WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

навіть утворюють досить велику манжету, що значно виступає з великих статевих губ.) В малих статєвих губах немає жирової тканини, а на зовнішній поверхні - оволосіння. Складаються з губчатої тканини і мають багато дрібних кров яних судин і нервових закінчень. Завдяки цьому можуть набрякати, наповнюючись кров ю при статевому збудженні. При стимуляції - можуть і самі сприяти такому збудженню. Бартолінови залози, що знаходяться у малих губах і мають протоки для свого секрету, які виходять на внутрішню поверхнюгуб біля входу у піхву, зволожують цей вхід при сексуальному збудженні, що поліпщує можливість введення статевого члена. Колір малих статевих губ у різних жінок може коливатися від блідо-рожевого до майже чорного.
Клітор розташований ближче до лобка між верхівкою малих статевих губ і через свій невеликій розмір і, якоюсь мірою, кут нахилу (донизу і назад), зазвичай повністю, чи майже повністю схований за ними. Його тіло складається з двох ніжок, що кріпляться до кісток тазу. Ніжки, що схематично нагадують римську цифру V, складаються з губчатої тканини, яка під час збудження наповнюється кров ю, що дещо збільшує розмір і змінює кут нахилу клітора, і, якоюсь мірою, може підвищити його сексуальну реактивність. (Цей стан клітора зазвичай означають терміном ерекція, хоча в даному випадку він вживається умовно, адже ніякого випрямлення і підняття клітора не відбувається. Проте процес його кровонаповненя відбувається так само як і процес кровонаповнення пенісу, якій дійсно призводить до ерекциї останнього.) На кінці клітора знаходиться його головка. Розміри останньої у різних жінок дуже варьюються - від розміру сірникової головки, до розміру горошини. Головка клітора повністю чи частково прикрита тонкою шкіряною складкою - крайньою плоттю.
Існує думка, що призначення крайньньої плоті захищати дуже чуттєву до подразнень головку клітора. Можливо виникнення такої гіпотези пов язано з тим, що на етапі максимальної ерекції клітора його головка у більшості жінок повністю втягується під крайню плоть.
Крайня плоть клітора має таке місцезнаходження і такі незначні розміри, що нерідко жінки навіть не знають про її існування, а тим більше, про необхідність гігієнічного догляду за нею. Під цією плоттю дуже часто накопичується смегма - сироподібна маса, що утворюється з залишків виділень сальних і статевих залоз, бактеріальні процеси у якій несуть загрозу запалень статевих органів.
Сечовивідний отвір уретри розташований між клітором і отвором піхви.
У 50- 60-і роки минулого сторіччя професор Уільям Мастерс і його асистентка (а згодом і дружина) Вірджинія Джонсон, що стали одними з фундаторів сучасної сексології, у процесі своїх
відомих досліджень фізіології сексуальності не знайшли у клітора жодної іншої функції, крім функції бути органом сексуальної чуттєвості. Таким він може бути завдяки тому, що в ньому зосереджена велика кількість нервових закінчень, що зв язані з головними центрами сексуальних реакцій. Проте, чимало досліджень показало, що є жінки, для яких подразнення клітора не є значним сексуальним стимулом.
В деяких культурах, що негативно ставляться до жіночої сексуальності, існують обряди обрізання клітора у дівчаток , що начебто має запобігти розвитку іх сексуальної чуттєвості. Обрізання полягає в повному видаленні клітора, а іноді і частини малих статевих губ. Останні можуть також частково зшиватися задля погіршення можливості потрапляння до піхви. Ці варварскі операції нерідко призводять до інвалідізації і навіть смерті тисяч дівчаток.
Проміжність - частина вульви, що розташована нижче статевих губ, продовжується до анального отвору між сідницями. Проміжность зовсім, або майже не має оволосіння. Нерідко вона буває досить чуттевою до стимуляції.
3.Внутрішні статеві органи жінки.
Як вже сказано вище, під сечовивідним отвором між малими статевими губами знаходиться вхід у піхву (вагіну). Вочевидь, підставою називати цей отвір входом є те, що піхва, в першу чергу, анатомічно пристосована для виконання чоловічім статевим членом своєї основної природної функції. І хоча через цей же отвір виводяться менструальні (menstruus - латин.- місячні, щомісячні) виділення, народжуються діти - виходом його все ж не називають.
Піхва - еластична м язова трубка, вистелена усередині слизовою оболонкою, яка забезпечує зволоження піхви під час збудження, що необхідно для введеня у неї пеніса і виконання ним фрікцій. Кут нахилу піхви по відношенню до поясниці - біля 45 градусів. Приблизна довжина піхви до переднього її своду, за даними У.Мастерс, В.Джонсон і Р.Колодні - 6 см. До заднього - 8 см. (2.Стор.44) Сексологи Джун Н. Рейніш і Рут Біслей (директор і заступник директора відомого сексологічного Інституту Кінзі у США) наводять інші дані. Відповідно ним, середня довжина піхви - 10 - 12 см. (7.Стор.33)
Своди піхви відділені один від одного шійкою матки, яка на кілька міліметрів виступає з передньої стінки верхньої частини піхви. У стані збудження жінки піхва збільшується у довжину на 1-3 см.. В цьому стані м язи піхви можуть як розширюватися, так і скорочуватися, особливо під час коітусу (coitus - латин. - статевий акт, злягання; синонім - копуляція - латин. - copulatio), що забезпечує оптимальний контакт з пенісом під час фрікцій. Під час пологів вони здатні дуже сильно розтягуватися.
Дехто використовує здатність м язів піхви до значного розширення для сексуальних дослідів і забав (наприклад, так званого "фістінгу" - так на американському сленгу називається введення у піхву кісті руки чи кулака), що можуть небезпечно травмувати піхву.
Після перших пологів розмір піхви зазвичай дещо збільшується (порівняно з допологовим станом), а її еластичність - погіршується.
Нервові закінчення концентруються переважно ближче до входу в піхву (в зоні так званої оргазмічної манжетки). У глибині піхви їх відносно небагато. (Що легко зрозуміти, якщо врахувати наскільки більш болістним був би для жінки процес пологів при великій кількості нервових рецепторів у піхві.) Проте, піхва і в глибині може бути досить чутливим сексуальним органом. Вочевидь, така реакція досягається за рахунок високої інтенсивності її стимуляції пенісом під час статевих зносин чи рукою або спеціальними приладами під час вагінального масажу.
У деяких жінок м язи, що пов язані з вхідною частиною піхви можуть скорочуватися так сильно, що це унеможливлює проведення статевого акту. Якщо таке скорочення відбувається поза їх волею, то це вважається патологією, яка має назву вагінізм.
Трапляються навіть так звані "невінні" шлюби, коли подружжя через вагінізм дружини після багатьох років співжиття так і не провело жодних статевих зносин. Причиною цього явища є психологічний стан

 
 

Цікаве

Загрузка...