WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

Олімпу Зевсу доводилося перетворюватися на мураху для того, щоб мати з нею статеві стосунки. Таким чином, назва органу вказує як на його належність до сексуальної сфери, так і на мініатюрні розміри.
2.(До стор. ) Піддослідні приймали препарат, що зафарбовував сечу у синій колір. "Еякулят" деяких з них мав слабке синє забарвлення. Якби він повністю складався з сечі, синій колір був би більш інтенсивний.
3.(До стор. )Так дослідження Інститутом Мастерса і Джонсон 100 жінок виявили наявність чогось схожого на Г-зону тільки у 10 з них. Самі Мастерс і Джонсон, а також їх співавтор Роберт Колодні солідарізуються кількома іншими дослідниками, зокрема з Хелен Каплан, які вважають, що підвищена еротична чутливість в описаному місці ще не є достатнім доказом для визнання наявності специфічної анатомічної структури. І необхідні подальші дослідження, які доведуть чи спростують її існування. (2.С.46.)
4.(До стор. ) Соціобіологія - наука, що виникла на стику соціології і біології, яка, зокрема, у поясненні людської поведінки, суспільних інститутів і процесів особливу увагу приділяє природній обумовленості усього цього. Хоча формально соціобіологія існує з 1975 р., коли була надрукована праця Едварда Вілсона "Соціобіологія: новий сінтез", проте, у значній мірі її ідеї були розвинені ще в ХІХ столітті одним з засновників соціологічної науки Гербертом Спенсером у його праці "Основи біології", а на початку ХХ сторіччя - Зігмундом Фройдом. Робота Д.Морріса "Гола мавпа" ("The Naked Ape"), написана з соціобіологічних позицій, була видана у 1967 р., тобто, також до згаданої праці Е.Вілсона
5. (До стор. ) Усвідомлення, що зачаття відбувається в період між двома менструаціями, вочевидь, сталося дуже давно. Про це свідчить стародавній звичай обмеження контактів з іншими людьми, усамітнення пари, що утворює нову сім ю, саме на місяць. Цей період отримав назву "медовий місяць". (Така назва пов язана з вживанням впродовж нього меду, який вважався стимулятором сексуальної активності.) Дезмонд Морріс вважає, що колись відлік місяцю усамітнення розпочинався саме з часу місячних. Ізоляція жінки на період між двома менструаціями від сторонніх контанктів і інтенсивні сексуальні зносини в цей час зі своїм чоловіком створювали умови для зачаття потомства з гарантією для чоловіка щодо його батьківства. (4.)
6. (До стор. ) Зараз існує досить поширене явище, коли жінки, намагаючись слідувати моді, інтенсивно знижують вагу свого тіла настільки, що порушуюється природна пропорція співвідношення жирової тканини до маси тіла, яка має бути приблизноодин до трьох. При незначних порушеннях цієї пропорції може виникнути нестабільність менструального циклу. А коли порушення достатньо суттєві, менструальний цикл припиняється повністю. Останнє хоча і позбавляє від деяких неприємних відчуттів і можливості небажаної вагітності, але має також і вельми негативні наслідки. Так у молодих дівчат це затримує процеси формування організму і сприяє психологічному інфантилізму, а у дорослих жінок веде до передчасної перебудови організму, подібному тому, що відбувається в старості. (В останньому випадку ці процеси можуть стати незворотними.) Таким чином, соціокультурні фактори, до яких в даному випадку належать мода і недостатнє знання власної фізіології, також здатні суттєво впливати на менструальний цикл.
7. (До стор. )Якщо викладена вище гіпотеза Д.Морріса вірна, і форма та розмір молочних залоз жінок є проявом сексуальної мімікрії, необхідної для забезпечення продовження виду на новому етапі еволюції, то треба визнати, що деяким жінкам ця еволюція дається досить дорого. Йдеться про тих, які мають великі, важкі груди, що відтягують плечі і примушують сутулитися, заважають швидкому пересуванню, особливо бігу, обмежують деякі можливості фізичної активності тощо. Тому вже дуже давно людство почало шукати засоби, які могли б полегшити повсякденні проблеми цих жінок. З малюнків, що зберіглися з часів стародавнього Єгипту, відомо, що елемент жіночого одягу, подібний до винаходу кінця ХІХ- початку ХХ століття - бюстгальтеру (від buste - франц.- груди + halter - німец. - той, що тримає; підтримувач грудей) існував ще в той період. В Греції жінки підтримували бюст спеціальною стрічкою. На протязі кількох століть, аж до початку ХХ, заможні верстви в Європі користувалися для цього корсетом.
Згадані вище бюстгальтери почали широко використовуватися тільки з 20-х років ХХ сторіччя. Але їх носіння швидко стало нормою. Причому, нормою соціокультурною. Бо виникнення її, насамперед, пов язано не з функцією бюстгальтеру підтримки грудей, а з здатністю цього різновиду білизни приховувати індивідуальні особливості форм грудей, робити бюсти всіх жінок "уніфікованими", "деперсоналізованими", менш сексуальними. Проте в 70-х роках донедавна загально визнана необхідність обов язкового тривалого (іноді навіть під час сну) користування ними стала піддаватися сумніву. І не тільки через те, що так звана сексуальна революція дозволила жінкам значно більше відкривати своє тіло. Але й тому, що почали з являтися досить обгрунтовані гіпотези відносно того, що існуюча у багатьох жінок проблема з недостатньою лактацією (напрацюванням грудного молока), чи навіть повною її відсутністю, в багатьох випадках пов язана з регулярним і тривалим носінням тісних бюстгалтерів, що спричинило погіршення лімфотоку в молочних залозах. Ще одна неприємна інформація була пов язана з виявленням у жінок прямої залежності більш високих статистичних показників раку молочної залози від тривалості носіння бюстгальтерів. Гіпотеза, яка існує на цей рахунок, пояснює цю залежність перегрівом молочних залоз, який прискорює розвиток вже існуючих, проте ще не помічених патологічних утворень (так званих мастопатій). Наведені факти дозволяють зробити висновки про необхідність обмеження часу на протязі дня, коли дійсно необхідно користуватися бюстгальтером, відмови від тісних бюстгальтерів, вибору більш гігієнічних їх варіантів, по можливості - без таких прокладок, що сприяють перігріванню молочних залоз. (Одним з порівняно гігієнічних варіантів бюстгальтеру є так званий бюстьє - бюстгальтер, що майже повністю відкриває груди спереду і зверху.) Щодо сонячної засмаги топлесс (top - англ.- верх + less- англ. - без; без верху), тобто з оголеними молочними залозами, то варто нагадати, що в таких випадках загальних правил поводження на сонці треба дотримуватися особливо ретельно. Правда, сонячні процедури не стають причиною рака грудей, як іноді можна почути. Проте, в разі наявності якихось патологічних процесів в них, вони можуть сприяти їх розвитку. (Тому треба регулярно проводити само- і медичне обстеження молочних залоз і відмовитися від сонячних процедур в разі виявлення

 
 

Цікаве

Загрузка...