WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вірусний гепатит А - Реферат

Вірусний гепатит А - Реферат

і відрізняється довшим інкубаційним періодом - 3-6 місяців, оскільки внаслідок більшого "розведення" віруса потрібно більше часу для його розмноження. Захворювання виникає у вигляді епідемічних спалахів і характеризується сезонністю.
в) Пошкоджується епітеліальна тканина печінки, внутріпечінкові капіляри. Внаслідок цьоговиникає серозний відтік і білкова інфільтрація печінки, функція клітин печінки порушується внаслідок здавлення їх серозним ексудатом. В пунктаті печінки при біопсії виявляють важливі дистрофічні зміни клітин і реактивні зміни у вигляді вогнищ регенерації клітин печінки. При довготривалому гепатиті спостерігається різного ступеня фіброз печінки.
г) Хвороба Боткіна найбільш властива людям молодого віку і однаково як для чоловік, так і для жінок. Хвороба Боткіна з проявами жовтухи ділиться на 3 стадії:
1) переджовтухова форма.
2) власне жовтуха.
3) період спаду жовтухи - стадія виздоровлення.
І Перший період триває 1-2 тижні. Спостерігається порушення процесу травлення, поганий апетит, відрижка, неприємні відчуття в животі, слабість біль в області серця, болі в кістках та суглобах, кашель, насмарк. Температура -субфебрильна - 37-38оС. Спостерігається збільшення печінки, яка становиться чутливою при пальпації. Сеча темного кольору, в ній знаходяться жовчні пігменти і уробілін. В крові наявна велика кількість білірубіну, моноцитозу та еозинофіліну.
ІІ. Другий період хвороби триває 2-3 тижні. Спочатку спостерігається пожовтіння склери, потім - шкірних покривів. Печінка набуває ще більших розмірів, пульс рідкий, АТ - низький; хворих тривожить зуд. Випорожнення багаті на жир, оскільки при відсутності жовчі процеси гниття в кишечнику пришвидшуються. Кал не містить стеркобіліну, в сечі містяться жовчні пігменти, білок, циліндри, але відсутній уробілін, тому що жовч не попадає в дванадцятипалу кишку. Спостерігається білірубінемія, лейкопенія, німфоцитоз, моноцитоз, РОЕ сповільнене. Згортання крові понижене у зв'язку із зменшенням кількості протиробіну. Кількість глобулінів, а особливо гамма - глобулінів, збільшена, альбумінів - зменшена і кількість холестерину в крові також зменшена. Всі функції печінки - вуглеводна, жирова, білкова, антитоксична - порушені. Для даного періоду характерними є і порушення нервово-психічної сфери (адинамія, головний біль, безсоння). Можуть проявитися і запальні процеси жовчних шляхів, спричинені вірусом, або іншим збудником (кишкова паличка і ін.), які для свого розвитку знаходять сприятливі умови.
ІІІ. В стадії виздоровлення починається зменшення печінки. Паралельно покращується загальний стан хворих, появляється апетит, зникає зуд, сеча стає світлішою і виділяється в більшій кількості. Зникає безсоння, в'ялість.
д) Ознаки хвороби Боткіна можуть бути легкими, середньої тяжкості і тяжкими. При легких, або амбулаторних формах жовтуха є короткочасною і майже не проявляється в самопочутті хворих. Якщо захворювання протікає тяжко, хворі заторможені, сонливі, знаходяться в стані оглушення. Жовтуха протікає інтенсивно. Всі функції печінки значно порушені, селезінка збільшена. Інколи хворі знаходяться в стані коми, яка проявляється раптово через слабість організму, в'ялість, зменшеними розмірами печінки, кровоточивість, гіпотонію.
В більшості випадків хвороба Боткіна закінчується виздоровленням. Інколи вона може набувати хронічного характеру внаслідок пізньої госпіталізації, порушення гігієнічного і дієтичного режиму, споживання спиртних напоїв, а також приєднання вірусу групи, гастроентероколіту і ін. Хронічна форма може закінчитись смертю з печінковою недостатністю.
При захворюванні спостерігається ускладнення: панкреатит, холецистит, холангіт, гостра дистрофія печінки і її цироз. Хвороба протікає тяжко і з ускладненнями у дітей, вагітних жінок, при захворюванні серцево-судинної системи.
5.Для виявлення антигену проводяться імуноелектронну мікроскопію. Серологічний метод - виявлення антитіл у сироватці за допомогою ІФА. Найвищий титр спостерігається в перші 3-6 тижнів захворювання. Цей метод надійний і специфічний.
Хворих потрібно госпіталізувати в інфекційну лікарню. Їжа для хворого повинна бути легко засвоєною, містити багато вуглеводів, білки подають у вигляді вареного м'яса, молока (100-200 г день), кількість жирів не повинна перевищувати 50 г. Їжу потрібно приймати часто, але невеликими порціями. Обов'язковими є вітаміни: вікасол (по 0,01 г 3 рази на день), vіt. В12 підшкірно або внутрім'язево (по 100-150 Y), vit. С внутрівенно (1 мм 5% розчину); в харчовий раціон повинні входити і фруктові соки. Рідину. При відсутності ацетиту, не обмежують. Рекомендується внутрівенне введення 40% глюкози. Для збільшення кількості глікогену в печінці, покращення її функції можна вводити підшкірно 5% розчин глюкози (500-1000 мл.)
В період виздоровлення для зменшення застою в жовчних шляхах проводять дуодональне зондування 25% розчином сульфату магнію. При крововиливі потрібне переливання крові, плазми (по 80 -100 мл), внутрівенне вливання хлорного кальцію (10 мл 3-10% р-ну). З метою попередження запального процесу в печінці і в жовчних шляхах або при його наявності призначають пеніцилін (по 1000000 Од вдень), стрептоміцин (по 250000 Од 2 рази вдень внутрім'язево) левоміцетин (по 0,5 г 3 рази на день), Як жовчогінний засіб призначають сульфат магнію. Для попередження жирової інфільтрації призначаються метіонін (по 0,5 г 3 рази вдень), ліпокаїн (по 0,3 г 3 рази на день). В останній час рекомнед4ють вводити гамма-глобуліни з профілактичною метою, що є важливо при наявності епідемії.
Для зменшення шкірного зуду приймаються прохолодні ванни з додаванням соди, оцту, обтирають тіло 1-2% розчином карболової кислоти, 3% розчином метилового сприту. З цією метою підшкірно вводять 0,5 мл атропіну.
Особи, які перехворіли хворобою Боткіна, повинні знаходитись під диспансерним наглядом. Особливої уваги приділяють вагітним жінкам.
Забороняється приймати глистогінні засоби, так як вони негативно діють на тканини печінки.
В профілактиці хвороби Боткіна важливе значення має дотримання особисто гігієнічних правил. Фрукти і овочі перед вживання потрібно помити провареною водою; потрібно знищувати мух і приймати міри проти забруднення продуктів харчування мухами. Дітям для профілактики вводять внутрім'язево 20 мл гамма-глобуліну, який посилює вироблення антитіл і зменшує схильність до вірусів.
Література:
Популярна медична енциклопедія. А.Г. Гукасян "Внутрішні хвороби" - с. 264-268.
Г.І. Заговора "Основи вірусології" - ст.. 111-118.
В.О. Мацієвський "Інфекційні хвороби" - ст.. 113-115.

 
 

Цікаве

Загрузка...