WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

Азії, наприклад, ідеальною, попри сильний вплив західної культури, традиційно вважається якраз маленька грудь. Зразки мистецтва античної Греції свідчать, що естетичним ідеалом там були відносно невеликі груди (за деякими свідченнями розміри грудей мали бути такими, щоб вони повністю накривалися чоловічою долонею, а за формою - схожі на половинки розрізаного яблука).
Щодо використання маленьких грудей за прямим природним призначенням - для годування дітей, то в більшості випадків вони можуть справлятися з цим ні трохи не гірше ніж великі. Вирішенню ж психологічних проблем допомогає або психологічна корекція, або бюстгалтери з прокладками, чи, врешті-решт, не дуже бажані, але і не надто шкідливі, якщо їх роблять хороші фахівці які використовують хороші матеріали, пластичні операції.
А от великі груди нерідко створюють для їх власниць не тільки психологічні, але і суттєві фізичні проблеми. І для багатьох з них пластична хірургія стає прямо таки спасінням.
Залишається нез ясованим одне питання: а чому власне груди, як невеликі, а в наш час, в першу чергу, великого розміру, сприймаються як сексуальні символи? (Хоча особливо сильне таке сприйняття існує в західній культурі, але й інші не залишають поза увагою цю складову жіночої анатомії.)
Один варіант відповіді пропонують психоаналіз - психологічна теорія і психотерапевтичний метод, засновником яких є Зігмунд Фройд, що досліджують підсвідомі мотиви людської поведінки, і фройдівська ж концепція дитячої сексуальності.
Як не заперечували концепцію дитячоїсексуальності в період її виникнення і тривалий час після нього, але згодом стало майже загальновизнаним, що сексуальність притамана дитині вже від народження. І перше в житті сексуальне збудження дитини пов язане саме з смоктанням нею молока з жіночої груді в процесі задоволення потреби в їжі. (А коли дитина вже не голодна, вона все одно продовжує смоктати - якщо не груди, то якісь премет. І робить це вже тільки заради задоволення, яке, як цього не боялися визнати свого часу, має сексуальний характер.)
Після цієї, першої стадії розвитку дитячої сексуальності, будуть і інші (які зараз не будемо розглядати). Для нас має значення те, що попри витіснення з пам яті в процесі освоєння нових джерел сексуального задоволення, цього, першого джерела, згадка про нього залишається в підсвідомості. А підсвідомість впливає на підтримання сексуального інтересу до грудей в процесі сексуального формування людини. (Причому, цей інтерес існує і у жінок, але він свідомо ними пригнічується, бо сприймається як протиприродний. Якщо ж пригнітити (витіснити) його, не вдається, у дівчини може сформуватися бі- чи, навіть, гомосексуальна ориєнтація.)
Інше пояснення сприйняття жіночих грудей як сексуально збуджуючих сигналів пропонує Дезмонд Морріс.
На його думку в процесі того як предки людей починали ходити прямо, з поля зору самців почав зникати один з найважливіших для них сексуальних подразників - вид статевих губ жінки, які при такому ходінні опинилися між ногами, і сідниць, що через зовнішню схожість і близьке до статевих органів розташування асоціювалися з ними, які вже не знаходилися перед очами, оскільки ті піднялися на вищій рівень. До того ж, прямостояча людина почала переходити від попередньої позиції сексуальних зносин - "з заду", до позиції - "обличчям до обличчя". В цих умовах з явилася потреба в візуальних сексуальних сигналах самиці, що впливали б на самця, які б замінили те, що було втрачене. Що ж їх замінило? Морріс пише: "Чи можемо ми, роздивляючись принади жінки, виявити що-небуть, що нагадує той фронтально розташований генітальний набір, що відкривався очам наших предків, - округлі сідниці і алі зовнішні статеві губи? Відповідь така ж наявна, як пишні жіночі груди. Вони, ці пухлі півкулі, безперечно є аналогами повних сідниць, а яскраво очерчені алі губи навколо рота - подібність червоних зовнішніх губ. (Можливо ви пам ятаєте, що при сильному статтєвому збудженні губи рота і зовнішні губи піхви набрякають і набувають більш темного відтінку. Так що вони не тільки схожі, але і однаково змінюються у хвилини пристрасті.) Якщо самці нашого виду були готові сексуально реагувати на ці сигнали, коли вони надсилалися з боку спини, то у них мало б зберегтися сприйняття до них і після відтворення подоби цих органів на передній частині тіла. Як нам здається, саме це і сталося, коли груди і губи рота стали копіями сідниць і статевих губ." (3.С.80-81)
Д.Морріс звертає увагу на те, що схожі прояви сексуальної мімікрії (від mimikos - грецьк.- наслідування, подібність) існують у деяких інших тваринних видів. Наприклад, у самиці бабуїна на грудях є оголений участок шкіри, що кольором і структурою нагадують її статеві органи. І, до того ж, на протязі місячного сексуального циклу колір шкіри на грудях змінюється у відповідності із зміною кольору геніталій. (3.С.74-76)7
На кожній груді розташований сосок, утворений невеликою кількістю м язових волокон і добре інервований, що робить його досить чуттєвим до дотиків і зміни температури. На поверхню соска виходять протоки з кожної з 15 - 20 часток, утворених з залізистої тканини (що разом схожі на виноградне гроно), в яких власно і виробляється молоко, оточених жировими і фіброзними тканинами. (Саме від останніх залежать форма і розмір грудей.)
Грудні соски бувають більше чи менше випнутими, пласкими і навіть трохи втягнутими. (Проте і дві останні форми, як правило, не створюють нездоланних труднощів при годуванні дитини.) Соски вкриті трохи зморшкуватою шкірою, іншого коліру ніж шкіра молочної залози (від блідо-рожевої до коричнево-фіолетової). Такою шкірою вкрите і кільцевидне утворення навколо соска - соскова ареола. В період статевого визрівання ареоли зазвичай бувають дещо припухлими, випнутими. (Іноді вони залишаються такими і у дорослих жінок.) В цей же період за рахунок збільшення розмірів молочних залоз ареоли розтягуються завширшки. У жінок з великими грудями їх діаметр може досягати 5-6 см.
Соски мають здатність тимчасово напружуватися при психічному чи фізичному збудженні, що у багатьох жінок призводить до їх помітного збільшення і випинання (так звана ерекція сосків).
На думку Д.Морріса, забарвлення сосків і їх ерекція виконують функції додаткових сексуальних сигналів, що передаються від самиці до самця. (3. С.75)
Для багатьох жінок груди є важливою ерогенною зоною. Проте є і немало таких, для яких сексуальна стимуляція молочних залоз індиферентна.
Значна поширеність такого небезпечного захворювання як рак грудей робить необхідним приділити тут увагу питанню самообслідування молочних залоз.
Починати таке самообслідування треба щомісяця у середині періоду між останньою і

 
 

Цікаве

Загрузка...