WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

органів.
Свого часу Оноре де Бальзак стверджував, що чоловік має право на одруження тільки після того, як вивчить жіночу анатомію. Цілком слушне твердження, хоча і не повне. Вочевидь, що знання статевої анатомії у такій самій мірі як чоловіку, потрібноі жінці. Адже сучасна жінка теж є активним суб єктом сексуальної взаємодії. А знання сексуальної анатомії є передумовою для розуміння сексуальної фізіології, тобто того, як функціонують, взаємодіють всі природні складові сексуальної сфери, що, в свою чергу, дає можливість розуміти причини тих чи інших сексуальних реакцій, деякі особливості сексуальної поведінки і психології.
1.Початок формування статевої анатомії.
Тривалий період утробного розвитку зовнішній вигляд чоловічого і жіночого ембріонів абсолютно однакові. І це при тому, що у них добре видні елементи майбутніх зовнішних статевих органів. Але в цей період вони ідентичні. Варто сказати також, що згадані елементи
мають досить великі, порівняно з усім ембріоном, розміри. Якби співвідношення між розміром усього ембріону і статевими органами залишалися такими і в дорослих осіб, то зовнішні статеві органи у них були у багато разів більше ніж є насправді. Вочевидь, вказане співвідношення розмірів в ембріональний період є відображенням природних приорітетів в процесі формування механізмів збереження життя. Зміна ж відносних розмірів статевих органів згодом відбувається під впливом факторів, що сприяють оптимізації розмірів цих органів людини відповідно їх функціям.
Як же відбувається розвиток статевих органів?
Щодо внутрішніх статевих органів, то чоловічі формуються з так званих вольфових протоків, а жіночі - з мюллєрових протоків ембріону.
На 6-у тижні розвитку ембріону, якій не має Y- хромосоми, у нього починають формуватися жіночі яєчники, що по мірі розвитку переміщаються в область тазу.
Якщо така хромосома є, то з 6-го тижня починають формуватися чоловічі яєчка. А з 8-го тижня в яєчках розпочинається вироблення чоловічого гормону тестостерону.
Гормон естроген, під впливом якого починають формуватися всі внутрішні жіночі статеви органи, а саме, крім згаданих яєчників, - фаллопієві труби, матка, її шійка і внутрішня третина піхви, як вже вказувалося, спочатку надходить з організму матері. Він же, естроген, блокує розвиток згаданих вольфових протоків, проте нерозвинені залишки їх зберігаються.
А от у мюллєрових протоків під впливом тестостерону у чоловічого ембріону не тільки блокується розвиток. Вони поступово взагалі зникають. А з вольфових протоків під впливом того ж тестостерону крім згаданих яєчек формуються сім яні міхурці, сім явивідні протоки, простата (предміхурова залоза), уретра (сечовивідний канал), придатки яєчок.
Зовнішня анатомічна будова ембріона, ще до того як під впливом статевих залоз на 2-3-у місяці розвитку почнеться його статева диференціація, має так званий статевий горбочок.
Клітор (clitor, clitoris- латин. від грецьк. kleitoris - сікель, похотник), що сформується з цього елементу ембріону у дівчаток, у більшості з них в подальшому жітті буде органом високої сексуальної чуттєвості1. Та наявність такої чуттєвості не має вітальної (життєвої) необхідністі і не впливає на виконання жінками репродуктивної функції.
Щодо хлопчиків, то у них під впливом тестостерону з тканин, що у дівчат утворюють клітор, сформується головка пенісу (penis - латин. - статевий член) і дві третини його стовбуру. Значення пенісу для чоловічою статі навіть не можна порівнювати зі значенням клітору для жіночої. Адже завдяки пенісу безпосередньо реалізується найважливіша природна функція чоловіка. А саме, функція введення його у збудженому, ерегованому (erigo, erectum - латин. - випрямлятися, підніматися, стояти) стані у вагіну (vagina - латин.- піхва) жінки, виконання там фрікціонних рухів (frictio - латин. - тертя), внаслідок яких у чоловіка відбувається збудження центрів еякуляції (ejaculatio - латин. - викид сім я) і власне еякуляція у статеві шляхи жінки.
Одночасно з пенісом і клітором відбувається розвиток і інших елементів зовнішньої анатомії статей. Вони утворюються з двох інших першоелементів зовнішньої анатомії - анальної ямки і отвору клоаки.
В результаті їх трансформації у дівчинки формуються великі і малі статеві губи, отвір сечовивідного каналу, зовнішні дві третини піхви (внутрішня третина, як вказувалося вище, виникає з мюллєрових протоків) і пліва, що прикриває вхід до піхви.
Під впливом чоловічих гормонів у хлопчика, тканини, що в дівчинки стають статевими губами і піхвою, починають зростатися і формують нижній сегмент стовбура пеніса, через який проходить сечовивідний канал. Тканини, що у жінок формують великі статеві губи, зростаються і формують мошонку (калитку). На місці зростання вказаних тканин на пенісі і мошонці назавжди залишається добре помітний шов.
Розглянемо тепер, що являють собою геніталії (genitalis - латин. - органи, що мають відношення до народження, статеві органи) що вже закінчили своє формування і можуть виконувати передбачені природою функції, тобто геніталії дорослої людини.
2. Зовнішні статеві органи жінки мають назву вульва (vulvа - латин. - оболонка). Вони сладаються з лобка, великих і малих статевих губ, клітора і проміжності.
Лобок (венерін горбочок) розташован над лобковою кісткою. Між цією кісткою і шкірою, якою вкритий лобок, знаходиться жирова тканина. З початку статевого визрівання у дівчат на .
лобку починає рости волосся і у дорослої жінки лобок вкритий ними. (Останнє є однією з ознак статевої зрілості.) В зоні лобка знаходиться багато нервових закінчень, через що він є ерогенним (ерогенні - сексуально чуттєві зони тіла: від грецьк. - eros - любов, пристрасть + genes - те, що породжує).
Великі статєві губи - дві симетричні шкіряни складки, схожи на валіки, що починаються у нижній частині лобка і тягнуться між ногами до проміжності. При зведених ногах і відсутності сексуальної стимуляції вони, зазвичай, більш чи менш щільно прилягають одна до одної, що надає механічного захисту входу у піхву, сечовивідному отвору і клітору, які розміщені між ними. Складаються переважно з жирової тканини, але мають і тонкий м язовий прошарок. Лобкове оволосіння поширюється і на великі статеві губи - переважно на зовнішню їх поверхню.
Мають велику кількість потових і сальних залоз, а також нервових закінчень.
Малі статеві губи - тонкі шкіряні складки розташовані між великими губами, впритул до них. Можуть бути повністю прикритими ними. Але нерідко повністю чи частково виступають над цими губами. (У жінок африканських пігмеїв малі статеві губи

 
 

Цікаве

Загрузка...