування - 5-7 діб.
Побічна дія: Проявляється дуже рідко, при тривалому застосуванні або при застосуванні високих доз можливе виникнення нудоти, болю в епігастрії, алергічних реакцій (шкірний висип, свербіж, кропивниця, набряк Квінке). Зрідка - гемолітична анемія, тромбоцитопенічна пурпура, метгемоглобінемія, агранулоцитоз. При тривалому застосуванні в дозах, що перевищують терапевтичні, можлива гепатотоксична дія.
Протипоказання: Дитячий вік до 3-х місяців, підвищена чутливість до компонентів препарату, виражені порушення функцій печінки та нирок, дефіцит глюкозо-6-дегідрогенази, захворювання крові.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами: У пацієнтів, що приймають барбітурати та трициклічні антидепресанти можливе збільшення періоду напіввиведення парацетамолу. Тривале застосування протисудомнихпрепаратів викликає підвищення активності ферментів печінки, що підсилює інтенсивність ефекту "першого проходження" через печінку, підсилює кліренс препарату: це може перешкоджати досягненню терапевтичного рівня концентрації парацетамолу в крові.
Передозування: У зв'язку з невеликим вмістом основних діючих речовин у даній лікарській формі передозування малоймовірне.
Склад: 1 таблетка містить: заліза аспарагінат - 0,06 г (в перерахунку на Fe (III), рибофлавін - 0,0025 г, ціанокобаламін - 0,000025 г, фолієва кислота - 0,0002 г, нікотинамід - 0,015 г; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.
Покази: Лікування залізодефіцитної анемії, яка виникає в результаті значних втрат крові (шлунково-кишкових, маткових, легеневих та ін.); підвищена потреба організму в залізі (при інтенсивному рості у підлітків); аліментарній недостатності заліза; розладах всмоктування заліза при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
Дозування: Дорослим призначають по 2 таблетки 3 рази на день за 30-40 хв до їди, у випадку підвищеної індивідуальної чутливості до препаратів заліза через 30 40 хв після їди або в проміжках між прийомами їжі. Доцільне застосування на початку курсу лікування (протягом 3 днів) невеликих доз препарату (2 таблетки на день) з наступним поступовим збільшенням дози, що дозволить уникнути розвитку диспептичних побічних ефектів, характерних для залізовмісних препаратів. Таблетки рекомендується ковтати не розжовуючи, і запивати достатньою кількістю води. Чорний чай, кава і молоко погіршують всмоктування заліза і в зв'язку з цим не повинні застосовуватися одночасно з препаратом. Курс лікування при залізодефіцитній анемії середньої тяжкості становить 3-4 тижні, при тяжкій формі - 4-5 тижнів. Дітям від 3 до 14 років призначають по 1 таблетці на

 
 

Цікаве

Загрузка...