WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

секта іудаїзму, обряд обрізання не проводиться. А от в ісламі, який формувався на основі і іудаізму, і християнства, такий обряд існує. Але тут обрізання роблять вже досить дорослим хлопчикам.
Вольтер вважав, що релігійний обряд обрізання зберігся як форма жертвоприношення. На думку Дезмонда Морріса, обрізання в стародавні часи асоціювалося зі зміною змією своєї шкіри, після чого, як тоді вважали, вона починала нове життя. Оскільки з усіх людських органів тільки пеніс мав певну подобу зі змією, вважалося, що відсікаючи від нього трохі шкіри тим забезпечують людині можливість оновлення.(4)
Якщо обрізання проводиться як медична (а не релігійна) операція, то лише для того, щоб вберегти хлопчиків і чоловіків від можливих запалень, пов язаних з бактеріальними процесами, які відбуваються під крайньою плоттю. (Деякі дослідники навіть доводять, що рак шійки матки частіше зустрічається у жінок, чиї чоловіки не пройшли через обрізання.(2. С.54) Мастерс, Джонсон і Колодні посилаються (з певною обережністю) на дослідження Куін з співавторами (1988 р.), Маркс (1989 р.) і Шоен (1990 р.), згідно з якими обрізання якоюсь мірою захищає навіть від зараження ВІЛ. (2. С.84)) Ще однією підставою для такої операції буває те, що головка пеніса після неї залишається оголеною, що сприяє поступовому зменьшенню її початково дуже високої чуттєвості, яка, начебто, часто призводить до так званої передчасної еякуляції. (Проте Мастерс з співаторами не погоджуються з правомірністю цього аргументу. (2. С.84))
На протязі тривалого часу США лідирували серед країн, де було прийнято робити обрізання з гігієнічно-профілактичних міркувань. У 60-ті роки ХХ-го століття через цю операцію та проходило 95 % хлопчиків. Проте, згодом відносна чисельнисть їх зменшилася (59,4% у 1986 р.), бо стала популярною точка зору, згідно якої запобігти можливим проблемам можна завдяки дотриманню простих гігієнічних процедур, уникаючи таким чином хірургічної операції, яка, при всій своїй простоті, все ж не може не мати елементу небезпеки, а також больової травми, пов язаної зтакою операцією.(5. С.104-105) Але після появи даних медичної статистики 80-х років, згідно якими у необрізаних немовлят-хлопчиків інфекції сечовивідного тракту зустрічаються у багато разів частіше, ніж у тих, кому було проведене профілактичне обрізання, у 1989 р. Американська академія педіатрії переглінула попередні позиції і прийшла до висновку, що обрізання має "потенційні медичні вигоди і переваги", хоча і не рекомендувала цю процедуру до масового використання. (5. С.105-106)
За Дезмондом Моррісом самці виду Гомо сапієнс мають пеніси більші, ніж у будь якого виду їх найближчих родичів - мавп. (3. С.5) Та все одно значна кількість чоловіків не може позбутися комплексів з приводу недостатнього розміру свого статтєвого члену.10
Існує ряд гіпотез щодо психологічного підгрунтя цього феномену. Серед найбільш відомих - гіпотеза про кут зору, під яким чоловік може бачити власний член і член іншого чоловіка: мовляв, зверху розмір цього органу видається меньшим, ніж коли його бачать збоку. ( "У чужій руці",- як жартують в народі, - "завжди більшій".) Інша відома гіпотеза - гіпотеза психоаналітичного походження про комплекс меньшовартості, якій виникає в дитинстві у хлопчика, коли він порівнював розміри свого пеніса з розмірами батькового, і якій продовжує впливати на нього і в дорослому житті.
В наш час, коли сексуальне задоволення жінки є необхідною умовою гармонійності співжиття чоловіка і жінки, є тільки одна підстава для оцінки анатомічного розміру статевого члену чоловіка - чи є той розмір достатнім для забезпечення такого задоволення.
Згідно висновків, які зробили на основі своїх відомих досліджень У.Мастерс і В.Джонсон, якоїсь суттєвої залежності між розмірами пенісу чоловіка і сексуальним задоволенням жінки у процесі статевого акту з ним у більшості випадків немає.
Подібний висновок зробив і авторитетний сексопатолог ленінградський професор Абрам Моїсейович Свядощ, який у своїй відомій роботі "Жіноча сексопатологія" писав: "Опасіння деяких чоловіків ..., що їх статеві органи недостатньо великі, щоб задовольнити жінку, зазвичай безпідставні". (8. С.61) Проте вираз "зазвичай безпідставні" все ж означає, що в деяких випадках такі підстави бувають.11 Але, як вказує посилаючись на власний професійний досвід А.Свядощ, рідкі випадки неспівпадіння анатомічних розмірів статевих органів партнерів, які роблять неможливим статеве життя, пов язані, все ж, не з малими, а з надмірно великими розмірами статевих органів деяких чоловіків. (Найбільша, за його словами, описана в літературі довжина пенісу чоловіка - 35 см.) Незважаючи на великі можливості адаптації вагіни до розмірів пенісу, біль, що переживають жінки у таких випадках, примушує їх відмовлятися від статевого жіття. Судячи з того, що сам Свядощ, який належав до засновників системи сексологічного консультування сімей в СРСР, послався тільки на три такіх випадки у своїй практиці (вони призвели до розпаду шлюбів) (8. с.61), подібні неспівпадіння зустрічаються вельми рідко.12
Які ж існують дані про розміри статевих членів?
Американські дослідники П.Джемісон і П.Гебхарт у 1988 р. узагальнили дані відносно розмірів пенісів, які були одержані в процесі відомих досліджень сексуальності у 40-50-х роках під керівництвом видатного вченого Елфріда (Альфреда)Кінзі.
За ознаками розмірів членів у незбудженому стані, вони розділили їх на дві групи: короткі (у середньому 7.9см) і довгі (в середньому 11,2см). Пеніси з групи коротких у стані ерекції збільшувалися у середньому на 85% - до 14,7 см, тоді як пеніси з групи довгих збільшувалися лише на 47%, досягаючи в середньому 16,5см. (Тобто різниця між "довгими" і "короткими" пенісами у неерегованому стані становить 3,3 см, або близько 40% від довжини меньшого. Але в ерегованому стані - до 1,8 см., або близько 12%.) Подібним чином, більш вузьки пеніси в процесі ерекції сильніше збільшуються у діаметрі.(5.С.102)
Наведені дані можуть, як нам здається, прислужитися для заспокієння тих чоловіків, які у душі чи на нудистському пляжі помічають, що у інших чоловіків неереговані пеніси більші, чим у них. До речі, про феномен більш високого збільшення відносно малого у стані спокію пенісу здається було відомо ще в античному світі, де добре зналися на чоловічій анатомії. В усякому разі, у чоловічих статуй тих часів пеніси невеликі. І це при тому, що фаллоси на геммах, які прикрашали кожен дім в Греції як оберіги, були великого розміру. (Що свідчить, що великій розмір ерегованого пенісу і тоді вважали за достоїнство.)
Найбільш авторитетні сексопатологи застерігають проти використання будь яких засобів збільшення статевого члена, попереджаючи, що зробити

 
 

Цікаве

Загрузка...