WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → «ВАТ «Галичфарм» - один з лідерів української фармації» - Курсова робота

«ВАТ «Галичфарм» - один з лідерів української фармації» - Курсова робота


Курсова робота
"ВАТ "Галичфарм" - один з лідерів української фармації"
Лідер фармацевтики західного регіону України - АТ "Галичфарм" успішно використовує 90 - річний досвід випуску готових лікарських засобів та субстанцій з лікарських рослин. Підприємство спеціалізується на виробництві лікарських засобів різноманітної фармакологічної дії у формі таблеток, ін'єкційних розчинів в ампулах, мазей, розчинів для зовнішнього та внутрішнього застосування, фітохімічних препаратів. Асортимент виробництва налічує понад 80 найменувань лікарських препаратів, з яких 15 - ексклюзивні. Вони акумулюють найкраще із скарбниці народної мудрості та наукових досягнень медицини Києва, Харкова, Запоріжжя, Івано- Франківська, Львова. Візитною карткою підприємства стали препарати на основі рослинної сировини: "Уролесан", "Корглікон", "Строфантин", "Мукалтин", "Фламін", "Хлорофіліпт". Високоефективним гепато- та кардіопротектором зарекомендував себе препарат Тіотріазолін. Високому рівню вимог відповідають нові препарати , які випускає "Галичфарм" - "L- лізину есцинат" з протинабряковим, знеболювальним і протизапальним ефектом; "Гастро-Норм" - противиразковий препарат; "Феррамін-Віта" - препарат трьохвалентного заліза для лікування залізодефіцитної анемії; "Темтусин-С" - для лікування кашлю та симптомів грипу; Ескувіт - для лікування венозної недостатності нижніх кінцівок. Базовим у діяльності АТ "Галичфарм"- є принцип якості. Управління якості компанії формується на кращих світових традиціях фармацевтичного виробництва , основа якого закладена конкурентною продукцією родоначальника підприємства - фірмою "Лаокоон" - 1910 року заснування. Схвалення якості продукції АТ "Галичфарм" на 5 Українському Національному конкурсі якості управління стимулює фірму не лише підтримувати систему якості , але удосконалювати її:
" 2001 р. - участь в українсько - британському проекті DFID " Якість для українського підприємництва".
" 2002 р. - переможець Третього Національного рейтингу фармацевтичної галузі України - "Панацея" у номінації "За збереження і розвиток традицій".
" 2002р. , жовтень - система управління якістю АТ "Галичфарм" сертифікована на відповідність стандарту ДСТУ ІSО 9001 за версією 2000 р. в системі УкрСЕПРО.
У 2002 році фірмою "Фармінжирінг" проведено валідацію з отримання сертифікату відповідності чистих приміщень дільниці виготовлення таблеток таблетно- фасувального цеху згідно вимог G MP.
2003 рік - запуск дільниці з виробництва розчинів для ін'єкцій у відповідності до вимог GMP, оснащеної обладнанням визнаних фірм "ROTA" (Німеччина), "FEDEGARI" ( Італія). Подальше вдосконалення системи якості, в основі якої лежать принципи Належної Виробничої Практики, залишається і надалі одним із стратегічним напрямків діяльності АТ "Галичфарм".
Історія
Серед двадцяти двох фармацевтичних підприємств, які представляють в кінці ХХ століття хіміко-фармацевтичну промисловість України, важливе місце займає АТ "Галичфарм". Центр випуску медичних препаратів Західного регіону України - акціонерне товариство , що створене на базі державного підприємства ВО "Львівфарм" у 1992 році, починає свою історію з ХІХ ст. і пов'язане з іменем чеського підприємця Петра Міколяша. У 1826 році Петро Міколяш відкрив у Львові аптеку "Під зіркою", де спочатку виготовляли ліки із напівфабрикатів, що закуповувались у Відні. На початку 1900 року Генріх Міколяш відкриває у Львові по вул. Коперніка, 1 фармацевтичну фірму "Петро Міколяш і Спілка". Поява фірми стала важливим етапом на шляху до формування хіміко-фармацевтичної промисловості в Галичині.
У 1910 роцi фірма "Петро Міколяш і Спілка" одержала концесiю на відкриття фармацевтичної фабрики "Лаокоон" у Львові, яка спочатку функціонувала при лабораторії аптеки "Під золотою зіркою"(початкова назва змінена). У 1911 році фірма перемістилась на вул. Фургальського , тепер Опришківська. 6/8. На фабриці було розпочато масове виготовлення за традиційними технологіями таких лікарських форм : таблетки , мазі , пластирі , екстракти , настоянки , розчини для інфузій та підшкірних ін`єкцій . У 1913 р. на ІІІ міжнародній хіміко-фармацевтичній вистивці у Відні продукція львівської фабрики "Лаокоон" була відзначена золотою медалю і почесним дипломом . Фабрика почали продукувати й власнi фiрмовi препарати, зокрема популярний на той час препарат арсену для пiдшкiрних iн'єкцій.
1921 р. став визначальним для фабрики, вона перетворилася в акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю і вийшла з-під юрисдикції фірми "Петро Міколяш і Спілка", а в 1923 р. стала самостійним акціонерним товариством, капітал якого становив 115 тисяч злотих. За станом на 2 січня 1937р. він зріс до 253 тисяч, а в 1938р. - до 414 тисяч злотих.
Товариство закладів хімічних "Лаокоон" (так у 20-30-ті рр. іменувалася фабрика) мало такі дільниці: хімічну, органопрепаратів, галенових, патентних препаратів, лікарських рослин і реактивів.
У 1938 р. на "Лаокооні" виготовлено понад 65,8 т продукції вартістю близько 844,5 тисячі злотих. Органопрепарати з маркою "Лаокоон" - оварин, пітуітрин, панкреатин, тиреоідин, тестекулін, омнопон, препарати вісмуту реалізувалися в аптеках міст Галичини й Польщі. Фабрика випускала 19 найменувань препаратів у 80 різних упаковках. Крім того, в номенклатурі продукції фабрики було 43 патентні препарати, 87 - ампульних, 7 - ветеринарних, багато таблеткованих і фасованих галенових препаратів. Хімічний відділ підприємства виготовляв саліцилову, ізовалер'янову, молочну кислоти та їхні похідні. Все це свідчить про досить високий на той час техніко-технологічний рівень виробництва.
У вересні 1939р. радянська влада націоналізувала у числі перших "Лаокоон", 7 квітня 1945 р. зареєстровано завод медичних препаратів "Лаокоон", підпорядкований Головукрхімфармпрому Народного комісаріату охорони здоров'я УРСР. В той час у структурі підприємства були такі відділи: виробничий, технічного контролю, адміністративно-господарський, постачання і збуту, бухгалтерія, аналітична лабораторія та допоміжні служби. Через рік функціонувало вже шість цехів: напівфабрикатів, гормонів, біоорганічного синтезу, ампульний, таблетковий, фасувально-пакувальний.
У 1947 р. в основному закінчено реконструкцію існуючих цехів та відкрито два нові цехи - ампульний і готових лікарських засобів. Освоєно таблеткування і дражування ліцетину, випуск гепарину з печінкового екстракту, технологію виробництва сірко-ртутної, цинкової, сірчаної та іхтіолової мазей, а також настоянок.
Донедавна ВО "Львівфарм"(з 1986р.) - попередник акціонерного товариства "Галичфарм" - було в системі Мінмедпрому СРСР. Після відповідних законодавчих актів, ухвалених Верховною Радою, та постанов уряду України воно перейшло у 1991 р. у відання Міністерства охорони здоров'я України й підпорядковано концерну "Укрмедбіопром".
АТ "Галичфарм" успішно співпрацює з науково-дослідними організаціями України. Як приклад можна навести створення нового оригінальноговітчизняного препарату, який володіє добре вираженою гепатопротекторною і кардіопротекторною дією, тіотріазоліну, розробленого Запорізьким медичним університетом (керівник професор

 
 

Цікаве

Загрузка...