WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

майбутньою менструаціями. (У періоди перед початком, підчас і відразу після менструації існує значна вірогідність утворення тимчасових припухлостей, що не мають патологічного характеру.)
Самообстеження треба починати з візуального огляду. Для нього жінці треба стати перед дзеркалом з опущеними руками і оглянути кожну молочну залозу. Потім треба підняти руки над головою і зафіксувати при цьому можливі зміни контурів грудей. Необхідно звертати увагу на будь які випуклості чи запалості шкіри і зміни форми сосків. Потім оперши руки на стегна треба напрягти грудні м язи, спостерігаючи при цьому чи не виникли незвичайні зовнішні зміни.
Наступний етап - ручне (мануальне) обстеження. Його добре робиті у ванні чи під душем, де вода полегшує пересування руки по шкірі. Проте це можна робити і лежачи, поклавши подушку під плече з того боку, де знаходиться грудь, що обстежується. Руку з цього боку треба закласти за голову. Треба розпрямити долоню і зімкнути разом пальці іншої руки. Потим прикласти пласку долоню до зовнішнього боку груді біля основи і повільно просувати її по колу за стрілкою годинника. Треба впевнитися у відсутності випуклостей чи запалостей, твердих вузлів чи ущільнень. Потім треба переміщайти долоню на 2-3см ближче до верхівки молочної залози і повторювати дослідження. Те саме треба зробіти і з іншою груддю.
Варто повторити описану процедуру також і в вертикальному положенні. На кінець треба обережно стиснути кожен сосок, щоб виявити наявність виділень з них.
Якщо дослідження виявить щось незвичайне - треба обов язково звернутися в медичний заклад для додаткового обстеження. При тому не слід панікувати. По-перше, в багатьох подібних випадках трапляється помилка, пов язана чи з власною надобережністю, чи з проявом якогось процесу, що не має відношення дораку. По-друге, злоякісні процеси, виявлені на ранніх стадіях, успішно лікуються.
4.Зовнішні статеві органи чоловіка складаються з статевого члену (пенісу)8 і мошонки (синонім - калитка; латин. - scrotum).
Пеніс - орган, про значення і основну функцію якого вже розповідалося вище, знаходиться в області нижньої частині лобкової кістки і під нею. Його стовбур
утворений трьома паралельними циліндрічними тілами. Два верхні складаються з печеристой тканини, а нижнє з губчатої тканини. Тіла мають багато дрібних кровеносних судин і вкриті щільними оболонками. При сексуальному збудженні печериста і губчата тканина тіл пенісу переповнюється кров ю, від чого той збільшується в довжину і в діаметрі, випрямляєтся і твердішає. Цей стан, як вже було сказано вище, називається ерекцією і є необхідним для проведення статевого акту (синоніми: статеві зносини, копуляція, коітус).
Треба сказати, що в світі тварин існує і інший варіант забезпечення можливості введення статевого органу самця у піхву самиці. Самці деяких видів мають у своєму пенісі так звану приапову9 кістку, або бакулюм (os penis - латин.- кістка члена). Достатньо відоме жартівливе порівняння великого пенісу чоловіка з статевим членом моржа. У останнього жорсткість і довжина пеніса (приблизно 0,5 метра) забезпечені саме приаповою кісткою.
Проте, є підстави вважати, що наявність кістки в пенісі чоловіка і постійне перебування цього органу в максимальному розмірі зробили б людину більш фізично вразливою в процесі будь якої діяльності. Тому природна еволюція виду пішла іншим шляхом, створивши механізм тимчасового приведення пенісу в необхідний для копуляції твердий стан, тоді як при відсутності необхідності в такому стані пеніс має меньший розмір і є навіть більш м яким за інші органи тіла. Але при так званій еректильній дисфункції (більш поширена, хоча і не зовсім вірна назва - імпотенція), коли механізм ерекції працює недостатньо ефективно, в пеніс іноді вставляють штучний аналог бакулюма - напівжорсткий стрижень. (Інший варіант - полий тонкий балон, що заповнюється в потрібний момент стиснутим повітрям і випрямляє та напружує пеніс.)
Через губчате тіло проходить сечовивідний канал, який також використовується для виведення сперми. На зовнішньому кінці губчате тіло утворює конусовидне утовщення - головку статевого члену. Сечовівідний канал має отвір на верхівці головки. У головці і стовбурі пенісу є багато нервових закінчень, що роблять їх особливо чутливими до фізичної стимуляції.
Всесвітньовідомий американський сексотерапевт Рут Вестхаймер вказує, що в стані ерекції пенісу кров яний тиск у його голівці вдічі меньшій ніж у печеристих тілах. Це захищає шійку матки при статевих зносинах, пом якшуючи тиск пенісу на неї. (6. С.218)
Пеніс вкритий тонкою еластичною шкірою, під якою добре видна густа мережа вен і артерій. Ця шкіра утворює на голівці члена складку - так звану крайню плоть. Під крайньою плоттю пеніса також, як і під крайньою плоттю клітора, може утворюватися і накопичуватися смегма.
У віці хлопчаків до 6-7 років видаляти смегму за допомогою гігієнічних процедур з під крайньої плоті пенісу набагато складніше, ніж з під крайньої плоті клітора дівчат. У останніх крайня плоть охоплює голівку не з усіх боків, тому цю плоть можна легко зсувати з голівки у будь якому віці. А у хлопчаків крайня плоть охоплює голівку по всьому її периметру, а отвір крайньої плоті дуже малий, що не дозволяє зсунути її з голівки. І лише згодом, під впливом частих ерекцій (абсолютно нормальних для хлопчаків), цей отвір розтягуеться і крайня плоть потроху починає зсуватися з голівки.
У нижній частині голівки розташована уздєчка, яка зв язує її з крайньою плоттю і певною мірою обмежує зсув останньої на стовбур пенісу. В місці її розташовання є багато нервових закінчень, що роблять його одним з найчуттєвіших на пенісі.
У нижній, внутрішній частині статевого члену печеристі тіла розходяться подібно літері Y, роздвоєна частина якої закріплена за допомогою зв язок до лобкової кістки і охоплена м язами проміжності. (Ритмічне скорочення і розслаблення м язів проміжності у деяких тварин дають можливість пенісу рухатися з невеликою амплітудою вперед-назад, проте у людей такі м язові зусилля можуть хіба що трохи розгойдати пеніс.) З віком відбувається розтягнення вказаних зв язок, від чого кут підйому пенісу у стані ерекції зменьшується.
У багатьох культурах світу існує процедура обрізання крайньої плоті статевого члена.
В більшості з них ця операція виконується як релігійний обряд, в деяких - як гігієнічно-профілактичний захід. Наприклад, послідовники іудаїзму мають робити обрізання своїм синам на восьмий день після їх народження згідно настанови, яку свого часу дав Господь. Оскільки Ісус Христос був іудеєм, він також пройшов через цю операцію, що святкується християнськими конфессіями. Проте, чомусь в християнстві, яке свого часу виникло як

 
 

Цікаве

Загрузка...