WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вивчення структурно-функціональних особливостей передміхурової залози людини на етапах онтогенезу - Курсова робота

Вивчення структурно-функціональних особливостей передміхурової залози людини на етапах онтогенезу - Курсова робота

регуляцією.
У серії спостережень вивчали фізичні властивості секрету передміхурової залози в хворих з патологічним клімаксом, зокрема, характер кристалізації секрету у фізіологічному розчині, що у здорових чоловіків, як показали наші дослідження, має своєрідний чіткий малюнок, що нагадує за формою лист папороті.
Проведене дослідження показало, що характер кристалізації секрету передміхурової залози значно відрізняється в хворих патологічним клімаксом від здорових осіб. У 19,4% обстежених хворих кристалізація секрету передміхурової залози мала чітко виражену структуру листків папороті. Однак на відміну від такої в здорових осіб гілки кристалів були стоншені, були відсутні поперечні відгалуження, тобто вид кристалів носив ніби скелетозуючий характер. Крім того, бічні гілки кристалів розходилися від основного стовбура під гострим кутом, у зв'язку з чим губилася ступінчатість кристалів.
Вищеописаний тип кристалізації розглядають як помірне її порушення.
Деформація кристалів, стовщення основних і бічних гілок, поява ділянок кристалізації у вигляді окремих грубих, безформних і потовщених стебел спостерігалися в 38,9% хворих патологічним клімаксом. Типова папоротниковидна структура кристалів була відсутня. Такий вид кристалізації розглядають як виражене її порушення (рис. 3). Сліди кристалізації секрету передміхурової залози у вигляді окремих значно деформованих стебел, місцями різко стовщених, відзначалися в 27,2% хворих. Цей тип кристалізації розглядають як різке її порушення.
Серед обстежуваних хворих патологічним клімаксом тільки 6% випадків був установлений нормальний тип кристалізації секрету простати. У 2,9% випадків вона була відсутня, тобто була аморфною без слідів кристалів, мала гладкий чи зернистий вид, аналогічний тому, що спостерігався в кастратів.
Отже, в осіб, що страждають патологічним кристалізації секрету простати клімаксом, можна констатувати нормальну, помірковано порушену, значно порушену, різко порушену кристалізацію секрету передміхурової залози і її відсутність.
Кристалізація, яка характеризується чіткими, добре вираженими кристалами, що нагадують за формою листи папороті, розглядаються як показник нормальної функції передміхурової залози, тому що вона закономірно спостерігається-в практично здорових чоловіків у віці 20-45 років. Різноманітні порушення структури, форми, розташування і кількості кристалів свідчити про той чи інший ступінь гіпофункції передміхурової залози, а відсутність кристалів - про повну втрату функції.
3.5. Ендокринна система і простата
Вирішення питання про роль передміхурової залози в організмі взагалі і про її можливу участь у патогенезі того чи іншого симптомокомплекса клімактеричного періоду тісно зв'язано з вивченням взаємин між передміхуровою залозою й іншими органами і системами організму і насамперед нейрогормональним середовищем організму.
Найбільш тісний взаємозв'язок існує між статевими залозами і передміхуровою залозою, і ґрунтується на взаємодії їх секрецій. Із самого початку пробудження статевого життя розвиток цих органів відбувається паралельно і загибель одного з них веде за собою атрофію іншого.
Про зв'язок сім'яників із передміхуровою залозою свідчать факти, відзначені багатьма вченими. Відомі випадки, коли при вродженій відсутності сім'яників на місці передміхурової залози відзначалося лише невелике потовщення відповідної частини сечівника.
Спостереження показали, що в скопців, кастратів і осіб, які перенесли перев'язку сім'євиносної протоки, відбуваються органічні і функціональні зміни простати.
Установлено, що і передміхурова залоза впливає на функцію сім'яників. При упирскуванні собакам малих доз її екстракту спостерігалося посилення, а при уведенні великих - пригнічення сперматогенезу. Доказом впливу передміхурової залози на стан статевих залоз є і та обставина, що екстирпація її в собак супроводжується атрофією сім'яників і зникненням сперматозоїдів із сперми.
Вчені вважають, що діяльність передміхурової залози збуджується при посиленій і гнітиться при ослабленій функції сім'яників і навпаки. Посилена секреторна діяльність передміхурової залози пригнічує діяльність сім'яників, у той час як зменшення її секреції збуджує їхню функцію. Це положення автор підтверджує рядом клінічних фактів, ,вказуючи на те, що чим частіше відбуваються статеві акти, тим сильніше прагнення до них.
На думку вчених, це пояснюється тим, що при активній статевій діяльності велика кількість секрету передміхурової залози викидається назовні, у результаті чого в кров надходять малі дози його, що підсилює функцію сім'яників і статевий потяг.
Навпаки, чим рідше відбуваються полові акти, тим менше прагнення до них, тому що секрет передміхурової залози, що надходить у кров у великій кількості, гальмує діяльність сім'яників.
Взаємовідносини між передміхуровою залозою і статевими залозами розглядають як рефлекторну взаємодію. При цьому в нормі рефлекси, що виходять з сім'яників, викликають приплив крові до передміхурової залози і підвищують її секрецію. У свою чергу, підвищення секреції передміхурової залози знижує секрецію яєчок, у зв'язку з чим і настає рівновага в діяльності цих органів.
Факти, що свідчать про існування зв'язку між сім'яниками і передміхуровою залозою, а також про регуляторний вплив сім'яників на її варіабельність і ріст, спонукали дослідників до ретельного вивчення морфологічних і функціональних змін передміхурової залози під впливом кастрації і наступного застосування статевих гормонів.
Кастрація веде за собою атрофію залози, перев'язка vas deferens подібної атрофії не викликає. Вивчаючи за допомогою електронного мікроскопа гістоструктуру передміхурової залози в різний термін після кастрації, установили, що через 24 години після операції спостерігається набрякання апікальнихергастопластичних мішків. При цьому їхня речовина, що заповнює, стає менш щільною що вказує на ослаблення секреторної діяльності передміхурової залози. На другий день після кастрації апікальна частина клітин редукується, на четвертий - настає масова редукція ендоплазматичної сітки клітин.
Надалі дегенеративні зміни проявляються в зменшенні маси цитоплазми й атрофії всіх цитоплазматичних компонентів.
Великий інтерес представляє вивчення дії чоловічих і . жіночих статевих гормонів на морфолого-функціональний стан передміхурової залози.
Роботами вчених було показано, що посткастраційна інволюція передміхурової залози в морських свинок може бути відвернена за допомогою андрогенів. У цьому дослідженні як джерело андрогенів були використані екстракти з сім'яників і сечі бика.
У собак і пацюків введення андрогенів запобігає викликане кастрацією зниження секреції передміхурової залози, що супроводжується клітинною регресією (зменшення діаметра ацінусів і ядер).
Естрогени, уведені статевонезрілим і кастрованим тваринам, не змінюють ацинусів передміхурової залози, але при цьому змінюється циліндричний епітелій, що вистилає задню уретру. Метаплазуючись у сквамозний, він є першою ознакою домінування естрогенів у тварин.
З іншого боку стимулюється дія естрогенів

 
 

Цікаве

Загрузка...